Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakra érdemesebb...

Melyik szakra érdemesebb menni: nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás, jogász vagy politikatudományok?

Figyelt kérdés

A jogi közel állna hozzám, csakhogy szeretnék külföldön dolgozni és kiköltözni a későbbiekben, miután végeztem az egyetemen, és gondolom emiatt ügyvédként az itt Magyarországon szerzett ismeretekkel nehezen tudnék praktizálni más országban. A politikatudományokkal szintén ez a probléma, bár ez is nagyon érdekelne.


A nemzetközi gazdálkodás tetszik, s a magas fizetés is elég kecsegtető, de a nemzetközi tanulmányokon megszerezhető ismeretek tudom, hogy nagyon lekötnének, ám erről a szakról sok nem éppen pozitív visszajelzést olvastam már... :/ Aki járt ide, vagy ismeri részletesen más oknál fogva, örömmel venném, ha leírná a véleményét egy-két szóban.


Nos, bár mindezek politikához és gazdasághoz kapcsolódnak, mégis felmerült bennem még egy pálya, amit szívesen választanék: örömmel lennék nyelvtanár. Elsősorban gimnazistákat tanítanék szívesen. Lennének jó ötleteim, s azt mondják az ismerőseim, hogy jól tudok magyarázni, türelmes típus vagyok. Mivel sok tanáromról az volt a tapasztalatom, hogy az időt nem használják ki megfelelően, vagy nem a legjobb módszerekkel tanítanak, s emiatt sokszor lemaradtam volna, ha itthon nem tanulok a nyelvvizsgákra, többször megfogalmazódott már bennem, hogy szívesen lennék nyelvtanár, hogy segítsek azoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek.


Mit gondoltok minderről? Mi lenne a legjobb választás?



2017. jún. 19. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó tanács: Ha külföldön akarsz dolgozni, ott is járj egyetemre mert a magyar diplomát nem szokásuk figyelembe venni.
2017. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a nemzetközi gazdálkodádt ajánlanám. Személyesen nem ezt végeztem, hanem egy másik gazdasági szakot, viszont sok közös órám volt velük úgyhogy sok ismerősöm ezt végezte. Többen is közülük külföldön helyezkedtek el szakmában és még csak 2 éve végeztünk, szóval nem sok szakmai gyakorlatuk volt, mégiy el tudtak ehylezkedni. Főleg mivel náluk 2 nyelv ismerete kell a diplomához alapból az plusz. Illetve ez nem kimondottan kötődik Magyarországhoz, máshol is hasznosítható. Ezzel szemben a jog vagy a pol.tudomány amennyire tudom inkább csak itthon hasznosítható, mert kint annyira más a jogszabály meg a politikai élet. NT-ről meg nyelvtanárrol nem tudok semmi okosat :/
2017. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!