Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan szedik az iskolák az...

Honnan szedik az iskolák az emelt szintű tételeket?

Figyelt kérdés
Voltam emelt biológia érettségin, de voltak olyan tételek, amikről nem is hallottam. Az Oktatási Hivatal honlapján fent van 100 db emelt biosz tétel, azokra készültem... persze érettségi előtt felhívtam az iskolát, hogy megkérdezzem vannak e eltérések, de a portás azt mondta, hogy nem adhatnak ki információkat. Akkor mégis hogy kellett volna készülnöm?

2017. jún. 11. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Az oktatási hivatal témaköröket ad meg és nem tételeket. A tételek csak a vizsgán derülnek ki, hogy azon a témakörön belül miről is kell beszélned. Az iskolának semmi köze a tételekhez, központilag adják oda nekik, hogy akkor ma ezekből feleltessétek a diákokat. Van egy részletesebb elvárás is az OH oldalán ami az írásbelihez is van, hogy melyik témakör alatt milyen részek fontosak. Azok a tételek lehet csak a gyakorláshoz vannak, nem azt jelenti, hogy konkrétan azokat kérdezik.


Másfelől a portás nyilván nem tudja, hogy miből milyen az érettségi. Több értelme lenne megkérdezni egy szaktanárt, akinek köze is van hozzá.

2017. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, a portástól nem a tételeket kérdeztem meg, hanem először a biosz tanár elérhetőségét kértem, és azt nem adta ki... innentől kezdve nem tudok mit csinálni. A tételem a lepke fajok és lepkék dns-ének evolúciója volt, aminek semmi köze nincs kb egyik tételhez sem a 100ból.
2017. jún. 11. 12:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem elemzési feladatban volt (B tétel), és a genetikáról kellett beszélned? A meglévő ismereteidet kellett volna kontextusban alkalmazni (vagyis egy ismeretlen témakört értelmezned azok alapján, amit tudtál). És persze, hogy a portás nem adhat ki ilyen infókat, senki sem adhatott volna.


Viszont; minden iskolában ugyanazok az emelt érettségi tételek, ezeket központilag küldik ki. Úgy kellett volna készülnöd, hogy ha emelt érettségire jelentkezel, tudod használni a szaktárgyi kompetenciáidat. Biztosan rágörcsöltél, ha kell, akkor - más vagy ez - legközelebb jobban fog sikerülni.

2017. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nem adta ki a biológiatanár elérhetőségét, ez a portás dolga. Egyébként miből gondolod, hogy pont annak az iskolának valamelyik biológiatanárát kéne keresni? A tanárok ugyanúgy odamennek vizsgáztatni beosztás alapján, ahogy a vizsgázók is odamennek. Egyet tehetsz, a szóbeli eredményhirdetésen az elnök el fogja mondani, hogy mi a fellebbezési lehetőség. Beadsz egy fellebbezést, azt a kormányhivatal ki fogja vizsgálni és el fogja utasítani, mert az nem fordulhat elő, hogy az emelt szintű tétel ne legyen rendben, de akkor lesz erről egy pecsétes papírod is.
2017. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli vizsgánál csak a vizsga lebonyolításának szabálytalansága miatt fellebbezhetsz a vizsgától számított huszonnégy órán belül. De olyan nincs, hogy nem központi tételt kaptál.
2017. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A mondat első fele igaz. Az eredményhirdetéstől számított 5 napig lehet fellebbezni.
2017. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék fellebbezni. Pont azt kérdezem, hogy honnan kellett volna tudnom a központi tételeket. Mint mondtam, az OM honlapján lévő tételekre készültem, de ott egyik sem volt lepke specifikus. Van evolúcióról szóló tétel, de minden állat DNS evolúcióját senki sem tudja, ez így borzasztóan tág fogalom. Szerintem szimplán szivatás és igazságtalan az egész.
2017. jún. 11. 20:27
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
De nem kaptál véletlenül egy szöveget hozzá?
2017. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem, semmi anyagot nem kaptam.
2017. jún. 12. 23:24
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vagy kíváncsi, hogy konkrétan hol volt benne a lepke a tételsorban, azt egy biológiatanártól kell megkérdezned, mondjuk a sajátodtól, mert ez már szakmai kérdés.
2017. jún. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!