SZTE vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Egy budapesti lány vagyok, és bár még van egy évem a tényleges jelentkezésig, mégis elgondolkodtam, hogy hol lenne érdemesebb tanulni. Fontos tudni, hogy mindkét iskolában BTK-ra jelentkeznék, szoval abból a szempontból fontos, hogy melyik suli a jobb. Na mármost, ugy tudom, hogy az ELTE-nek van a legjobb híre, es mivel budapesti vagyok, igy az kézenfekvő is lenne. Viszont Szeged mindig is vonzott, mert nagyim onnan származik, es mar többször is voltam lent, nagyon tetszik. Ettol függetlenül jóval csendesebbnek, "családiasabbnak" tunik Bp-nél, es szerinte, jo, ha pont az egyetemi évek alatt "nyüzsiben" van az ember. Arrol nem beszélve, hogy szerintem Budapesten több lehetőség van.

Viszont, attol függetlenül, hogy azt hallom, hogy munkahelyeken inkabb előnybe részesítik, aki az ELTE-n végzett, mert jobb a híre, maga a suli nem valami hű de jó. A SZTE-ről jobbak at hallani, mármint oktatásügyileg, illetve a KRE-ről is. Arról mi a véleményetek? SZTE vagy KRE a jobb?

Illetve, harmadik, hogy ugye van az a QS World University Ranking, es a SZTE előbbi helyezést kapott, mint az ELTE. Lehetséges, hogy ez számít valamit, es mondjuk jobb hírneve lesz, mint az ELTEnek, vagy ettol függetlenül meg nevesebbnek számít az ELTE?



2017. máj. 7. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Magyar egyetemeknél nem érdemes nézni a nemzetközi rangsorokat, eléggé torzítanak
2017. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy Te az ELTE-re akarsz menni.

Én az SZTE-n tanulok, de én vidéki vagyok és közelebb volt mint Pest. Ugyan nem BTK-n vagyok, hanem ÁJTK-n, de több ismrősöm is a bölcsészetin van és csak jókat hallok tőlük. Nagyon jók és felkészültek az oktatók és a közösségi szellem is nagyon jó. Neked már csak azért is jobb lenne az ELTE, mert a szállásod meg lenne oldva, ott nőttél fel, ismered a várost, ott vannak a barátaid. Számomra nem lenne kérdés, hogy melyiket válaszzam :D

A KRE-ről még nem igazán hallottam, abban nem tudok segíteni.

2017. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SZTE-t nem tudom, milyen, de az elténél csak jobb lehet. :D

Attól is függ, mondjuk, hogy BTK-n belül mit akarsz tanulni, mert az sem mindegy ám.

2017. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!