Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyetemen egyik szakról...

Lehet egyetemen egyik szakról a másikra átiratkozni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Olyan gondom lenne, hogy végzős vagyok és még mikor le kellett adni a jelentkezést, kereskedelem marketing szakot jelöltem be Pécsett első helyre. Idő közben viszont már sokkal jobban elkezdett érdekelni az angol nyelvű gazdálkodás és menedzsment, de ugye már nincsen lehetőségem változtatni a felvételin (mivel ezt a szakot nem jelöltem be februárba, sajnos...). Ha felvennének kereskedelem marketingre, ugyanott át tudnék jelentkezni valamikor gazdálkodás menedzsmentre?

2017. máj. 9. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a kermark,GM és a PSZ alapozótárgyai (I-II félév) eléggé megeggyeznek, és még egyetemen belül szeretnél váltani, ezért elég valószínű, hogy át tudsz majd jelentkezni.

GM tanterv: [link]

Kermark tanterv:

[link]


Kb 90%ban lefedik egymást. Viszont arra figyelned kell, hogy átvételkor előírhatnak pár dolgot.Pl különbözeti tárgyak teljesítése, minimum tanulmányi átlag és hasonlók.Ja, és átjelentkezni legkorábban az első év végén tudsz.

2017. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor előről kezdenék mindent gm-en?
2017. máj. 9. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem.

Másik lehetőség. hogy jövőre beadod újra a jelentkezést és az kermarkos tárgyaidat elfogadtatod.

2017. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!