Anglisztika, elte?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz anglisztika szakon fogok tanulni szeptembertől, és ezzel kapcsolatban kérdeznék. Lehet emellett más nyelvi órát is felvenni? Valami ritkábbat. Emellett pontosan milyen mesterképzések vannakj az alap után? Ha jól tudom tanár nem lehetek utána. Milyen óráim lesznek? Mennyi lesz angol nyelven?

(Sok mindennek utánanéztem, ezt a kérdést azért írtam ki, hogy olyasvalaki válaszoljon, aki oda jár/járt és mindent pontosan tud.)

Előre is köszönöm.



2017. máj. 13. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én is eltés anglisztikás vagyok


Igen, lehet felvenni más nyelvet minorként, az angol-francia-német-spanyol (és talán portugál?) nyelvhez kell előképzettség, a többihez nem. Én pl. japánt vettem fel, de a kínaitól elkezdve a hollandig van kb minden.


Mesterképzésben asszem tolmács/műfordító, illetve átképzéssel tanár lehetsz, de ezt nem tudom fejből, érdemes megnézni a BTK honlapját.


Az óráidat illetően lesz nyelvészet (hangtan, mondattan, egyéb nyalánkságok), nyelvgyakorlat, íráskészség (ez a szakdolgozatra készít fel), egy fél évig filozófia, irodalom, történelem, és második félévtől választhatsz, hogy anglisztikát (több nyelvészet) vagy amerikanisztikát (több történelem) akarsz csinálni. Nekem első félévben két órám volt magyarul, a többi mind angol.


Most így ennyi jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni :)

2017. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!