Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szegény a családom ne...

Ha szegény a családom ne menjek a BGF-re?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott szakokat jelöltem be. De félek tőle, hogy ez mellett elég drága pl: utazásm könyvek egyéb, és szüleim nem tudnák fizetni.

Mit javasoltok? Inkább maradjak egy vidéki sulinál? Egyébként még Debrecent jeleöltem


2010. máj. 13. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
debrecenben jó tanulni, megéri ott lenni, de ne add fel az álmaidat, melózz amikor csak teheted
2010. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél oda menni akkor menj.

Nagyon sok lehetőség van az anyagiakra, pl suli mellett elmehetsz dolgozni . Vagy ha nagyon nincs más, akkor felvehetsz diákhitelt (ezt a végső esetben ajánlanám).

És még ezeken felül mindenféle támogatást igényelj meg, tesóm is fősulin van , minden támogatást megpályázott-megkapott, sokat segít.

Sok szerencsét!:)

2010. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kollégium elég olcsó egy albérlethez képest. melózd végig a nyarakat. azzal fedezed a költségeidet nagyrészben.
2010. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Diákhitelt azt ne vegyél fel, mert utána soksoksok évig fogod nyögni, inkább vállalj munkát részmunkaidőben iskola mellett, tanulj nagyon jól, hogy kapj ösztöndíjat és, igényelj szociális támogatást, ha nagyon nevés az egy főre eső nettó jövedelmetek, főleg ha koliba költözöl (inkább mint albiba, csak mert olcsóbb)

Megsúgom attól, hogy ha Debrecenben tnaulnál tovább, uyganúgy meg kell venned majd a könyveket, mert nem lehet legyzetből sajnos mindent megoldani, szóval ott is lenne kiadás aztán.

Ésszerű lenne már most gyorsan egy jó nyári munkát keresned, amiből a költségeid egy részét fedezni tudod, ha a BGF az álmod, tegyél érte, hogy megvalósíthasd!


Sok szerencsét hozzá!

2010. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Melyik karra mennél? Egyébként én is BGF-es vagyok, de nem vagyunk gazdagok, és eddig még nem kellett olyan hűdenagy kiadásokba vernem magam.

Szóval: az utazási költségen sajnos nem lehet mit lefaragni, az attól függ, hogy mennyire távol laksz. A könyvekről: van könyvtár, ahonnan ki lehet kölcsönözni a szükséges könyveket. Ha nem csak egyszeri elolvasásra kell, akkor kereshetsz egy olcsó fénymásolószalont (mondjuk 5 ft/ oldal már annak számít), és lefénymásoltathatod. A felsőbb évesek is el szokták adni a könyveiket kb fele áron (ezeket általában a hirdetőtáblákra kirakják, szóval ha nem is akarsz, akkor is belebotlasz). Ráadásul teljesen felesleges minden könyvet megvenni. A tanárok általában azért hirdetik, mert ők írták a jegyzetet, és jó kis pénz üti a markukat minden megvásárolt példány után. Egyébként én csak olyanokat szoktam megvenni, amiből számolós példák vannak (matek, statisztika, mikor, makro), hogy legyen miből gyakorolni. s nekem ezekből is bőven megfelel a használt. Ezeken kívül nincs más kiadás szerintem (esetleg koli, vagy albi).

2010. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszönöm a válaszokat, és a biztató szavakat:)

Már több helyre bejelentkeztem munkára, remélem hogy megkapom valamelyiket:)

Egyébként a külkerre szeretnék menni kereskedelem és marketing szakra.

Egyébként még az érdekelni, hogy szakmai nyelvvizsgára vannak ingyenesen felvehető felkészítő órák?

2010. máj. 13. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a Külkeren ez hogy megy, de nálunk (KVIF) is vannak kermarkosok, és náluk 3 félév (azt hiszem, de nem tuti) kötelező üzleti idegennyelv óra van. Van külön vizsgafelkészítő is, de azért kemény pénzeket kell fizetni. De nyilván az órán is a nyelvvizsgán előforduló témákkal fogtok foglalkozni.

Ja, és még annyit javasolnék, hogy azért a munkával vigyázz, hogy amellett legyen elég időd tanulni, mert az évfolyamunkon akiket ismerek, és suli mellett dolgozni járnak, elég szegényes a teljesítményük... Ja, és szociális támogatást igényelhetsz (ha nem is vagy rászoruló, egyszer mindenképpen próbáld meg, semmit sem vesztesz, max. elutasítanak, de az is lehet, hogy megítélnek egy kisebb összeget), meg 2. félévtől van ugye ösztöndíj is, úgyhogy hajrá! :)

2010. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!