Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyakori, hogy a doktori...

Gyakori, hogy a doktori képzésben teljesen eltér a témavezető hivatalos kutatási területe és az általa doktoranduszhallgatóknak vezetett téma, jelentkeznél ide doktorandusznak?

Figyelt kérdés

A vezetett témák: Egyedi tulajdonságú poliuretán termékek speciális izocianát komponenseinek előállítása és vizsgálata, Formaldehid képződés mechanizmusa ipari katalizátoron, „Mechanical study of the copolymerisation”, „Methanol synthesis”


A témavezető kutatási területe: „A biológiailag fontos szerkezetek (membránok és fehérjék) kialakulását és dinamikai viselkedését, szerkezet reaktivitás kapcsolatát vizsgáljuk elméleti kémiai módszerek felhasználásával.”


A legfontosabb cikkeinek témája egy harmadik téma (szabad gyökök, gyökös mechanizmusú reakciók, oxidatív stressz, stb.), pl.: „The beta C-C bond scission in alkoxy radicals: thermal unimolecular decomposition of t-butoxy radicals”


Köszönöm a válaszokat, észrevételeket!



2017. jún. 11. 15:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azért társadalomtudományban nem feltétlenül ilyen borús a kép...
2017. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Három főállás? Mesélj még. Lassan a két főállást is leépítik (legalábbis mifelénk). A 3-400 nettót állásonként értetted? Érdemes lenne a Kjt.-t is olvasni. Ha így tudnak fizetni, az már nagyon megtámogatott intézmény lehet. Magam soha nem politizáltam, és lenézem azokat, akik ezt teszik. A kapcsolatépítés megint más tészta.
2017. szept. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy intézet :)


Egy kutatási eszközöket (kémiai festékektől, mikroszkópig és egyéb lab equipmentekig mindenfélét) fejlesztő spin-off cég amely fenntart szakdolgozókat beleszámítva egy 30-40 fős kutatócsapatot az intézettel és az egyetemmel együtt. Így a legújabb technológiát mi kapjuk meg elsőnek, teszteljük és cikkeket írunk. Ráadásul van pár szabadalom, ami miatt elsőként jöhetünk ki az eredményekkel a technilógiai fölény miatt. Ez kölcsönösen jó a cégnek is, meg a kutatócsapatnak is.


Mostanában egyre több ilyen cégről tudok itthon is. Többek között társadalomkutatás, big data analysis, érzelemkutatás. Ilyen cégek szerintem simán tudnak PhD témát adni, főleg ha spin-off és van akadémiai/egyetemi kapcsolat.


Annyi "hátránya" van a dolognak, hogy ez kemény versenyszféra. A magasabb fizetésért sokkal magasabb is az elvárás, és a stressz. Ha a biológia vagy egyéb rajtad kívülálló dolog miatt nem jönnek az eredmények, az komoly probléma. Itt nem lehet 3-4 évig püttyögni valami saját kis témán, ami aztán vakvágány lesz. Ha nem illik bele a céges profilba, és nincs közvetlen ipari haszna akkor nem is publikálhatsz belőle. Ugyanakkor nagyon vevőek az új ötletekre és sok esetben szabad kezet adnak. Ha a cég és a te érdeklődésed egy irányba vezet, akkor nincs gond.

2017. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk még az is igaz, hogy manapság a neurobiológia, pszichológia, big data területekre mindinkább informatikusokat, fizikusokat és matematikusokat keresnek. Egy tisztán szakmai biológus/pszichológus szociológus stb kutatói állása ma már lassan 2 IT-s jut. A kutatás elég durván elment az utóbbi időben az automatizált folyamatok felé. Kb ez a jövő, a PhDs megnyomja a Start gombot, a robotkar berakja a dobozba a virtuális valóság dobozba egeret, megtanulja a kísérletet, leméri magát az állat a mikroszkóppal, rádobsz egy mesterséges neurhálót, kijön az adat, és a program megírja belőle a Nature cikket :)


... viccen kívül, a helyzet emiatt is kritikus az intézeteknél. Mert gyakorlatilag nincs már értelmes szoftverfejlesztő az országban, főleg nem PhD-s. Azok meg főleg meg sem mozdítják a kisujjukat 400 nettó alatt. Ezt lehetetlen kitermelnie egy intézetnek, úgyhogy a lemaradás garantált a nyugati csoportokkal szemben.

