Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikára vagy Angol...

Anglisztikára vagy Angol tanárnak érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan túlzottan egyikre sem. De ha már angol akkor legyél tanár, csak vegyél fel még mellé egy második tárgyat is. Az egy szakos angol tanárok nehezebben kapnak munkát, az istenháta mögé meg gondolom te sem szívesen mennél tanítani. Bár ha nagyon penge angolos vagy és bízol önmagadban akkor semmi sem lehetetlen.
2017. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétszakos osztatlan tanárképzésre menj! Az egyik szak az angol az ugye adott, a másik meg lehetne egy másik nyelv. Az azért vedd figyelembe, hogy németre, franciára és a többi "nagy" európai nyelvszakra csak akkor mehetsz ha megvannak hozzá az alapok. Egy angol-német kombó azért elég erős is lenne, de azzal már tudnál mit kezdeni a munkaerőpiacon, akár mint iskolai tanár (mellette magántanárként kiegészítve a fizetésedet), akár nyelviskolában tanítva, de fordítóként, tolmácsként is. Egy angol-német szakos diplomával multiknál is könnyen elhelyezkedhetsz, a szolgáltatóközpontokban egy csomó nyelveken beszélő bölcsész dolgozik. Ugyanez igaz a angol-olasz vagy angol-francia párosításra is. Még a nyelvszakoknál maradva felvehetsz az angol mellé egy ritkább, egzotikusabb nyelvet is! A világgazdasági trendet figyelembe véve például jó döntés lehet egy angol-kínai szakpár is.

Az angol mellé persze nem muszáj másik idegennyelvet választanod, angol-történelem vagy angol-magyar szakpárral is elhelyezkedhetsz tanárként, utóbbi szakpár szerintem akkor is hasznos ha fordító, műfordító szeretnél lenni vagy teszem azt újságíró.

2017. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én anglisztikás vagyok, de át akartam menni tanárnak. De nem tettem.


Anglisztikáról 3 év alatt tuti, hogy kiszállsz egy BA diplomával, aztán, ha még érdekel a szak, mész 2 év mesterre. Angol tanárról nem tudsz kiszállni 3 év után, 5 éves a képzés minimum. Angol tanárral nem lehetsz fordító, mármint így papíron nem. A fordító-tolmács az anglisztika MA.


Mást tanulsz angoltanárként és anglisztiksként is. Első egy-két félévben még nagyjából ugyanazok az alapok, de anglisztikán (inkább amerikanisztika specializáción) sokkal inkább rámennek az irodalomra és a törire. Tanárként meg tanulsz szintaxist, (kegyetlen ám)meg inkább a nyelvtani részeket. Plusz, ahogy előttem is írták, fel kell venned még egy szakot mellé.

2017. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!