Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus-könyvtáros vagy...

Informatikus-könyvtáros vagy közösségszervező?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom hogy ezek büfészakok meg ilyesmi, szóval ezt már légyszíves ne írjátok le... :)

A felvételin két szakot jelöltem meg, de még nem tudom hogy melyik legyen a végleges. Vagy Szegeden az informatikus-könyvtáros, vagy Orosházán a Kodolányi főiskolán közösségszervező. A szegedi gondolom egy jól ismert szak, viszont ez a Kodolányi nem annyira. Ami vonzott benne, az az volt, hogy ha elvégzem, plusz egy év alatt szerezhetek még egy diplomát, pl. marketing szakon. Melyikkel járnék jobban? Szerintetek?

Köszi a válaszokat!



2017. jún. 15. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj kibírtam, hogy ne írjam le amit kértél, de a "Melyikkel járnék jobban? Szerintetek?"

Az őszinte válaszom: azzal, ha egyiket sem választod, de ha mindenáron nem szeretnél munkát/ minimálbérért dolgozni akkor még a könyvtárossal jársz több sikerrel. Ismerem Informatikus-könyvtárosból lett programozó azóta tök jól keres és rájött, hogy ezzel szeretne foglalkozni. A másiknak őszintén abszolút semmi értelmét nem látom, hogy miért keresne bárki is ilyen végzettséggel valakit, mert szépen hangzik a szak leírása, de való életben SAJÁT véleményem szerint ez életképtelen ötlet csak úgy mint a rekreációszervezés és egészségfejlesztés, televíziós műsörkészítő, sportkommentátor és a többi.

Mielőtt menne a dobálózás, hogy "bezzeg az én ismerősöm milliókat keres közösségszervezőként" ez csak a saját véleményem/tapasztalatom ettől lehet nem így van.

2017. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a büfészakozást sose értettem, attól, hogy valakinek pl.nincs tehetsége ahhoz, hogy mondjuk mérnök legyen, vagy orvos, mert teszem azt, h..lye a matekhoz,akármihez, miért lenne kevesebb, ha mondjuk könyvtár szakon végez. Egy diplomáért azért mindenhol dolgozni kell. Veheti komolyan, amit csinál, nem feltétlenül jár egy ilyen szak sem azzal, hogy ellébecolsz éveket.


Ettől függetlenül azzal legyél tisztában, hogy valószínűleg elég nehéz lesz elhelyezkedned ilyesmi végzettséggel, a közalkalmazotti bértábla pedig pocsék. Egyébként a kettő közül a könyvtáros az, amiben talán több lehetőség van, főleg, ha jó a képzés informatikai része, de kapcsolatok nélkül kb.semmire nem fogsz menni ott sem, nagyjából kihalásos alapon működik a könyvtáros állások betöltése. Szóval nincsenek új álláshelyek, jó esetben nyugdíjas, esetleg kilépett dolgozó helyére felvesznek valakit, és ennyi.


Őszintén szólva a közösségszervezői végzettséggel nemigen tudom elképzelni, hogy el lehet helyezkedni.


Az Szte egy jó egyetem, a könyvtáros képzés is jó. A Kodolányi egy kis vidéki főiskola, nekem nincs vele tapasztalatom, de sok jót sem hallottam róla.

2017. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez az első részével nagyon nem értek egyet. Emlékszem nekem első félévemben minden héten 3 tárgyból is zh-t írtam, ameddig minden ismerősöm kb másfél hónapig csak buliba és kocsmákba jártak és zh időszakban kipuskáztak ezt-azt és ennyi.


Másik példa, van olyan szak, ahol konkrétan 1-2 számonkérés van félévente, ameddig nálunk komoly csoportmunkák/beadandók voltak. Igaz az előbb említett szakon vizsgaidőszakban könyvekből kellett levizsgázni, de nekünk is úgy szintén csak mi év közben is tanultunk.


Akkor előbb említettem a rekreációs valamit, ahol arról van szó 3 éven keresztül, hogy milyen fontos az egészséges táplálkozás és a sport. Olyan tantárgyuk van, ahol egymás lábáról rugdossák le a felfújt lufikat és ez is diploma. Ez csak pár érv a "büfészakos" leszólások mellett, de nagyon sok hasonló eset van ami kiváltja az emberekből :D

2017. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én részben értem hogy miért szólják le ezeket sokan, de azért vegyük figyelembe, hogy ha valaki ezeken végzett, nem jelenti azt hogy csak könyvtáros/közösségszervező lehet, vagy munkanélküli. Pl. sok cégnél, vállalatnál különféle munkaköröket is betölthet szerintem. És ahhoz mit szóltok, hogy a közösségszervező után még egy év alatt szerezhetnék még egy diplomát, pl marketingesként?
2017. jún. 17. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Persze nem jelenti azt, hogy azon a területen is kell dolgoznod, sőt több is az olyan aki teljesen más területen dolgozik, de én inkább úgy vagyok vele, hogy ha már 3 évet eltöltök egy egyetemen akkor ha végzek legalább azzal a végzettséggel kapjak munkát, lehet máshova sodor az élet, de ne úgy kezdjek neki az életnek, hogy Anglia vagy Meki.


Nem rossz ötlet, bár ezen a téren nem vagyok annyira jártas. Egy év alatt hogy szeretnéd megszerezni? ÍAhhoz, hogy eltudd fogadtatni a tárgyakat egy másik szakon azoknak a tárgyaknak meg kell egyezniük. (közösségszervező és kereskedelem & marketing között nicns sok átmenet)

2017. jún. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, beszámítják azokat a tárgyakat. Rosszul mondtam, bocsi, nem marketing:

"A közösségszervezés szakhoz, második szaknak választhatod az alábbi szakokat:

anglisztika (emelt szintű érettségi angol nyelvből kötelező)

emberi erőforrások

kommunikáció és médiatudomány

nemzetközi tanulmányok

pedagógia

szociális munka

történelem"

2017. jún. 20. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezek közül amikkel ne foglalkozz az a

töri

média (fizetős főként és ez is picit ilyen díszes szak, de ha van ismerősöd a szakmában akkor nagyon jó), nemzetközi tanulmányok (msc-vel és sok folyékony nyelvvel sokat el lehet vele érni, de bsc és egy angol nyelvvel nem ér sokat)

anglisztika is szuperul hangzik, de fordító, tolmács, tanár.


Nagyon fontos az angol nyelv, de oda az olyanokat várják akik már azért jól beszélnek angolul és jobban elszeretnének mélyedni az angol nyelv történetébe is, bár egyébként a technika max 15 múlva kiváltja ezt teljesen, de az még messze, de szerintem ezt se válaszd.


A többiről jót vagy nem sokat tudok mondani :)

Már ha érdekelt a véleményem :D

2017. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!