Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztálytársamnak lenne így...

Az osztálytársamnak lenne így esélye a Berzsenyibe?

Figyelt kérdés

Nyelvtan : 4

Irodalom :4

Matek :3

Idegennyelv: 5 d

Kémia 4

Biosz :4

Föci : 4

Töri : 5

Az írásbleik amiket kb. Ír azok ilyen 68 pont körül mozognak. Ez a hetedik féléves és mondom hogy tudna javítani de nagyon küzd hogy ilyen szinten maradjon , de többre is képes lenne. Szóban nagyon jó abból szerzi az ötöseit , a humán tagozatra menne mivel azt szereti és érdekli is. Azt mondta hogy abból most ötösre áll. Lenne még esélye ?



2017. márc. 6. 17:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

persze szubijektiv es tanar fuggo is, hogy ki hanyas, de a sok kituno tanulo mellett kifog tunni a 3-4eivel...es sajnos a pont az pont. ha megnezed a ranglistat, lathatod mennyit szamit 3-4 pont.

ha felhuzza a jegyeit, 4-5re es tartja is 8.ban, tovabba sokat gyakorol, es megir egy jo irasbelit siman van esely!

csupan realis voltam, hogy ha mar ettol kuzd (pedig meg nincs felveteli idoszak), akkor lehet hogy gyengebb gimiket is megkene celoznia. nem pesszimizmus, vagy rosszindulat..csak oszinte vagyok.

2017. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Lehetsz őszinte, csak olvasd el mégegyszer, amit írtam. Komolyan, annyira nem függ össze, hogy ki milyen tanuló és hogy mennyi van benne, hogy amikor valaki nem kirívóan rossz tanuló, szerintem semmi értelme ezen lovagolni, főleg, ha a kompetenciaalapú írásbeli felvételit és a szaktárgyi kompetencia alapú szóbelit meg tudja csinálni annyira, hogy ebbe az erős gimibe bekerüljön, akkor meg miről beszélünk? Ha nem tudja megcsinálni, nem kerül be, és annyi. Nyilván nem erre az egy helyre fog jelentkezni. Nem bekönyörögné magát a Berzsenyibe, hanem megpróbálná a felvételin, és ha "oda való", sikerülni fog neki, ha nem, akkor nem. Ideiglenes 80. helye körülről még felvesznek utolsó helyen embereket, azt mondom, aki a TELJES FELVÉTELIJE ALAPJÁN olyan gyatrán áll, az az esetek túlnyomó többségében tényleg nem a Berzsenyibe való.

Annyira bírom, amikor csak azért, mert valamelyik suliban puszira kiosztják a kitűnőt, aztán összehoznak valami hatvan pontos felvételit a delikvensek, és bekerülnek jó iskolába, az rendben van, de egy négyes tanulót hatalmas élettapasztalattal bírva, látatlanban le akarnak beszélni arról, hogy dolgozzon, és legalább próbálja meg, mert "jaj, úgyse fogja bírni". Irigylem az ilyen tapasztalt embereket.

Igen, a 68 pont élesben nem lenne elég, de egy év múlva fogja megírni, addig még rengeteget javíthat. Emlékszem, az első matek írásbelijeim között volt húsz pontos is, égett is a fejem miatta, de amikor az utolsó hónapokban gyakoroltam, már simán ment a negyven, még ha élesben sajnos nem is lett meg.


Ja, és fentebb írtam, bőven négyegész alatt volt az átlagom, amikor a Berzsenyibe kerültem, 4,4-gyel végeztem, ami nem azt mondom, hogy jó, de a tanulási morálom alapján lehetett volna sokkal rosszabb is, kitűnőre érettségiztem 88-as átlaggal, és köszi, nagyon jól megvagyok. Az igazi és létező és berzsenyis osztályomban egyébként meglepődtem, hogy kik jöttek kitűnővel. Persze, voltak, akik kitűnővel jöttek és okosak voltak és végig jól is tanultak, de olyanok is, akik a gimiben már a legrosszabb jegyeket szállították, és az érettségijük se lett túl jó . Arra is volt példa, hogy valaki utolsó hely környékén került be, először nehéz is volt neki a suli, de aztán felvette a lépést, és a legjobb tanulók közé került.

Szóval, mindent meghaladó racionalitással hallottál már arról, hogy nem minden suliban ugyanúgy osztályoznak, nem mindenkinek kiemelkedőek a jegyei, aki jó képességű, és igazán a felvételi számít, megpróbálni pedig meg lehet? (meg hogy Berzsenyi humán tagozatra általában imádnivaló és értelmes emberek járnak, de kevés a kifejezetten hajtós-tanulós vagy a zseni, és akkor még finoman fogalmaztam? :D)


Tudom, hogy a kérdés arra vonatkozott, hogy lenne-e esélye, de hát basszuskulcs, csak szélsőséges esetekben lehetne racionálisan azt mondani, hogy nincs esélye; ha háromegész alatt van az átlaga vagy negyven-ötvenpontos felvételiket ír hosszú gyakorlás után is.