2017. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#13., 14.: Köszi az infókat, de igazából, már régen egy Kft-t reklámozol, Cégjegyzékben megnéztem, látom, van Budapesten egy székhely, két telephely, ezen kívül egy fióktelep az SZTE-n Szegeden -Dóm tér 9.- még egy Szegeden, egy Pécsett és még egy valahol vidéken. Ill. az USA-ban is a cég honlapja szerint van egy cím (az amerikai címen a Google egy vállalatok közötti kereskedelemmel foglalkozó céget és egy biztosítási ügyvédet talál). A 2017.09.06. cégjegyzék adat szerint 69 bejelentett alkalmazott (te kicsit többről írtál, 90-ről). Utolsó pénzügyi beszámoló dátuma: 2016.12.31., Utolsó éves nettó árbevétel: 958 654 000 HUF. A céginformáció szerint a létszám trend emelkedik, az adózás előtti eredmény trend zuhan, a forgalmi trend stagnál a cégnél.


(Egyébként Salem városa nem a boszorkányüldözésekről volt híres? Van is ott Witch History Museum...)


Vicces és bizarr, hogy a fenti cégek közöttik ereskedelemmel foglalkozó vállalkozás neve George Kaplan PC, George Kaplan az Észak-Északnyugat (North by Northwest) c. 1959-ben forgatott Alfred Hitchcock film „ál” titkos ügynök főszereplője.


Számomra fura, bejegyzett tevékenységi körök.: Vegyestermékkörű nagykereskedelem, Számítógépes játék kiadása, Divat-, formatervezés, Adatfeldolgozás, web-hoszting szolgáltatás, Világháló-portál szolgáltatás, Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése, Üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás, M.n.s. egyéb oktatás.


Főtevékenység, OK. :Egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés


Ez a Kft mennyire van összefonódva infrastrukturálisan az egyetemekkel? Nekem, igazából túl hangzatosak a célok. Kicsit félek az ilyenektől. 2016-ban 4 publikáció van a céghez köthető kutcsop. oldalán (2015-ben még 14, bár 6 db abból is szabadalom, OK, kettő Nature Communications), nem kevés ez? És mind nagyon sok szerzős cikk, nagyon erős impaktos folyóiratokban, innen PhD senkinek nem lesz, csak grant a Kft-nek.


Pl. a világban ki fogja először megcsinálni az első látóprotézist vak embereknek? Nekem kicsit garantaket, pályázatokat felszippantó vállalkozásnak tűnik ez.


Pár versenytárs.: Argus -az Argus II, már termék az USA-ban- retinal prosthesis (Second Sight, USC, UCSC, Caltech), Microsystem-based visual prosthesis (MIVP, Second Sight, USC, UCSC, Caltech), Tübingen MPDA Project Alpha IMS (University Eye Hospital in Tübingen), Harvard/MIT Retinal Implant, Bionic Vision Australia, stb...


Írtál a „sales”-ben alkalmazott emberekről és arról, hogy már többen vannak, mint kutató. Hol van a gyártó üzem, ahol a műszerek készülnek?


Van egy kínai cég, aminek a honlapján a fenti Kft fő termékéről nagyobb felbontásban van fent kép, mint bárhol máshol a világhálón. Akkor a műszereket Kínában gyártják?

[link]

2017. szept. 23. 17:41
 16/17 anonim ***** válasza:

Az erős túlzás, hogy reklámoztam, hiszen direkt nem írtam le a nevét, csak privátban a kérdés után :)


A létszám erősen fluktuál, de belevettem a diákokat is, akik ugyan olyan munkát végeznek.. így már kijön a 30-40 fő, plusz a 100 teljes fő. Most nagy bővülés volt, ha jól tudom 40 új kolléga lett 1 év alatt. Szóval kb egy másik cégről van már szó. Igen az árbevétel nem volt a legjobb, nem fejlődött elég rendesen. Miért? Azért mert maga a technika élen jár, de pont a sales volt gyenge. Bár kicsit elszomorít a dolog, de való igaz, lehet bármennyire jó a terméked, ha nem tudják eladni mert rossz a marketing, vagy az értékesítés. Egy kicsit nehéz az ügy, mert egy ilyen eszköz nagyon drága, és csak kevesen engedhetik meg a nagy intézetek. Eleve nehéz is versenyezni az Olympos vagy Zeiss óriás cégekkel.... de nem reménytelen, árban és a szabadalmakkal lehet harapni a tortából. A műszereket itt gyártják Bp-n, helyben van a kutatórészleg is. Ennyire nem látok bele, de szerintem ez az év biztosan termékenyebb lesz, mert a srácok éjjel nappal dolgoznak kb a gyártáson.


