Sikerülhetne az orvosi?

Figyelt kérdés
10. ben 4,6 az átlagom a környék legerősebb gimnáziumában. Kémiából négyes, biológiából ötös vagyok. Azon gondolkodom, hogy év végén biosz-kémia faktot fogok választani és az orvosira szeretnék jelentkezni. Szerintetek sikerülhetne bejutnom és bent is maradnom?
2015. dec. 21. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az "átlagod" miből áll? Ének, rajz, tesi stb. is benne van? A mostani jegyeid nem számítanak be sehova. Irodalom, nyelvtan, matek, töri, idegen nyelv és egy term.tud. jegyeire hajts rá, hogy ötös legyen 11., 12.-ben.


Amúgy sikerülhet, de a kémiára feküdj rá. Fizikával is lehet menni, azok általában jobban is szoktak sikerülni. Én ettől függetlenül a kémiát ajánlom.

Még csak 10.-es vagy, semmi sincs eldőlve.

De az orvosi nagy felelősség, sok tanulás, sok energia. Csak akkor vágj bele, ha tényleg ezt akarod.

2015. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előre szólok nem vagyok orvos, de van egy lány az ismerettségi körömben aki orvosnak tanul, negyedéves és nem csúszott. Szerintem mindenre van esély, pl. ez az illető matekből csak hármasra érettségizet, de nagy szorgalma van, éjszakákat képes tanulni. Elsőre nem vették fel, Szegedre akart menni, 1 évig tanult, újra csinálta a biosz emeltszintű érettségit, lenyelvizsgázot németből és angolból. Így a plusz pontokkal vették fel. Arra készülj fel iszonyat kemény, lehet bulizni azért évközbe, de novemberbe elkezdődik az őrület egészen januárig, és akkor se karácsony, se buli, sőt még neki párkapcsolatsem fért bele ilyenkor. Bár ez tanulás kérdése is ki milyen gyorsan tanul, de aki az orvosin van az egyse teljesen hülye ! Aztán májuba 2-3 hónapig ugyan ez, nyáron nyári gyakorlat 1 hónapig. Pénbe rettenetesen sokba kerül a családnak, vannak tankönyvek amiket ha megakarsz venni 20-25 ezer ft/db. Ez csak így felületesen mire készülj. Lhet más egyetemen nyugodtan elvagy ünnepekbe, de az orvosi tényleg a legkeményebb, 1-2 szak van ami hasonló vagy erősebb.

Egyébként ha egy erős gimnáziumba ilyen jó eredményed van akkor bizonyára van esélyed, de én is sok tehetséges egyetemistával találkoztam és elzüllöttek és soha nem lett semmi belőlük. Csak rajtad múlik, lehetsz bármilyen okos, ha nem élsz a lehetőséggel.


Még a biosz érettségiről, szerintem elég a kémia emelt,biosz közép mert én is jártam biosz emelt faktra, de mikor én 2008-ba érettségiztem, a biosz emelet érettségi úgy nézett ki, hogy volt benne az emberi szervezetől, fákról, növényi társulásokról, és minden egyébről. Na most én mint erdész piszkosul nem érdekelt az emberi test, inkább hagytam a francba az egészet csináltam egy kb. hibátlan közép szintet. Lehet téged meg a növénytani társulások nem fognak érdekelni, vagy nem fogod érteni, mert a biológia tanárod sem érti. Tehát azért nézz meg néhány biológia érettségit, hogy miből is áll.

2015. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Két emelt kell orovsira....
2015. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A biosz emelt kötelező, emellé kell még vagy a kémia, vagy a fizika elemelt, mert orvosin két emelt szintű érettségi kell. Amúgy teljesíthető, ha ezt szeretnéd, akkor tanulj már most szorgalmasan, ha olvasgatsz szorgalomból anatómiát és stb-t az külön hasznos még. Amúgy innen ismerőseim gyengébb gimiből mentek orvosira, és sokat tanulnak, de bírják a szintet. Tanulással mindent megcsinálhatsz, és valóban bulizni is tudsz, de a vizsgaidőszak az olyan, hogy a karácsony és a szilveszter kevés bulival telik.
2015. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, kötelező a biosz. Nincs választásod szépen megtanulsz mindent :)
2015. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!