2017. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Jó meg a hosszú és értelmetlen puffogáshoz (amihez végzett berzsenyisként úgy éreztem, hogy alanyi jogom van, bocsi) még hozzáfűzném, hogy a jegyeken tényleg érdemes lehetőség szerint javítani, a pont az pont, ez teljesen jogos.
2017. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Najó, valóban picit hosszan és értelmetlenül (te írtad :D) belementél a témába, de hát emberedre találtál, szóval most én jövök :D

1.) Jegyek. Valóban nagyon suli és tanár függő, hogy ki hányast kap (én pld. most nyelvtanból lettem 4-es, miközben 4,56-ra álltam), ezzel teljesen egyetértek, annak ellenére, hogy persze nagyon bosszantó, és bántja az igazságérzetemet. DE. Sajnos a rendszer úgy működik (legalábbis most így), hogy amikor a gépbe beírják a hozott pontokat, nincs alá megjegyzés, hogy ez mennyire fedi a valódi tudást.

2.) Kitűnőség. Én se voltam soha kitűnő tanuló, sőt amíg nem számítottak a jegyek, oly annyira nem akartam az lenni, hogy voltak 5.-6.ban 3-aim is bőven (mondjuk nehéz általánosba is jártam), de ahogy 7.-es lettem észbe kaptam, hogy ha jó gimibe szeretnék jutni, akkor neki kezdek a pont gyűjtésnek (írásbelire is ezért tudtam magabiztosabban menni, mivel nem éreztem azt hogy "minden ezen múlik"). És akkor végül is csak 1 négyesem lett, abból az 5 tantárgyból ami ugye beleszámít, összességében meg 4,7 körül lehet az átlagom.

3.) Évek. Mivel már végeztél, tehát nem most felvételiztél, belinkelem neked, hogy lásd nagyjából a felhozatalt idén, nagy a túljelentkezés [link]

4.) Különbség. Ha neked sikerült rosszabb jegyekkel bekerülnöd, tényleg ügyes lehettél írásbelin/szóbelin (75-80 pont meg 47 tényleg szép eredmény), gratulálok hozzá őszintén :) De az az éles különbség, hogy ő már nagyon küzd csak, hogy szinten maradjon (lásd: kérdés alatti leírás), míg te inkább nem foglalkoztál annyit a tanulással (legalábbis amikor a tanulási morálodat jellemezted, erre következtetek). Mivel szóban ügyes, a szóbeli miatt akkor nem féltem, inkább az írásbeli-tétel tanulás miatt. De ha szorgalmas és már elkezd gyakorolgatni, akkor valóban bármi megtörténhet :)

5.) 8-as és 11-es válaszoló vagyok, és én is azt tanácsolom, amit te nekem: olvasd el még egyszer amit írtam. Nem mondtam, hogy esélytelen a bejutás csak, hogy bele kell húznia. Azt is mondtam és amihez most is ragaszkodom, hogy egy megpróbálással semmit nem veszít, de azért úgy kalkuláljon, hogy legyen B és C terve.


A kérdezőnek meg annyit, a szóbelivel kapcsolatban, hogy ugye 4 töri tétel van (magyarból csak szövegértés, nem fognak Ady életébe belekérdezni). Érdemes a korokhoz kapcsolódó filmekbe, könyvekbe belelapozni. Nagyon jó pont, tőlem kérdezték, hogy olvastam-e bármit ahhoz a korhoz kapcsolódóan, illetve, hogy tetszett-e és ha igen, miért ajánlanám. Nem számítottam rá, de szerencsére nagy Jane Austin rajongó vagyok :) Persze még van ideje az osztálytársadnak, de azért nem árt ha elkezdi, főleg ha még ez érdekli is :)

2017. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Totál igazad is van (tényleg értelmetlenül szedtem össze, telefonon vagyok, fáradt vagyok meg a többi kifogás). Az "erős gimi nem fogod bírni" retorikát nem szeretem, meg azért ritka, hogy bárki is meghaljon humánon, de persze, a bekerülés legjobb módja, ha jó jegyeket szedsz össze. Csak valamire alkalmatlannak ne minősítsünk embereket a jegyeik alapján, ezek mindig baromi megalapozatlanok és nagyon destruktívak tudnak lenni. Minél több pontot tudsz összeszedni, annál biztosabb a bejutás, de én itt semmi olyat nem látok továbbra se, ami miatt nem mehetne a kérdés alanyának a Berzsenyi (ráadásul olyan mélységekbe menően, hogy egy ilyen erős iskolában nem tudná felvenni a lépést, ez echte baromság, meg nem akarom senki illúzióit lerombolni, szerintem korrektek a Berzsenyiben, de ne számítson senki versenyistállóra), és ezen kezdtem el szépen lassan kiakadni. Ha jól szóbelizik és feltornázza az írásbelijét, lesz esélye és kész. Tudom, hogy az én esetem relatív speciális (nem általánosból felvételiztem, hanem egy olyan nyolcosztályosból, ahol a tanárok érdeke volt, hogy ne menjünk el, úgyhogy "nem nagyon vették figyelembe" osztályozáskor, hogy felvételizünk), de ha valamiben jó ez a suli, akkor például abban, hogy továbbnézzenek a jegyeidnél és te érdekeld őket, mindenképpen. Még semmiben nincs predesztinálva, hogy a kérdező osztálytársa "elég jó"-e oda, ha belehúz, ezt értve a jegyeire és az írásbelijére is, simán bekerülhet, és sok hajrá neki hozzá. :)


Neked is gratula, ha bekerültél vagy úgy eleve, jó lett a felvételid. :)

2017. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként megnéztem, kb ugyanúgy lehetett bekerülni most is, mint ahogy bekerültem én. Mindig is elég nagy volt a túljelentkezés.
2017. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!
2017. márc. 15. 06:08
 18/18 anonim ***** válasza:
:)
2017. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!