Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus és BGE nemzetközi...

Corvinus és BGE nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Ki jelentkezett még ezekre a szakokra? Hogy álltok az érettségikkel? Szerintetek meglesz a 460? :)

2017. máj. 16. 23:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
24%
Corvinus és BME. BGE-ről én eddig csak rosszakat hallottam, pedig majdnem oda mentem...
2017. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
28%
akkor meg már Corvinus... a BME műszaki egyetem, aki gazdaságot akar tanulni az tanulja a túlparton :D plusz elég sok hercehurca volt, hogy a GTK most a BME vagy az ELTE része legyen, illetve új helyre jelentkezni is késő
2017. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ti ott tanultok? Megy mindenkinek a zöld pacsi a válaszokért! :)
2017. máj. 17. 17:10
 4/36 A kérdező kommentje:
A BME nem érdekel, nem műszakira mennék ;) Közgazdasági területen pedig a BCE és a BGE mérföldekkel jobb, csak a BME-sek mondanak mást, mert őket nem vették fel erre a kettőre. Ez tény.
2017. máj. 17. 17:39
 5/36 varga denes ***** válasza:
44%
Hivatalos egyetemi rangsorokon is jobb a Bme Gtk mint a BGE. Megegyszer, én a bme gtk-ra járok, pedig megvolt az állami pontszamom a BCE-re is :) (nyilvan ebből kovetkezik, hogy a bge-re is). Ne írj butasagokat:)
2017. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok, A többség nem tud elérni 450 pontot, hogy a Corvinusra bejusson, szóval ez nem éppen attól függ, hova van kedve. Én személy szerint a Corvinust tettem elsőnek tavaly, de hát nem jött össze, de utólag nem is bántam meg, hogy a BME-n tanulok. Ráadásul nagyon sok volt BCE-s tanár tanít már a BME-n, oktatásban valóban a BME a legjobb, van némi rálátásom, mert a bátyám Corvinuson tanult, BGE-ről is van több ismerősöm. BGE-t csak szidják kb, egy ember nem mondta még, hogy szeretné. Na és igen, azért mert műegyetem, nem értem mi zárja ki a színvonalas gazdasági oktatást. A hercehurca meg azért volt mert BME vezetősége inkompetens és az egyik legtöbb pénzt hozó kart diszkriminálták az egyetemen belül. Összességében a Corvinus sem rossz, de többnyire már csak a nevéből él, ezt egy ott tanuló ismerősöm is megmondta. De azért néha megmosolyogtat, ha valaki még a legjelentéktelenebb szakot is megjelöli a BCE-n csak elmondhassa ő ott tanul.
2017. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
Nem vettek fel BGE-re lol. 280 pontot nagyon nehéz elérni önköltségesre. Ha meg államit nézzük, ugyanannyi volt a ponthatár mindhárom helyre. De amúgy menjél felőlem oda a kutyát sem érdekli mit csinálsz, de volt aki 1 hónap után otthagyta a BGE-t, mert az ügyintézés káosz és a tanárok zsigerből szemétkednek, jegyzetet nem töltenek fel stb. Ezt egy BGE-PSZK-s ismerősöm mesélte, kétlem hogy ilyet kitalálna.
2017. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a BME nem érdekel. A kérdésben megjelölt egyetemekre jelentkeztem! :)
2017. máj. 17. 17:52
 9/36 anonim ***** válasza:
31%

Imádom amikor idejönnek a BGE-sek és a BME-sek fikázzák a Corvinust csak, hogy jobban érezzék magukat, mert őket nem vették fel oda.. :D Értem én, de azért nem kéne emiatt félrevezetni másokat.


A Corvinus tagja a CEMS-nek ami Európa 20 legjobb business schoolját összetömörítő szervezet. A bce-re járnak az ország legjobb tanulói (objektíven, pontszám alapján), nálunk van Közép-Európa egyetlen Bloomberg pénzügyi laborja, Magyarország egyetemeinek egyik legfejlettebb könyvtára van itt, a legnagyobb vezérigazgatók, bankárok, miniszterek is innen kerülnek ki... és akkor még sorolhatnám..


Nyílván nem tökéletes a Corvinus sem, ahogyan egy egyetem sem az, de ne már, hogy egy BME GTK-t és egy BGE-t hasonlítsatok hozzá.. A BME műszaki területen a legjobb, a SOTE orvosi területen, és a Corvinus gazdaságtudományban, közgazdaságtudományban.

2017. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 varga denes ***** válasza:
31%
A bme gazdasági képzésben van olyan jó, mint a corvinus, közgazdasági az nyilván bce-n a legjobb, bme-n nincs is. Mondom ezt úgy, hogy megvolt állami pontszamom a corvinusra is, szóval gond nélkül mehettem volna oda+sok ismerősöm jár bce-re:) chills
2017. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!