Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai jegyeket miért...

Az iskolai jegyeket miért veszik bele a felvételibe?

Figyelt kérdés

Én ugyanazzal a tudással egyik tanárnál első félévben 5-ös voltam, másodikban meg másik tanárral 3-as. Ezek a jegyek semmit nem tükröznek, csak a tanár "jóindulatát"... Barátom fizikából SEMMIT nem tud, csak olyan felmérőket kapnak amit fogyi is megtud csinálni, ő 5-ös egy gyenge iskolában én meg 4-es vagyok, úgy hogy kb. minden nap fizikázok, s jó vagyok belőle. S akkor egyetemre őt fogják felvenni helyettem, vagy mi?



Töri tanárunknál lepuskáztam az egész felmérőt, tudtam 1-esre, kaptam 5-öst, másik meg más iskolában kemény tanárt fogott ki s 3-as.



Ezek a jegyek még JOBB ESETBEN IS csak az osztályon belüli rangsort tükrözik... Utólag belegondolva jobb lett volna valami gagyi suliba járjak, könnyednén mindenbőé 5-ös lennék, aztán érettségikre nyáron rágyúrtam volna.



Ki az az idióta aki ezt kitalálta?



2017. ápr. 27. 13:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Felvázolom a szitut kicsit szemléletesebben:

9.-10.-es átlagom 4.75 felett volt, más tanáraim lettek, többet követelnek, fő tárgyakból csak 3-4-es vagyok. Duplázás csak az esélyes.


NORMÁLIS AZ HOGY régi tanárokkal 60% is elég lett volna 400 pont felé, mostaniakkal meg kell 80%-feletti? Ha lenne egy ikertesóm, aki pont olyan mint én, s a régi tanárokkal marad, akkor ő ír 60%-ot, én 85%-ot (átlagban) s ugyanannyi pontunk van? (60%-os emelt már 5-ösnek számít be a diszkrimináló pontszámítás szerint ha jól tudom). Próbálom leírni mi a problémám, csak nem nagyon értitek meg :\.



Nem rinyálok, én is befogok jutni, mert nekem duplázásnál 100%-os érettségi a cél, szó nincs róla, csak azt mondom hogy ez a rendszer EGY KALAP XAR. Mostani tanáraimmal sincs bajom, mindenkinek kisebbek a jegyei, de tudják hogy ügyesek vagyunk, s így is elérjük a célunkat, többet tanulok tőlük így kis jegyekkel is mint szín 5-ösen.



Ha valaki nem hiszi el ami így velem történt h így leromlottak a jegyeim, privátba leírhatom mi történt, de lényegtelen. Az a lényeg hogy most is tanulok rendszeresen, érettségi anyagot tudom, semmi nem változott csak az hogy a régi szituban 60%-ot kellett volna írjak, ebben meg 85-öt.

2017. ápr. 30. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!