Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan néz ki a magyar emelt...

FarkasJudit kérdése:

Hogyan néz ki a magyar emelt szintű szóbeli?

Figyelt kérdés

Valaki fel tudná nekem pontosan vázolni, hogyan is néz ki, mik a követelmények, mit kell elmondani egy tételben, mi a sorrend, milyen feladatokra lehet számítani? :)

Nem jártam felkészítő órákra, ráadásul külföldre is járok iskolába, úgyhogy nagyon meg tudnák köszönni egy rendkívül részletes választ. Előre is köszönöm :3



2017. jún. 4. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a tételek. Én 2 éve voltam, a dolog úgy nézett ki hogy bementem, és kihúztam mindkét tételt (irodalmat és nyelvtant, egymás után). Ezután leültem, és 2 ember felelési ideje alatt tudtam kidolgozni azt, amit mondani akarok. Elég vázlatosan írni, hogy csak rápillants, és eszedbe jusson. Mikor rám került a sor, kb. 10 percet beszéltem az irodalom tételemről (József Attila) és 3-4 percet a nyelvtanról. Az irodalomnál csak annyi van a papíron, ami a tételcím, a nyelvtannál 1 db feladat van amit bele kell építeni a feleletbe. Egyszerre hárman vizsgáztattak, de rendesek voltak, csak egy dolgot kérdeztek, aztán mehettem is.


Felkészüléshez: Ahol életművet kérdeznek (1-6 "kötelező szerzők"), ott én a Pethőné irodalomkönyvből tanultam, ez évfolyamonként 2 könyvet tartalmaz és ezen költők pályafutását is szépen részletesen leírja. Nagyon ajánlom :) A többinél is jól jöhet ez a könyv. Nekem egy tétel volt olyan 6-7 oldal kb., ezeket nagyjából megtanultam. De az se gáz ha nem emlékszel, mert a vizsgán az összes tételhez tartozó könyvek ki lesznek rakva (pl. Ady, Babits idevágó könyvei, Szigeti veszedelem, stb.), ezeket felkészüléskor el lehet venni. Így ha nagyon nem is jut eszedbe semmi, random kiveszel részleteket könyvből és elemzed :) József Attilánál én is csináltam ilyet, és max pontos lett. Nem kell a vizsgától félni, csak jó ha ismered a könyveket, és a nagyját olvastad :)

2017. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na...hosszú idő után most fellelkesültem, köszönöm :D Jelenleg 2 tételkönyvből készülök, plusz az itteni tételeim, amiből már ügyesen leérettségiztem :) Elolvasok minden művet, ami megemlítésre kerül egy-egy tételben, amit nem értek, elolvasom az elemzését...Hát remélem, hogy elég lesz ennyi felkészülés :3 :D

Köszi mégegyszer :$

2017. jún. 4. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég lesz, csak ne izgulj nagyon. Menni fog :D
2017. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az írásbelid milyen lett?
2017. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
62 pont, ami egész jó.. kevesebbre számítottam :D
2017. jún. 7. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!