Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mondani olyan iskolák...

Tudnátok mondani olyan iskolákat, ahol olyan kéttannyelvű érettségi bizonyítványt lehet szerezni, amit az olasz állam is elismer?

Figyelt kérdés

Nyolcadik osztályba megyek.

Nagyon szeretem az olasz nyelvet, történelmet, kultúrát (és még sorolhatnám), tehát mindent, ami olasz.

Éppen ezért úgy tervezem, hogy a jövőben szeretném majd hasznosítani a nyelvvel kapcsolatos (addigra már megszerzett) tudásomat.

Olyan középiskolákat (gimiket) keresek, ahol oktatják az olasz nyelvet és ez a bizonyos érettségi hozzájárulna, hogy a középsuli után esetleg Olaszországba mehessek egyetemre.

Esetleg Budapesten, vagy környékén?

(pl. Kőbányai Szent László Gimi)

(Könyörgöm ne oktass ki, inkább segíts!) Köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 21. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen Magyarországon letett érettségivel mehetsz Olaszországba egyetemre.
2017. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kölcsey Ferenc Gimnázium
2017. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 válaszolónak: Igen, azt tudom, azonban egyes gimikben a kéttannyelvű érettségi az olasz egyetemi felvételikor több pontot ér.

#2 válaszolónak: Erről már hallottam, de köszönöm :)

2017. jún. 22. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, nem tudom, ezt honnan szedted, de nem igaz.
2017. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetem: ha felvesznek az ELTE olasz vagy magyar alapszakara, akkor kerheted a bilateralis hallgatoi statuszt, amivel lenyegeben ket diplomat kaphatsz, es a Firenzei Egyetemen tanulhatsz + osztondijat is kapsz amibol vigan kijossz az egyetemi tanulmanyaid alatt!


Kozepiskola: a gyori vagy a pannonhalmi bences gimi eleg jo olasz nyelvbol

2017. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!