Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinust, BGE-t vagy a...

Vlinder kérdése:

A Corvinust, BGE-t vagy a BME-t válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nagy dilemmába vagyok, pénzügy és számviteli szakra jelentkeztem minden helyen, de kétségeim támadtak az iskolák sorrendjével kapcsolatban (még július 12-ig megváltoztathatom. Előreláthatólag 432 pontom lesz.)

Tudnátok érvelni az egyes iskolák mellett, illetve elmondanátok, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak velük?

(Mellékesen: tudjátok, hogy melyikeken vannak kötelező testnevelés órák vagy hasonló kötelező, nem a szakhoz tartozó elfoglaltságok?)


A válaszokat előre is köszönöm! 18L



2017. júl. 5. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha pénzügy, akkor Corvinus.

Ha általánosságban az egyetemről alkotott kép, akkor BME.

(Mindkettőt ismerem, a BGE-t nem.)

2017. júl. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen sorrendben ahogy leírtad.


Tesi meg mindenhol lesz, de te választod a sportot, szóval ha utáltad középiskolában akkor se aggódj, annál jobb lesz.

2017. júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
432 ponttal egyikre sem tudsz bejutni államisra. Ha nem számít a pénz, akkor az a sorrend jó, amit leírtál, ha számít, akkor a BGE-t vedd előre. Ha tanulsz sok lehetőséged lesz a BGE-n.
2017. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)

Várom mások véleményét is!

2017. júl. 8. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem mindegy h mennyi az önköltség félévente :) Legalábbis szerintem. Ha önköltséges akkor BGE.


Gyakornoki psz-es állásokat tekintve BGE és corvinus diplomát várnak el:) nincs köztük különbség.


Corvinuson csak államisként éri meg tanulni :) Annyival nem ad többet mint a BGE.


Corvinusos vagyok államis ;)

2017. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!