Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kèt èv múlva èrettsègi. Kèt tárgytól rettegek, a matektól ès az angoltól, talán matekból fel tudok zárkózni, angolból kizárt.

8 èven keresztül olyan tanárom volt, hogy bejött elmondta minden órán, hogy mièrt leszünk hajlèktalanok ès megtanult nèha-nèha 10 ALAPSZÓT, pl apple.

Aztán felkerültem szakgimibe, itt meg a tanár nem is tart órát, bejön ès laptopozik, dogát javít, jó, hogy ha havonta tart 3 órát, pedig heti 4 óránk van elmèletileg.

Gyakran előfordul, hogy nem èrtem a nyelvtant, amit meg meg is tanulok, azt elfelejtem, ès ez semmi másból nincs így, csak angolból.

Mèg így is 4-es vagyok belőle, de a tudásom 0, jövőre sulit váltok, megkapok valami kemèny tanárt ès meghalok.

Mit ajánlotok? Mit csináljak az elkövetkezendő kèt èvben, hogy legalább a kettes meglegyen angol èrettsègin? Már említettem itthon a magántanárt, de nem igazán hajlanak felè a szüleim.



2017. máj. 9. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a magántanár. Én teljes mértékben megértelek. Dettó ilyen tanáraim voltak... bejött és mondta csináljunk valamit... bármit. Leváltották őt, jött a másik, ő levitt minket az informatika terembe és azt mondta, hogy netezzünk vagy játszunk valamit... Ez így ment éveken át. Mindenki sík hülye volt angolból. Aztán sulit váltottam. Olyan szinten beszéltek a diákok angolul, hogy egyetlen egy szót sem fogtam fel, amit mondtak az órán. De ebben az iskolában egy szuper angol tanárom volt, aki azt mondta nem kell aggódni, én is belerázódok érettségiig. Így is lett. Online van millió oldal, ahol ingyen tanulhatsz angolt (Magyar könyveket nem ajánlom, mert förtelmesek. Azok többet rontanak, mint javítanak. Meg ne is beszéljünk a hibákról, amik mondatonként előfordulnak bennük. Mondom most ezt így C2-es angol tudással.) Hidd el, ha napi szinten csak egy 30 percet szánsz az angolra, akkor jelentősen javulni fogsz. Próbálj keresni interneten keresztül embereket is, akikkel beszélhetsz/ írhatsz. Erre is van rengetek oldal a neten. Akarat kérdése az egész. Nem lehetetlen ez a cél. 2 év bőven elég rá.
2017. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálkozzon meg a Duolingo-val vagy írj be az 5perc angol Szalai Nórival csoportba Facebookon hogy angol levelező társat keresel (az is segít hogy fejleszd az angolodat)
2017. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!