Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztatlan tanárképzésnél...

Az osztatlan tanárképzésnél melyik szakpárok a legnépszerűbbek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az interneten keresgéltem,de nem találtam így konkrétumot róla, mire mennek a legtöbben. Én szeptembertől biológia-kémia szakon kezdem meg a tanulmányaimat az Eszterházy-n. Nagyon boldog is vagyok, biológiából emelt szintem vagy, kémiából közép. Pontom így meg is van bőven. már csak azon kell izgulnom,hogy induljon a képzés. Ti mit gondoltok,hogy biológia-kémia szakos tanári miért ennyire hiányszakma? Nyilván mindkét tárgy nehezebb, de most magyar nyelv és irodalomnál is vannak könnyebben és nehezebben érthető tárgyak egyetemen. Ugyan ez matematikánál, fizikánál, földrajznál, és még sorolhatnám... A biológia egy nagyon szép tárgy, hisz jórészt magunkat tanuljuk. A kémia meg, röviden, elengedhetetlen a biológiától. Aki esetleg osztatlan tanárképzésen tanul, várom a tapasztalokat, neki miként tetszik,hol tanul és milyen szakpáron.

2017. jún. 29. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A biosz kémia főleg a kémia miatt hiányszakma. Aki jó kémiából az inkább elmegy orvosnak gyogyszeresznek vagy vegyeszmernoknek, ahol azért ott van a karrierlegetoseg is. Amúgy a legritkább párosítás a fizika - kémia szakos tanár. Aki jó fizikából az inkább lelép gépész vagy villamosmérnöknek ahol egy idő után 3-szor akkora fizetést tud szerezni mint egy tanár. A kemianal is hasonló a helyzet. Ezekkel a tárgyakkal jót lehet kaszálni külföldre is ki lehet menni, így ezekből kevesen mennek tanárnak. Nekem anno egyik tanárom azt mondta hogy 6 éve nem volt a SZTE-n fizika kémia szakos tanár. És tényleg, én reálos osztályba jártam, és senki nem ment olyan tanarira amiben benne van a fizika vagy a kémia. Viszont biológiából már többet menteknes itt a gyíkon is többször láttam hogy valaki biosz alapképzésre vagy tanarra megy.


Amúgy a legnépszerűbb párosítást nem.tudom de a töri az amire rengetegen mennek. Főleg azért mert a torivel önmagában semmit nem lehet kezdeni csak régész vagy tanár .

2017. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enis biosz kemiara megyek csak nyiregyi egyetemre de felek hogy nemindul.
2017. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyar, angol, német, töri a legnépszerűbbek.
2017. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tanári képzések 1 főtől már indulni szoktak, csak azt érdemes megnézni a statisztikákban, hogy a tárgyakat más szakpárokkal jelentkeztek-e mások is első helyen, mert ha azzal a tárggyal egyedül vagy hiába vesznek fel, nem tudnak majd kivel egy csoportba tenni. Hallottam már olyat, hogy valakit felvettek, de a másik szakpárát nem tudta tanulni, mert egyedül volt vele.

Egyébként én is az Eszterházy-ra jelentkeztem, csak én biológia-matematikára :)

A hiányszakma kérdésével, hogy miért, azzal pedig az 1. válaszolóval értek egyet. Emellett a képzési idő is elég hosszú és mondjuk egy 3-3,5éves Bsc-vel még akár más felé is áttud menni az ember Msc-n, ha meggondolja magát és még se pontosan azt szeretné csinálni, meg van jó pár szak amivel 3-3,5év után már dolgozni is tudsz és azért ez sem mindegy.

2017. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek el sem tudják képzelni, hogy van aki szereti ezeket a tárgyakat, és csak tanár szeretne lenni. Egyből elkezdik degradálni, hogy ha jó kémiából, akkor csak orvosira megy, és ha jó fizikából, akkor pedig mérnökire.... nem, nem is lehet, hogy esetleg tanár akarna lenni, oda csak rossz képességű emberek mehetnek. Gratulálok hozzá! Biztos sok sok év, és sok sok felsőoktatási tapasztalat kellett ehhez. Bár halkan megjegyzem, hogy ezt a közpiacon is megkaphatta volna ingyen, rövidebb idő alatt... de mindegy is... az offnak vége.


A kérdésre válaszolva.

A bölcsészeti tárgyak a legnépszerűbbek az osztatlan tanárin belül. Nagyságrendileg többen tanulnak még mindig ilyen képzésben, és ennek az oka, hogy jó átmenet egy kommunikációs diplomát- vagy alapvető skill-t megkívánó állásnál. Így lett népszerű egy nyelv, és egy btk tárgy kombináció is (angol+töri, angol+agyar).

A ttk párosítások a régi rendszer párosításai szerint működnek a leginkább, azaz biosz-kémia, matek-fizika stb stb, de miután minden egyetem meghirdeti az összes létező párban a szakokat, ezért elterjedtek egyéb párosítások is, de nagyon minimálisan. Ezeken a szakokon 1-2-3-4 fő tanul maximálisan, és ahogy írták van amikor ez akár a bevezetés óta is úgy van, azaz 1 ember tanulja a szakot az akkreditálás óta. Bár már kezdenek éledezni az alternatív párosítások is, de ez majd csak szeptember környékén derül ki, amikor megjelennek a mostani statisztikák.


Mellékelem itt a Debreceni Egyetem felvételi statisztikáját Látható, hogy bölcsészeti tárgyakra háromszor többen jelentkeznek.

2016

[link]

2015

[link]

Egyéb statisztika az egyetemről itt:

[link]


Akkreditációban ha minden igaz, akkor 2020-tól jön az új hullám, bár lehet a választások miatt megpróbálják 2018-ban is, és pl: egy kémia szakos hallgató szerezhet különbözeti vizsgával mérnök tanári képzést is rövidített 1-2 éves képzésben, vagy pl.: történelem szakos humánökológia végzettséget stb stb.

Most egyelőre az intézmények a bsc képzések egységesítésével küzdenek (ugye eltörlik a szakosodás lehetőségét, illetve több vizsgaszabályzati módosulás is lesz), így erre az évre még maradtak az előző éves régi párosítások, ahogy láttam mindegyik tanárképzőnél, de mint írtam csak szeptember környékén jelennek meg a friss statisztikák.


Természetesen kitartást a szakpárodhoz! Elég fárasztó, és nehéz párosítást találtál magadnak, bár én ezt nem ott tanultam volna, maximum ha a közelség számít, inkább erősebb ttk-s egyetemen pl.: szeged, debrecen stb stb

2017. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!