Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel foglalkozzak?

Mivel foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok, pályaválasztás előtt állok. Kiskorom óta orvos szeretnék lenni, és a családom és a baráti köröm szerint is annak kellene mennem, valamint (tudom, hogy ez most nem számít) de a mostani jegyeim is megengednék. Legalábbis egy erős gimnáziumot igen. A problémám az, hogy bár jó vagyok a reál tantárgyakból, és érdekel az orvostudomány, valahogy mégis úgy érzem, hogy a média világában teljesedem ki egészen. Tudom, hogy ez a két pályaág totál elütő, de akkor is...Most is én rendeztem az iskola filmet, és ha minden igaz, meg is nyertünk vele egy ifjúsági versenyt. Egy mondatban : Nagyon vonz a rendezés is, de tudom, hogy ezzel nem vinném semmire, legalább is anyagilag nem. Azt is tudom, hogy egy kezdő orvos fizetése Magyarországon sem különb, de azt nem a fizetés miatt csinálnám. Szerintem régen rossz, ha valaki amiatt csinálja. Szóval most így kicsit meginogtam az orvosi pályával szemben.

A kérdésem : Szerintetek maradjak az eredeti terveimnél, vagy pedig próbáljak meg egy humán középiskolát?

Előre is köszönöm, és bocsánat a regényért! :)



2012. okt. 7. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
menj orvosnak,a humán szakkal sajnos semmire sem mész,max munkanélküli leszel,orvosra meg mindig szükség van
2012. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ!:)
2012. okt. 7. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj orvosnak. biztos állás, ha kevesled a pénz kimész külföldre. bár én is annak mentem volna!
2012. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

sztem inkább gyógyszerésznek menj, rengeteg területen helyezkedhetsz el: gyár, gyógyszertár, gyógyszermarketing, kereskedelem, szállítmányozás, ...

nem kell ügyelni, több helyre mehetsz, kutathatsz is,ha akarsz: számomra csakis a GYTK a nyerő :D

2012. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"nem kell ügyelni, több helyre mehetsz, kutathatsz is,ha akarsz"


Ezt az orvos is megteheti.

2012. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a gyógyszerészek manapság nincsenek túl jó helyzetben itthon, már a gyakorlatot is alig tudják megcsinálni, mivel nemigen keresnek pályakezdőket.

A kérdezőnek pedig: még rengeteg időd van eldönteni. Én vagyok rá az élő példa, hogy nem kell zseniképzőbe járni ahhoz, hogy az embert felvegyék orvosira. És ez fordítva is igaz: attól, hogy zseniképzőbe jársz, még nem biztos, hogy orvosin is megállod a helyed.

Én a gimibe konkrétan csak melegedni jártam be, meg a családi pótlék /diákig. miatt :D Mert amúgy a képzés katasztrófa volt. Viszont a társaságot szerettem, ezért maradtam. Utolsó 2 évben segítség nélkül, egyedül készültem az érettségire, bioszból és kémiából így is sikerült összehoznom egy jó emeltet, most pedig: tádááám :D

Szóval ha érdekelnek a médiával kapcsolatos dolgok is, én a helyedben most valami olyan középsulit keresnék, ahol ezt tanulhatom. Például a Szent László giminek is van média szakja. Közben komolyan tanulod a bioszt és a kémiát/fizikát is, és ha mégis úgy döntesz, hogy az orvosi felé orientálódsz, akkor meglesznek hozzá az alapjaid. Azért 11.-re már ajánlott eldöntened, hogy melyik utat választod, és a megfelelő tárgyakra komolyan ráfeküdnöd. A nyelv viszont nagyon fontos!!! Ajánlott úgy készülnöd, hogy érettségire már legyen 1-2 nyelvvizsgád. Angolból mindenképp. Én sajnos nem vettem komolyan a dolgot, angolt nem is tanultam, úgyhogy most tanulhatok orvosi mellett még nyelvet is. Bánom nagyon, hogy nem kapcsoltam korábban.

"Szerintem régen rossz, ha valaki amiatt csinálja. "

hagyjuk ezeket a kliséket, már kezd rém unalmassá válni. Persze, hogy az ember nem a pénz miatt akar orvos lenni, ezzel a medikusok 95%-a így van. Viszont pénz nélkül nincs élet. Én igenis felvállalom, hogy ha 6 év alatt nem rendeződik a helyzet itthon, értsd: 1) nem emelik az orvosok fizetését 2) nem javulnak a kórházi körülmények 3) továbbra is alá kell írni rezidensképzés előtt a szerződést, miszerint a képzés ideje alatt nem dolgozhatok külföldön (annak ellenére, hogy már aláírtam egy hallgatói szerződést is), akkor húzok innen. Szép dolog a gyógyítás, de senki nem azért megy orvosnak, hogy 40-50 évesen meghaljon a túlhajszoltság/állandó stresszes állapot miatt bekövetkező súlyos betegségben.

Remélem, hasznos választ tudtam adni:)


Egy SOTE-s gólyalány:)

2012. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ember! tudjátok ti hányan akarnak most gyógyszerésznek menni? mire befejeznéd az iskolát, kezedben lenne a diploma.. addigra már kitörölhetnéd vele a hátsód.

mondjuk, orvosnak, sebésznek elmehetsz jól keresnek, nemes munka.

humánra akkor menj, ha nagyon tehetséges vagy és nem tudod elképzelni e nélkül az életed!

2012. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

totál hasonló helyzetben voltam mint te! most komolyan, mintha testvérek lennénk. szóval 8.ban még országos médiaverseny döntőjébe is bejutottam, én kameráztam a sulis rendezvényeken, stb.

De nem adtam fel az orvosit, kell egy rendes szakma. És most 19 éves fejjel első éves vagy a Semmelweis egyetem általános orvosi karán.

Kell, hogy sok mindent tudjál, nyugodtan folytasd a kamerázgatást, legyen belőle egy jó hobbi, amiből néha még pénzt is tudsz szerezni, a kettő egyáltalán nem üti ki egymást, de végig tudnod kell, hogy hol legyen a helyed!

2012. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!