Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiknek van több értelme...

Melyiknek van több értelme nőként?

Figyelt kérdés

1) Szakmát szerezni

2) "büfészakon" diplomázni



2017. máj. 12. 22:30
1 2
 11/13 Carragher_x ***** válasza:
66%

"8 órában olyat csinálsz, ami nem épp a legkedvesebb számodra, de a maradék napi 16 órádban nyugodt lehetsz"

Ez a valóságban nagyon nem így működik, ha a fél életedben (ennyi a munkával töltött idő), olyat csinálsz, amit nem szeretsz, akkor egészen biztos, hogy nem leszel nyugodt az életed másik felében sem.


"nem kapcsolódnak a történelemhez (jog, politológia, pedagógia)"

Már hogyne kapcsolódnának a történelemhez?!:) Sőt továbbmegyek, mivel az ember nem egydimenziós, még olyan is lehet, hogy több érdeklődési területet kombinál. Pl esetedben, akit érdekel a programozás és a történelem is, simán elképzelhető, hogy az egyik tudást a másik területen hasznosítod (pl részt veszel egy történelmi témájú játék fejlesztésében vagy múzeumok által használt szakmai szoftverek üzemeltetésében...stb)


Egyébként saját magadnak mondasz ellent:

" azt tartom megalapozottabb döntésnek, ha ezt veszik inkább (pénzt) figyelembe."

Ha azt veszed "inkább" figyelembe, akkor az pont azt jelenti, hogy az a fő cél, hogy keresett szakma legyen s ha egyáltalán nem érdekel, az nem kizáró tényező.

Előtte meg ezt írod:

"Igen, ami abszolút nem érdekel, azt valóban marhaság választani"

Nos, ez meg azt jelenti, amit én mondtam, vagyis hogy az az elsődleges cél, hogy meglegyen az érdeklődés és a rostán így fennmaradt lehetőségek közül választasz.:)

2017. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
27%

"Ez a valóságban nagyon nem így működik, ha a fél életedben (ennyi a munkával töltött idő), olyat csinálsz, amit nem szeretsz, akkor egészen biztos, hogy nem leszel nyugodt az életed másik felében sem. "


Még mindig nem azt mondom, hogy utált hely, hanem olyan amit kevésbé szeretsz.


"Már hogyne kapcsolódnának a történelemhez?!:)"


Történelem diplomával az ember nem lesz se jogász, se pedagógus.


"Ha azt veszed "inkább" figyelembe, akkor az pont azt jelenti, hogy az a fő cél, hogy keresett szakma legyen s ha egyáltalán nem érdekel, az nem kizáró tényező. "


Nem, arra akarok kilyukadni, hogy ha valaki úgy választ szakmát, hogy "ezt szeretem, csak hát nincs rá kereslet" akkor baromira rá fog fázni. A példánál maradva: van volt osztálytársam aki régésznek ment. Tök jó. És most szerinted mit csinál? Csak nem pénztáros? Most szerinted ez így megérte?


"Nos, ez meg azt jelenti, amit én mondtam, vagyis hogy az az elsődleges cél, hogy meglegyen az érdeklődés és a rostán így fennmaradt lehetőségek közül választasz.:)"


Attól mert mosolygós fejet teszel a mondat végére még nem lesz igazad, csupán kiforgatod a mondandómat. De akkor most leírom harmadszorra, hogy ne lehessen félreérteni.

Kettő, azaz 2 szempont szerint kell döntened: mennyire érdekel a szakma (egyébként amíg nem állsz neki csinálni, valójában fingod se lesz róla miből áll) és az, hogy milyen lehetőségeid lesznek vele az életben. Ebből a kettőből a második fontosabb. A munkahelyed nem hobbi elsősorban, hanem a hely, ahol pénzt szerzel arra, ami valójában neked tényleg fontos és arra ami létszükséglet. Ha olyan szakterületet választasz, amire nincs kereslet, akkor nagy valószínűség szerint nem is tudsz majd benne elhelyezkedni és a két szék között esel a földre. Se pénzed nem lesz, se szeretett munkád.

Te amúgy mit dolgozol? Most már kezd érdekelni.

2017. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egy példa. Ha valamilyen csoda folytán egyértelműen tudnád pontozni 10-es skálán a munka kedveltségét és a várható helyzetedet a munkaerőpiacon:

"A" pálya: kedveltség: 8 pont, munkaerőpiac: 5 pont.

"B" pálya: kedveltség: 7 pont, munkaerőpiac: 8 pont.


Na én ilyen esetben a B-t választanám, hiába kedvelem kevésbé, sokkal jobb lenne vele az anyagi helyzetem. Nyilván van egy olyan kedveltségi szint, ami alá nem mennék és van a munkaerőpiaci helyzetnél is olyan szint ami már nem vállalható.

De mondjuk egy ilyennél a D-t választanám hiába lennék vele rosszabb helyzetben, bár ez eléggé szélsőséges eset:

"C" pálya: kedveltség: 2, munkaerőpiac: 9

"D" pálya: kedveltség: 10, munkaerőpiac: 7


Tehát nem azt mondom, hogy nem fontos, hogy szeresd a munkádat, csak a gyakorin uralkodó idióta hozzáállástól már herótom van, ahol gyerekek tucatjait küldik mosolyogva a nagy büdös semmibe, csak azért mert most úgy gondolja, hogy ő aztán rendezvényszervező szeretne lenne, meg tököm tudja mi.

2017. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!