Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv gyereket milyen...

Hiperaktiv gyereket milyen iskolába jó iratni? Waldorf? Vagy sima? Van a 18. vagy 19. kerben olyan suli, vagy suliban olyan osztály-pl fimotás- amit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a fimotás ? .
2013. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fimota egy rövidítés: figyelemzavar-mozgászavar-tanulászavar
2013. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kispesten nincs,ere spec iskola valo,keres neki speciális iskolát .én a 2 fiamat ,hasonlo problémák miatt egy speciális suliba járatom,sulyos,beszédhiba,figyelemzavar.városliget mellet van ere megfelelö iskola.
2013. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Azt nem tudom, hol van fimotáknak osztály, és nekünk nincs ilyen diagnózisa a gyereknek, de mint egy „normális” suliba járó gyerek anyja, azt mondom, hacsak teheted, próbálj meg legalább kis létszámú osztályt keresni neki, de még jobb, ha valami speciális suliba viszed. Azért írom ezt, mert mióta iskolás a gyerekem („sima” suliban, illetve ének-zenei az iskola, annyiban más kicsit), azt tapasztalom, hogy a tanítók nagyon durván nem tudják kezelni még a normálisnak titulált gyerekek közti egyéni különbségeket sem. Ez nem csupán a saját, de a barátaim, más suliba járó gyerekeivel kapcsolatban is hallom.

Tényleg az van, hogy a tanítók azokat szeretik, akik napi 8 órában egy helyben ülnek, csillogó szemmel tapadnak az ajkukra, hogy mit mondanak neki, nincs saját gondolatuk – csak a kérdésekre felelnek gépszerűen.

Nyilván túlzok kissé, de igenis ezt látom és hallom a környezetemben, és ezen kritériumoknak csak egyes kislányok tudnak általában megfelelni, egy egészséges fiúgyermek nem igazán. …és akkor jön majd a „jaj, anyuka, képzelje, a fia futkározott a folyosón szünetben!” stílusú megrovás, a szülő meg áll értetlenül, hogy ezek mégis mit várnának el egy 7 éves gyerektől, akinek napi 5-6 órán át 45 percet kell ülnie…


És mondom, az én gyerekem még nem is hiperaktív vagy figyelemzaros. Van kisfiú az osztályban, aki viszont az (bár nincs papírja róla, de elég gyanús), ő is tök helyes gyerek, de az anyukája teljesen kivan a tanítóktől kapott állandó szidástól, hogy a gyerek hiába szeretne „jó lenni”, és piros pontot kapni, már az esélyt sem adják meg neki, mert el van könyvelve, mint „rossz”.


Szóval rémisztő a helyzet, nézz körül nagyon jól, milyen tanítónőhöz kerül a gyereked!

2013. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az oviban is első nap megbélyegezték,úgyhogy másnap szóltam h nem a gyerekem nem hülye,nem éretlen,csak figyelemzavaros és hiperaktiv kissé. onnantól szerencsére másképp kezelték,nemsokára már azt hallgattam,h ő a legokosabb és legintelligensebb koránál jóval érettebb. délután mikor mentem érte,ő a kis enciklopédiájából "tanitotta" az óvónénit,miközben a többiek a földön henteregtek.. nagyon muzikális is,zeneiskolából szóltak vigyük oda. egyházi oviba járt pár hónapot,na ott nem tudták-akarták kezelni,beskatulyázták.. :(


köszi a tanácsokat!

2013. márc. 22. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi időnkben nem voltak hiperaktív gyerekek. 54F

Én biztos az lettem volna, ha mostanában születek. Nem tudom, van-e összefüggés, de nekünk naponta volt tesi óránk, és a tornatanár komolyan vette a dolgát.

Ami viszont biztosan összefügg a betegséggel, az az ételszínezékek és egyéb adalékanyagok egy csoportja. Talán érdemes lenne utánajárni, mielőtt különleges iskolába íratod a gyereket.

2013. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!