Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek nagyon elvagyok...

Mit tegyek nagyon elvagyok keseredve az emelt szintű közgazdasági ismeretek szakmai ágazati érettségi végett?

Figyelt kérdés

Én már rendelkezem érettségi bizonyítvánnyal. Azért jelentkeztem erre az érettségire, mert szeretnék pénzügy-számviteli alapképzésre járni szeptembertől.


Jelenpillanatban pénzügy-számviteli felsőfokú szakképzésre járok (amennyiben egy szakképesítés lehet felsőfokú). Most nyáron fogok remélhetőleg végezni. Azért választottam közgazdasági ismeretek a vizsgatárgyat, mert ez tűnt a legkézenfekvőbbnek a szakképzés mellett.


Megmondom őszintén nagyon nehéz volt, főleg a második résznél volt, olyan feladat, amelyet értelmezni sem tudtam igazán, annak ellenére, hogy emelt szintű magyar érettségivel rendelkezem.


Az összes, tanárom és oktatóm azt mondta, amikor néhánynak mondtam, hogy azt az érettségit szeretném megpróbálni, akkor mindegyik azt mondta, hogy előzetes tanulmányaim és eredményeim alapján, legrosszabb esetben 80% százalékot is teljesíteni tudok, valaki azt mondta, hogy 100% teljesítményt sem zárni ki (utóbbit, azért nem tartottam reálisnak).


Ezt megcáfolva örülők neki ha szóbelivel együtt meglesz 50-60%. Ebből következően buktam a kb. 460 pontos államilag támogatott képzést.


Önköltséges képzést meg nem tudom kifizetni, oda már felvettek volna.


Diákhitelt nem szeretnék felvenni, mert sok ismerősöm van, aki felvett és végül lesem tudtak diplomázni. Egyébként sem szeretném hatalmas adóssággal kezdeni az életem. Ki tudja, milyen munkát találok, hol, és kezdőként mennyiért?


Több olyan ismerősőm, oktatóm van, akik közgazdászként magániskolákban és egyetemeken dolgoznak hétvégenként, meg hétköznap délutánonként, rendes munka mellett, hogy tudják a megélhetés mellett fizetni a diákhitelt (itt olyan emberekről van szó, akik 2-3 éve diplomáztak).


Úgy gondolom is érzem, hogy számomra marad a vállalkozási mérlegképes könyvelő, majd arra ráépítem az IFRS mérlegképes könyvelő szakot, illetve elvégzek egy gazdasági informatika és egy szoftverfejlesztő képzést, azokra is vannak ráépülő okj-k.


Ez van valahol már egy bukott ember vagyok! Annak ellenére, hogy mindig jó tanuló voltam és bármilyen képzésre jelentkeztem , mindenhol odateszem magam!



2017. máj. 18. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

"Ez van valahol már egy bukott ember vagyok!" - ha úgy tekintesz magadra, akkor persze!

Én megértem, hogy most el vagy keseredve, de akár össze is szedheted magad, és megpróbálhatod még egyszer. Nem olyan könnyű elérni azt a 460-at:)

De ha mégsem sikerül, az sem tragédia, elvégre van B terved!

2017. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelentkezz

foszk-ra

2018. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!