Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan szedik az iskolák az...

Honnan szedik az iskolák az emelt szintű tételeket?

Figyelt kérdés
Voltam emelt biológia érettségin, de voltak olyan tételek, amikről nem is hallottam. Az Oktatási Hivatal honlapján fent van 100 db emelt biosz tétel, azokra készültem... persze érettségi előtt felhívtam az iskolát, hogy megkérdezzem vannak e eltérések, de a portás azt mondta, hogy nem adhatnak ki információkat. Akkor mégis hogy kellett volna készülnöm?

2017. jún. 11. 12:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nincs saját tanárom, mert évek óta gimnázium közelében sem jártam, utólag emeltezek. Az emelt meg amúgy is másik iskolában van, mint ahova anno jártam. Egyszerűen el van cseszve az oktatasi rendszer, és lehetetlenné teszik a már amúgy is nehéz felkészülést.
2017. jún. 13. 08:08
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy kicsit merész következtetés (miszerint abból, hogy te nem látod át, hogy illeszkedik a kihúzott tételed a kiadott tematikába, az következik, hogy el van cseszve az egész oktatási rendszer), de úgy látom, a lehetséges segítség itt véget ért, már csak duzzogni szeretnél, nem választ kapni, ahhoz meg mi nem kellünk.
2017. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves #12, egy értelmes választ mutass, aki meg is értette a kérdésem? Nem kérdez vissza olyan dolgokra, amiket egyértelműen leírtam, és nem egyből engem hibáztat, hogy én vagyok a hülye, a szent oktatással semmi baj... egyből támadt mindenki. Nem, a tanárt nem engedték elérni, és nem, nem illett bele egyik témakörbe sem a tételem. Majd ha értelmes választ tudsz adni, akkor meghallgatom, de így valóban nem kellesz ide.
2017. jún. 13. 20:26
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Elég nehéz, ha neked csak az értelmes válasz, ami neked bólogat. Egyébként tízerszer leírtam neked, hogy ezek központi tételek, erre te az iskolát hívogatod, hogy adjanak ki neked információkat a pontos tételekről, na biztos marha sok fogalmad van róla, hogy hogyan működik, de bocs, hogy bele mertem kérdezni, hogy mi van, ha az volt a lényeg, hogy az elvárt kompetenciáid szerint értelmezd, ahogyan ÁLTALÁBAN AZ ILYEN ESETEKBEN.


De biztos mindenki rohanni akar majd segíteni neked ezek után, hogy először az iskolát zaklatod valamivel, amit semmiképpen de adhattak volna ki, aztán a teljesen jóindulatú válaszolókat sértegeted, és végül még neked áll feljebb, hogy mindenki a "szent oktatási rendszert" védi, mintha az oktatási rendszernek pont egy külsősként is simán megoldható, hússzor átellenőrzött, áltagos intelligenciával bőven teljesíthető kompetenciateszt lenne a komoly problémája.

De nem baj, mert személyeskedéssel és szalmababokkal érvelni, meg a körülményekre és a csúnya rendszerre haragudni sokkal egyszerűbb, mint minden más.

Nem akarok álszent lenni, én is egy csomószor azt mondom, hogy fuj, a rendszerrel van a baj meg az ilyen-olyan iskola miatti hátrányaimmal, de az egy újabb szint, hogy te ezt komolyan el is hiszed.

2017. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Ja, és én tényleg jó szándékkal írtam meg segíteni akartam, de ez a stílus, amikor egy csomót válaszoltam neked, és próbáltam megérteni a problémádat, már azért kicsit több a soknál. Megértem, hogy pocsékul érzed magadat, de rázódj már össze fejben, mert beleköthetsz az élő fába is, akkor sem fogsz változtatni a történteken. Valószínűleg egy-két pontnál több hátrányod amúgy se származik a részkérdés nem-tudásából, de legközelebb legyen annyi kontrollod, hogy az iskola bizalmas infókért hívogatása helyett utánaolvasol/kérdezel.
2017. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!