Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombathelyen mennyi lesz az...

Szombathelyen mennyi lesz az anglisztika ponthatár?

Figyelt kérdés
Tavaly az ELTE anglisztika szakára 418 pont kellett. Most, hogy a szombatelyi kampuszt átvette az ELTE, hasonló pontokkal lehet majd ide is bekerülni?

2017. ápr. 10. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre megjósolni, függ attól, hogy az idén érettségizőknek/jelentkezőknek hány pontja lesz.
2017. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A ponthatár az utolsó felvett ember pontszáma. Csak nagyon egyszerűen: Maximum 3 embert vehetnek fel a szakra, de erre a 3 helyre jelentkeznek 5-en. Az 5 ember pontszáma mondjuk 423, 412, 389, 384, 356. Mivel 3 embert vesznek fel, ezért a 3. ember után húznak egy vonalat, és az ő pontszáma lesz a ponthatár, itt a példában 389 lesz. Ugyanez a rendes felvételinél, csak nyilván több emberrel, és az utolsó felvett ember pontszáma lesz a ponthatár.


Megjósolhatatlan... Nézd meg felvin, hogy az elmúlt években hogy változott a ponthatár, abból lehet nagyjából matekozni.

2017. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem 350 körül lesz

de én azt ajánlom, hogy változtass sorrendet

én most itt tanulok anglisztikán szombathelyen és nagyon megbántam, hogy nem pécsre vagy pestre mentem :( nagyon rosszak a körülmények és a társaság is; mellesleg semmilyen egyetem melletti szabadidős tevékenységre nincs lehetőség...

teljes apátia van; már nagyon bánom, hogy nem változtattam anno sorrendet és mentem máshova :(

2017. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!