Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valamilyen tartozásom van,...

Ha valamilyen tartozásom van, akkor valóban megtehetik, hogy nem adják ki nekem a bizonyítványaimat?

Figyelt kérdés

Ahogy minden év végén most is kaptunk egy elszámoló lapot, amit alá kell irattatni egy pár emberrel. Pl az élelmezésvezető aláírja, ha nincsen elmaradt csekked az ebéded kifizetését illetően.

A könyvtáros nő nem akarja aláírni a papírom, mert 2 könyvem állítólag hiányzik. (Az érdekesség, hogy másnak, aki szinte csak 5-6ot adott le, aláírta.)

Így, hogy nem tudom leadni ezt a papírt, tényleg megtehetik, hogy nem adják ide se a bizonyítványom, sem pedig az érettségi bizonyítványom?

Máshol is így van?



2017. jún. 15. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen szerencsetlen konyvtarosok nak kell egy kessel nekimenni. Ha nem adod vissza akkor mi van? Ki kell fizetned? Csak ez lenne logikus. Kifizeted, alairja, bizonyitvany. Ennyi
2017. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"2 könyvem állítólag hiányzik" - most tényleg hiányzik vagy nem? Ha tényleg hiányzik, akkor vagy visszaviszed vagy kifizeted. Ha nem, akkor megnézitek a nyilvántartást, hol lehet a hiba.
2017. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a könyvtárosnak kell késsel nekimenni, nagyarcú barátom, ő csak a munkáját végzik. Neked kéne egy kicsit átgondolnod, hogy kit miért akarsz lemészárolni, és milyen alapon osztod itt az erkölcs9t.


Az iskolának viszont kifejezetten nincs joga a bizonyítványt visszatartani könyvtári vagy más tartozás miatt, ez benne van a törvényben.

2017. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, ezt nekünk is mondták, hogy ha nem adod le akkor nincs bizonyítvány. Én még rá is kérdeztem hogy van-e tartozásom de szerencsére nincs. Van pecsétje a könyvednek? Mert általában pecsét szokott a könyvtári tankönyvekben lenni amibe valamilyen számkód van írva. Van olyan könyvtári könyv is amiben van pecsét de nincs benne szám. Szerintem nézd át a könyveidet amiket nem kellett leadnod, keress benne pecsétet amiben van szám vagy esetleg nincs és vidd el őket. Vagy ha nem akarod keresgetni akkor vidd el mindet és keressétek meg. Vagy kérdezd meg Facebookon hogy melyik könyvek lehetnek könyvtáriak. Általában csak a Tankönyvek között van olyan amit vissza kell vinni mert a munkafüzetekbe írunk és azt nem kérik mindig vissza, de ebben nem vagyok biztos. Remélem segített a válaszom és megkapod a bizonyítványaidat! :)
2017. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényege nem a könyvtári könyvekre irányul, hanem arra, hogy tényleg megtehetik-e hogy nem adják ki a bizonyítványomat.
2017. jún. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!