Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? Légyszi kíméljenek meg az olyanok akik nem értenek hozzá.

Figyelt kérdés
Szóval,az a helyzet hogy 10.-es vagyok,gimnazista,és nemsokára faktot kell választani,méghozzá kettőt. Dietetikusnak készülök.Jövőre szeretnék előrehozott érettségit tenni év végén angolból. Az egyik fakt,amit választok az biztos hogy a biosz, mert az nagyon kelleni fog ha dietetikus szeretnék lenni,de viszont kötelező még egy faktot felvenni,és nem tudom,hogy a kémiát vagy az angol válasszam.Az angol azért lenne jó,mert nyelvvizsgát is szeretnék a közeljövőben, és ha 11. osztályban leérettségiznék,akkor 12.-ben már csak 1 faktra kéne bejárni,és több időm lenne tanulni mert ugye az angolt abbahagynám.Viszont lehet hogy kémia fakttal jobban járnék,mert gondolom ha egyetemre szeretnék menni, biztos lesz kémiával kapcsolatos tantárgyam is,és jó lenne akkor azért tisztában lenni a dolgokkal,viszont ha annyira nem kell,akkor inkább az angolt választanám. Szóval a kérdés angol vagy kémia?

2017. máj. 7. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az angolt választanám, nagy előny, ha gimi végére megvan a nyelvvizsga, mert egyetemen nem nagyon lesz rá időd. és dietetikán nem olyan szintű a kémia oktatás, amit egy jó középszintű eredménnyel ne lehetne elvégezni.
2017. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyire végig néztem a se-etk-s órarendet, ott egy darab kémia sincs. Nyelvi óra is van (gondolom nappalin).

Anat-élettanra kell rágyúrni, mert azzal nagyon sokan szívnak, de egyébként mással nem sokra fogsz menni, mert alig van átfedés a középiskolai és dietetika szakos tárgyak közt.


Esetleg egy eü alapismeretek emelt érettségi se jön rosszul. Ha van rá lehetőség próbáld meg, mert egyébként könnyű és azért hasznos lesz az a tudás.

2017. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második, élettanban van kémia, és a biológián belül is akad kémiás rész azért. Meg nem tudom nektek lesz-e biokémia, nekünk volt. Meg dietetikán is kell. Az egészségügy tele van rejtett kémiával:-D De még mindig azt mondom hogy az angollal jársz a legjobban.
2017. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!