Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csinálnak sokszor úgy...

Miért csinálnak sokszor úgy ez emberek (civilek, média stb), mintha (jó) orvosokat csak a Semmelweis Egyetemen képeznének?

Figyelt kérdés
Itt van pl ez a 444 interjú. Már a leírásban is az van, hogy a jövő orvosainak bulján (SOTE szemeszternyitó)... Miért aki nem a SOTE-ra jár, az nem a jövő orvos, vagy mi? Az csak csicskás lehet a nagy SOTE-doktor mellett? Miért van ez a megvetés a média részéről is? Arról nem is beszélve, ahogy a hallgatók nyilatkoznak.... Mintha csak és kizárólag a SOTE képezne jó orvosokat az országban. "Azért mentem a SOTE-ra, mert orvos akarok lenni" Mert másik orvosin nem orvos leszel, csak kókler hulladék, vagy mi? ORVOSIRA megy azért, mert orvos akar lenni, SOTE-ra meg azért, mert az van közel/oda a legjobb a közlekedés stb. Remélem, értitek a különbséget.

2017. ápr. 1. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem jutottál be SOTE-ra?
2017. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Ez téged miért idegesít? Komolyan kérdezem.

Odamész, elvégzed, orvos leszel, segítesz, pont.

Hol és miért befolyásolja az életedet mások véleménye, a médiában (ilyen nulla 444 oldalakon megjelent cikkek), más fórumozók átgondolatlan hozzászólásai, stb.???


Mi a valódi problémád?

2017. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Ezek mind többféleképp érthető dolgok, amit lehet úgy is értelmezni, ahogy te, de valószínűleg nem ez áll a dolgok mögött.

"A jövő orvosainak buliján"

Itt senki nem mondja azt, amit bebeszélsz magadnak, írhatták volna akármelyik másik egyetem szemeszternyitójára is, így csak hangzatosabb a cím. De mint írtam, senki nem írta azt, hogy csak ez az egy létezik, mindenki más szerszemétszar.


"Azért mentem a SOTE-ra, mert orvos akarok lenni"

Itt is hülye kérdésre hülye válasz, a többi egyetem meg sincs említve. Mint ha megkérdezné tőlem valaki, hogy "Miért eszel?" és én azt válaszolnám, hogy "Mert éhes vagyok."

Dettó ugyanez lehet a fentiekben is.

2017. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Mind a negy egyetem szinvinala egyforma. De a SOTE nagyobb presztizzsel bir. Talan a kutatatasi lehetosegek jobbak. Meg hat Pest megye, magasak a ponthatarok stb. En nem hinnem, hogy jobb lenne, lenyegesen jobb meg biztos, hogy nem!
2017. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Erről beszéltem: https://www.youtube.com/watch?v=BYHmzufGgus

Egyes, még meg se írtuk az érettségit. De ezek szerint te azt a véleményt osztod, hogy aki nem kerül be a SOTE-ra vagy eleve nem is oda akar menni, az hulladék retek orvos lesz, mert nem a Semmelweis Egyetemen tanult.

2017. ápr. 1. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem csak miutan felhaborodsu ezen abbol tunik ugy.0
2017. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem, az 1-es ironikusan megkérdezte, hogy savanyú-e a szőlő.


Látod, magadnak beszéled be a sok hülyeséget..

2017. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyobb a presztízse, tehát hiába végzi el valaki jobb eredménnyel az egyik vidékit, az nem ér annyit, mint egy SOTE 2-es, mert annak nagyobb a neve. Aha.

Ami nagyon fura nekem, hogy egy percnél a srác mondja, hogy "az embereken való segítés, neki ez fontos, ezért él, ezért jelentkezett a SOTE-ra". Miért? Aki a PTE-t/DE-t vagy SZTE-t végzi el, az nem segít az embereken? Az nem igazi orvos? Vagy a duci srác, hogy a SOTE-t a külföldiek fizetik. Mert vidéken nincsenek külföldi hallgatók? A másik 3 is tele van külföldi orvosissal. Azokon is van angol és német nyelvű képzés is.... Nem csak a SOTE-n.

2017. ápr. 1. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

A presztizst úgy látszik nem igazán érted mit jelent, valamint


"az embereken való segítés, neki ez fontos, ezért él, ezért jelentkezett a SOTE-ra".

Itt pedig ez EZÉRT-en van a hangsúly, nem a SOTE-n.


Hallod, legalább ne terjeszd már a hülyeséged!

2017. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Hogy sosem unod már meg ezt a kérdést...
2017. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!