Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dietetikus vs gyógytornász...

Dietetikus vs gyógytornász szakma?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet hamarabb munkát találni?


Melyik fizetés jobb?


Melyik munka ,,izgalmasabb ''


2017. ápr. 6. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
gyógytornász bármelyik szempontot is nézzük ! én is e kettő közt vacilláltam és végül gyógytornász szakra adtam be a jelentkezésem, abba sokkal több a lehetőség. szép a dietetika is, de sajnos itthon nem megbecsült szakma, bár már több helyre keresik, de gyógytornászként akkor is könnyebben találnál munkát.
2017. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Dietetikus hallgató vagyok Debrecenbe és nagyon sok órám van a gyógytornászokkal együtt. Pontosabban előadásom. Legalább 10x hálát adtam, hogy nem gyógytornásznak jelentkeztem. Nagyon leterheltek, sok órájuk van és sokan vannak... pl. Ingázniuk kell busszal a klinka és az egyetem közt, az orvosi latint az anatómiával együtt kezdték el tanulni, nekünk a latinra épül az anat amit a gyógytornászoknak 100x jobban kell tudni mert nekik ez az alap.. szinte orvosinál is magasabb szinten, ha belegondolsz tényleg nem mindegy mit hogy mozgatnak a betegen, valamint sok töltelék órájuk is van. A ponthatár is egyre magasabb, mert minden évbe sokan jelentkeznek, kezd telítődni a szakma. Mivel az én szakom most indult először itt, ezért ha nem is a legkifinomultabb, de biztos lesz kereslet rá mivel a városban helyben képzett dietetikus nincs csak olyanok akik máshonnan jöttek. A szakon 40en vagyunk még.. nem sok a helyi, én nagy reményeket fűzök hozzá!
2017. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!