Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket válasszam? ÓE Kandó...

Melyiket válasszam? ÓE Kandó vagy BME villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy BME-n nem tanítanak rendesen, de legalább rengeteget kell hozzárakni magadtól egy vizsgán és még ott is szívatnak. Igazak ezek? Kandón hogy van?

Van olyan munka amit csak BME-s diplomával lehet megszerezni? (kutatási területen kívül, az nem érdekel)

Tényleg sokkal gyakorlatiasabb a Kandó?

Ha elkezdem a BME-t, de mégse jön be akkor mik a váltás feltételei, hátrányai? Folytathatom ugyanott ahol abbahagytam ha egy sikeres szemeszter végén váltok?

Ha a BSc-t a Kandón csinálom attól még mehetek MSc-re a BME-re ugye? Milyen eséllyel kerülök be és végzem el?



2017. máj. 13. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

"Ha a BSc-t a Kandón csinálom attól még mehetek MSc-re a BME-re ugye? Milyen eséllyel kerülök be és végzem el?"


Mehetsz, ha komolyan veszed be is kerülsz, az alapszakot elvégzettek többsége többet egyetemre sem akar nézni, nemhogy még mesterrel szívassa magát halál fölöslegesen.

2017. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért mert nehéz vagy miért? Te hova jártál? Milyen volt?
2017. máj. 13. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tudom hogy igazak e a szívatások de én is ilyeneket hallok.

Nem tudom h h van a Kandon.

Szerintem nincsen olyan amit csak BME-s diplomával lehet megszerezni ( vagy 100 álláshirdetést néztem eddig, s csak egynél láttam annyit h BME-s diploma előny, én is meglepődtem )

Én is úgy hallom h gyakorlatiasabb a Kando.

Igen mehetsz Msc-re...Bennem is felmerült anno ez a kérdés aztán 2 félév alatt rájöttem hogy örülök ha nem csúszok nem hogy még Msc :D

2017. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Azért mert nehéz vagy miért?"


Azért, mert semmi értelme.

2017. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

"Azért mert nehéz vagy miért?"


Mert csak a kiégést fogod érezni BSc végén, és nem akarod magad szivatni tovább.

2017. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

"Hallottam, hogy BME-n nem tanítanak rendesen, de legalább rengeteget kell hozzárakni magadtól egy vizsgán és még ott is szívatnak. Igazak ezek?"


Nem. Rendesen tanítanak, de persze sokat kell utánaolvasni is. Vizsgán pedig kifejezetten kedvesek (attól persze még nehéznek nehéz).

A BME-n az a hozzáállás, hogy gyakorlatot életed hátralévő részében bármikor tudsz szerezni, és úgyis pillanatok alatt aktualitását veszti, viszont a stabil elméleti háttér felépítésére most van időd, később nem lesz, és egy életen át is kitarthat.


off: nemsokára meg fog jelenni egy 60% körüli válaszoló, aki majd jól megmondja miért a BME a világ legeslegszörnyűbb helye :D (mert ő nem tudja elvégezni)

2017. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Itt a lényeg, amit #6 ír.

A BME nem tud szabadulni a villamosmérnök képzés fogalomtól, az ÓE meg a főiskola fogalomtól. Hiába keverednek eszmék, tanárok, stb, ez így marad. :)

A "mérnök"-nek fegyver kell a kezébe, amivel a problémákat megoldja.

Így aztán majdhogynem előfordul, hogy a frissen felvett, műegyetemen pallérozott ember, ha az általa ismert fogalmat meghallja a gyárban, nem tudja, hogy a szomszéd épületről van-e szó, vagy a szekrényben a negyedik polcon a dobozban keresse azt.

De ez csak annak baj, akinek minden más.

Mint ahogy abba is kár belemenni, hogy egy bizonyos matematikai módszert vajon évtizedenként egy vagy két alkalommal használ valaki, vagy sosem életében.

2017. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha valaki tudja, hogy hogyan működik az átjelentkezés vagy esetleg csinálta az esetleg válaszoljon az ezzel kapcsolatos kérdésemre! Előre is köszönöm! :)

2017. máj. 13. 16:00
 9/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

2017-ben azért már közel sem igazak a sztereotípiák.

A Kandó és a VIK nagyjából ugyanazt tanítja, ugyanolyan mérnök leszel, ugyanolyan lehetőségeid lesznek a munkaerőpiacon. Menj el nyílt napra, nézd meg mindkét egyetemet, érdeklődj, és válaszd azt, amelyik szimplatikus. Bármelyiket elvégzed, jó villamosmrnök leszel.

Ja, el ne felejtsem... nézd meg a markmyprofessor.com oldalt, keress rá a VIK-es és Kandós tanárokra. Nem akarom lelőni a poént, de... nehogy abba a hibába ess, hogy a Kandó "könnyebb". Ott is kibas**ák bőven több, mint a felét a megjelenteknek. Ez nem riogatás, csak tudd, mi vár rád.

Egyébként van átjárás a bolognai rendszer miatt, mindlét egyetem indít BSc. és MSc. képzést, többféle szakiránnyal. De a BSc. után valószínűleg egy ideig nem akarsz egyetem közelébe menni majd :D

2017. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

És mégis. Az ÓE tankönyvben például ismertetik a szimmetrikus összetevőket. A BME tankönyvében meg a szimmetrikus összetevőket ÉS a Clarke-transzformációt.

Az viszont tökéletesen igaz, hogy az ipar, stb. nem tesz különbséget, de az ipar már a főiskolát és az egyetemet is egybemosta, felsőfokú végzettség jelzővel.

2017. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!