Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME gépészmérnöki szak németül?

BME gépészmérnöki szak németül?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és a BME gépészmérnöki szakára jelentkeztem.A kar honlapján olvastam hogy németül is lehetne tanulni és kíváncsi lennék azok véleményére akik ezt vagy más szakot németül végeztek el BME-n.Erős nyelvi alapom van németből(B2-s nyelvvizsga)Előre is köszönöm a válaszokat!

18/F



2017. jún. 8. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz, és sajnos a B2 ehhez még csak nem is erős nyelvi alap. Megpróbálhatod, ha szorgalmas vagy, akkor könnyen fejlődhetsz, és előbb-utóbb utoléred magad.

Azt is érdemes tudni, hogy ha felvesznek német nyelvűre, és úgy döntesz, hogy mégse megy, akkor átkérheted magad magyarra, nem kell újra felvételizned. Viszont ebben az esetben már nem mehetsz vissza később németre, úgyhogy meg kell fontolni.

2017. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de B2 szint édes kevés ehhez. Minimum C1, ha nem anyanyelvi szinten kell tudni.
2017. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat eddig:D

Ha jól értelmezem akkor nem veszthetek vele semmit mivel akármikor átjelentkezhetek a magyar nyelvűre.

2017. jún. 9. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Félévek között jelentkezhetsz át, tehát nagyon könnyen megcsúszhatsz a tanulmányaiddal.
2017. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A B2 édes kevés lesz oda. Egyik ismerősöm oda jár, neki megy de neki ez az anyanyelve. Mondta h nincsenek sokan de annál többen megcsusznak, legtobbuknek a nyelvvel van problémájuk.


Azt is mondta h elég egy tárgyat bukni és atraknak magyarra , ha jól emlékszem. Amúgy jó, mert valami német egyetem kihelyezett kararol.kapsz papírt, szóval ha külföldi Msc a cél, akkor látni fogják h egy német egyetem kihelyezett karán tanultál.

2017. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.

Így már erősen meggondolom hogy odamenjek-e.

Szóbelik után elkezdek németezni aztán majd meglátom mi lesz.

2017. jún. 9. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:

No feljebb azért írtak pár nem egészen valid dolgot. A nyelvtudáshoz nem tudok hozzászólni, mivel én a villanykarra járok (német képzésre), de az biztos, hogy nálunk nem a nyelvvel van a probléma.


Viszont ha jelenetkezel, akkor az első félév első heteiben átmehetsz magyar képzésre, illetve utána valóban csak a félévek végén. Az viszont teljes nem túl pontos, hogy egy kinti egyetem "kihelyezett karától" kapsz papírt.

A Karlsruhei Egyetemről van szó, ők állítanak ki egy igazolást, hogy náluk tanultál egy félévet. Ezt azonban alapértelmezés szerint az MSc diploma mellé adják, bár nem lehetetlen BSchez megszerezni.

2017. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megoldható B2-vel is, én elég szerény német tudással is meg tudtam csinálni. (villamosmérnöki szakon) Az elején még nagyon összpontosítani kellett, a margók tele voltak írva szómagyarázatokkal, de idővel (~az első félév végére) azért belerázódtam.


Technikai info: A német képzés célja, hogy kint tölthess egy évet a Karlsruhei Egyetemen. Ehhez az első 4 félévben az összes tárgyadat elsőre teljesíteni kell németül. Ha ez nem cél, akkor bármilyen nyelven felveheted a tárgyakat. (pl. ha egy évig magyarul tanultál, akkor is felveheted a következő félév tárgyait németül és viszont.)

2017. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!