Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban olyan nehéz a BME?

Valóban olyan nehéz a BME?

Figyelt kérdés
Hamarosan le kellene adni a jelentkezést de kezdem meggondolni, hogy egyáltalán merjek-e ide jelentkezni. Mindenhonnan azt hallom, hogy irtózatosan nehéz, kettesekkel fogsz végigbukdácsolni, egy tárgyat van hogy hatszor kell újra felvenned és ha csak nem valami zseni vagy akkor megbuksz meg ilyenek. Valóban ilyen nehéz lenne a többi egyetemhez képest vagy ezek csak erős túlzások?

2017. jan. 18. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ismerőseim mind el tudták csúszás nélkül végezni. Nem egyszerű suli, és nem mindegy a szak sem. Nem erős túlzások, de nem képtelenség elvégezni, nekem ezt többen megerősítették.
2017. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Valoban. Van olyan vizsga amin tenyleg orultem, hogy megvolt a kettes (okadek toltelektargy, tulestem rajta, le is ittam magam utana oromomben), de amugy jo idobeosztassal es nemi sutnivaloval nem csuszik az ember es nem vesz fel tobbszor egy targyat. De nem egy setagalopp, ez teny.
2017. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Szaktól függ.Nyílván a VIK,GPK viszik a prímet nehézségben, de ha nem vagy síkhülye és nem 0-24 buli az életed meg lehet csinálni.
2017. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
haverom ott gépész, 4,86-os átlaga lett ,s január 4.-én végzett. Ha valakinek nagyon megy a matek-fizika, illetve VIK-en az infó, van sütnivalója, akkor ilyen átlag sem nehézség. Viszont szerintem szorgalommal, ha nem is ötösre, de ellehet végezni.
2017. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy fokkal arnyaltabb kepet adnek vik-eskent. Lehet az en kepessegeim nem annyira erosek (alairom) de folyamatos - es tenyleg folyamatos - tanulassal meg lett minden targy 2esre, 3asra. Tudtam, hogy nehez lesz, de egy kicsit felulmulta. De ha tennyleg komolyan gondolod, akkor ez ne tantoritson el! Kifizetodik ez majd kesobb(remelem:D)
2017. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem elvégezhetetlen, de lelkileg készülj fel rá, hogy sok áldozatot kell hoznod
2017. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A többi egyetemhez képest lehet hogy nehezebb, de nem sokkal. Mindig az a leghangosabb, akinek nem sikerült valami. Nyilván, aki csúszás nélkül befejezte nem fogja azt mondani, hogy hú de könnyű volt. Szerintem alapvetően nem mindenkinek való az egyetem, ezeknek nagy részét kiszűri az első félév. Vannak akik bent maradnak, de tényleg szívnak, nem adják fel. Ők egyébként általában a rossz alapokkal jönnek, ideértve tanulási stílust is. Nekik ez új, hogy az "átnéztem hétvégén" nem elég, a több órás készülés is néha csak egy gyenge hármasra/kettesre elég. Meg kell tanulni tanulni! Ki kell ismerni a tanárokat, meg lehet szokni. Egy másik fontos különbség a középsulival, hogy itt számon kérik anyag végét is (ez még mindig sokak számára meglepő). Én is belefutottam ebbe, hogy azt már úgy se kérik... Kérték. Szóval, ha felvételin egy 420 körül érsz el, akkor nagy valószínűséggel, megfelelő tanulással el fogod tudni végezni.
2017. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Azt fontos lenne tudni, melyik karra szeretnél menni? Van olyan kara a BME-nek, amit érdemesebb elkerülni, csak ezért kérdezem.
2017. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már sokkal biztatóbb ez az egész. Egyébként a VIK mérnökinfó szakát céloztam meg.
2017. jan. 19. 16:12
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

"VIK mérnökinfó szakát céloztam meg"


Figyelj, mindjárt jön az előző 59%-os válaszoló, aki azt kérdezte melyik karra szeretnél menni, és amennyire csak tudja, minden szirszar-nak el fogja mondani a VIK-et, mert ő nem bírja elvégezni! :D Más kérdéseknél elolvashatod a válaszait

2017. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!