A PhD részben részint igazad van, ezek a nagy lapokba mennek ki főleg. Methods/Technikai cikkekbe viszont könnyebb bekerülni, ezek most érnek be... és komoly munka-újdonság tartalma is van. Nem csak hozzádvágják elsőszerzősnek. Egyébként idén két PhD védés lesz, plusz jövőre még egy... de igazad van, 4-5(6) év a minimum itt.

Ezek viszont biológiai és mérnöki cikkek főleg, most viszont indul egy új irány az a szoftveres rész. Elég sok újdonságot csináltunk mostanában, több ezer órányi munka alatt, amikből lehet elsőszerzőst csinálni, még ha nincs is akkora újdonságerejük, cserébe nagyon hasznosak a kutatáshoz. (GPU optimalizált mélytanulós neurhálós adatkinyerés, ezért is van a kollaboráció...Az idegrendszer kódolása olyan bonyolult, hogy a gépi tanulás egy jó irány lehet) Az meg nem titok, hogy a grantekben segítenek a cikkek.


Az egy jó kérdés, hogy a "vision" bejön-e, ezt nem tudom. A látóchip szerintem egy 30 éves cél :) egyelőre az alap cél, hogy a látókéreg kódolását megértsük, majd visszastimuláljunk természetes/mesterséges mintázatokat. Sejt vagy dendrit szinten. Ez a technológia már létezik, használtuk is, a 3D-s lézerrel be lehet lőni nagyon pontosan az infót... csak éppen kb 5-10 év mire létrehozunk olyan algoritmusokat, amivel visszastimulálható a látás egy része legalább. Az optogenetikai implanttal pedig egy foszfénes látás mondjuk tájékozódáshoz elégséges lehet. Olyanoknál ahol a látóideg sérült, vagy tönkrement a ganglion réteg (a diabéteszeseknél), semmiféle szem implantátum nem segíthet. Sajnos a természet feketehumora, hogy a látóideget adó ganglion sejtek a retinában vannak, így ha bármi megsérül, a vakok nagy többségében ez történik... már csak a látókérget tudod stimulálni.


Egy szó mint száz, jogos a kritikád, ez még csak egy alakulóban lévő óriási vállalkozás egy kezdő lépése. A humán epilepsziás műtét is sok év-talán évtized még, szóval nem is gondolnám, hogy a látóchipekkel kéne versenyeznünk. A grant sem erről szól. Szóval első körben egereknél, kismajmoknál vagy macskáknál kéne felmérni egy mesterséges stimuláció lehetőségét.


Egyelőre 1.5 év után még lelkes vagyok, és bízom benne, hogy a PhD alatt legalább egy részét sikerül megcsinálni a kutatási tervnek.

2017. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja az utolsó link szerintem disztribútor. Nem ismerem nagyon ezeket. Igen az Akuszto-optikus 2p mikroszkóp a szabadalom, ezzel lehet 3Dben szkennelni az agyat. Ebből van most egy olyan nálunk, ami majdnem kész és két egysegből áll. Egyszerre tud stimulálni és szkennelni. Ebből most lesz egy rakás technikai cikk, mert máshol nem tudják megcsinálni. Talán a Silverék, de nekik is csak egy darab van kutatási célra. Mert customot lehet építeni, saját célra...csak eladni,gyártani nem szabad. Az reális cél, hogy műtőkben lesznek ilyenek 10 éven belül, és talán a retina diagnosztika is összejön. Egét retinát már láttunk so-so, oda kell még egy másik optika. Egy retina szkenner sejt szinten, amivel lehet sebészkedni is membrán szinten óriási lenne. Kicsit feltekered a lézert és lehet vágni is vele vagy égetni akár egy egy dendritet, sejtet.
2017. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!