Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon elvan hanyagolva az informatika illetve a programozás oktatása?

Figyelt kérdés

[link]


Romániában matek-fizika osztályok helyett matek-infó osztályok vannak, és intenzív matek osztályok helyett intenzív infó osztályok működnek. Programozás tananyag kb. duplája a magyarországinak.


Ismerőseimet kérdeztem hogy miért nem mennek programozónak? Mondták hogy utoljára 8.-ban programoztak, és idegen nekik ez a világ. Heti 1 óra annyira jó hogy idegennek érezze az egészet magától a diák.


S a másik oldal pedig aki nem is ismeri a programozást, megdöbbentő hogy valaki letesz egy emelt matekot, s mondjuk egy fizikát, s úgy megy prog. tervezőnek hogy azt se tudja mire megy. (Igen, attól hogy valaki tud Wordba gépelni, és PPT-ben vagány áttünéseket rakni, attól nem programozó).


Nyelvvizsgával meg Romániában kilehet váltani az érettségit, szóval alapból nagyobb az ösztönzés, s rengeteg intenzív nyelvosztály van, ahol kb. magától értetődő hogy mindenki lenyelvvizsgázik.



2017. júl. 11. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon mi nincs elhanyagolva? Több okj képzés után is érdeklődtem, de botrányos hogy nincs felszerelésük, sem tudásuk. Onnan tudom, hogy láttam az amerikai megfelelőket.
2017. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy elvan hanyagolva, azonban én nem irigykednék annyira Romániára és a matek-infó osztályokra. Túlnyomó részük semmit sem ér.


Itthon is vannak matek-infó osztályok, azonban gimnáziumokban. Nem sok programozás van, hiszen egyszerűen nincs rá idő! Emellett rengeteg gyakorlást igényel a programozás, anélkül nem megy!


Általános iskolába még nem igazán hallottam programozás oktatásról, csak a nagyon alapok elmagyarázásáról.


Prgram tervező meg nem arról szól, hogy programozóként menj oda! Az alapokat elmondják ott, különböző szemléletmódokat adnak és a többi csak rajtad múlik.

Emellett az esetek 80%-ban, akinek megy az emelt matek ott a programozás is menni szokott. :) Sőt sokszor nekik még könnyebb is.


Nyelvvizsgával érettségi kiváltás? Egyáltalán nem tűnik jó ötletnek. Mégis milyen érettségit? Az összes érettségi tantárgyot vagy csak az angolt?

Ha az egészet, akkor az siralmas ...

Mint, amikor a környező orszégokban nem kötelező a matek érettségi.



NYEK-es osztályok meg itthon is vannak.



Nem annyira gáz Románia, azonban ne hidd azt, hogy olyan profi hely. Az itthoni jobb gimnáziumok simán lenyomják az ottani legjobb sulikat.

Nekem az egyetemen van pár román ismerősöm. Közelébe sincsenek annak a tudásnak, amivel én kijöttem a gimiből.

Észrevettem, hogy bizonyos területeken nem rosszak, azonban az is inkább csak azért feltűnő, mert másból középszerűek, bizonyos témákból meg tényleg jók.

2017. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Heti 4-7 programozás óra van itt, illetve én nem nevezném siralmasnak a tudást amit kapunk 12. év végére.


Nyílván nem programozóként kell egyetemre menni, de az hogy valaki azt se tudja mi az, az túlzás.. Nyílván nincs idő programozásra 4 töri és 5 tornaóra között.


Nincsen mialapján összehasonlítani a középsulis romániai diákok teljesítményét a magyarországiakéval, szerintem a romániaik sokkal többet tudnak, szerinted nem, de bizonyítani nem tudjuk.



Amit jó tudni hogy Magyarország GDP-jének 7%-át az informatika teszi ki, kérdés hogy reál osztályból végzett történészeknek és tornatanároknak van-e ekkora hozadéka.

2017. júl. 11. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tényleg nincs olyan színvonalú a román vagy akár a többi ország oktatása ha az szerint nézzük amit a 2. válaszoló írt, hogy például nem kötelező matekból érettségizni. Viszont a lényeg az hogy nem az elprolisításra törekednek. Valahol lehetett olvasni hogy az elprolisítás analóg fogalom a földrajzban használt elsivatagosodással. Ami jó hasonlat, mert a munka alapúnak nevezett társadalmunkból is mindenki menekülni kényszerül, az egészségügy életveszélyes, stb. Nem hinném hogy a magyar szürkeállomány csak arra lenne alkalmas hogy összeszerelő üzemek biorobot szükségletét kielégítsük. Összeszerelő munkákra az afrikai bennszülöttek is alkalmasak.

És ha például Romániában nem kötik 50 óra közhasznú munkához az érettségit, akkor mégis magasabb ott a színvonal. Mivel az az 50 óra hasznosabban is eltölthető, például informatika oktatással.

Nem csak én mondom de Magyarországon tiltott tudás minden amivel lehetne mit kezdeni akár itthon akár a nemzetközi munkaerő piacon. Például egy egyszerű hegesztő tanfolyamon nem is lát élőben hegesztő készülékeket a hallgató, nem hogy kipróbálhatná a hegesztést. Márpedig hidak és más komoly szerkezetek hegesztéséhez nem elég egy minősített hegesztői papír hanem jól is kéne tudni hegeszteni ha nem lenne tiltott tudás. Ugyanígy tiltott tudás az angol nyelv is, ráadásul angol magán nyelviskolákban. Nem is tagadják okát, miszerint hátha idehaza vagy külföldön jó állást kap a hallgató. Most nincs gusztusom bemutatni mi megy az angol tanfolyamokon. Ha ez megy az egész oktatásban is akkor azt tudom mondani minden fiatalnak hogy készítse a hátizsákját meg egy kényelmes cipőt és keressen magának rendes életteret.

2017. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondolom, hogy akit érdekel a programozás és tudja, hogy ezzel szeretne majd tovább tanulni az otthon nekiül és megtanulja. Idén érettségiztem és az egyik jó barátom infóból emeltezett, előkészítőn érintették a programozást, heti 1 alkalommal foglalkoztak vele ő pedig otthon megtanult programozni. Ha valamit nem tudott, akkor a tanárát megkereste elmondta mi a probléma, megbeszélték és csinálta tovább. 1 év alatt elég jól megtanult programozni. Ha valaki akar valamit akkor megoldja. Nem a sült galambot kell várni, hogy majd mindent eléd tesznek és neked csak nézni kell. Ugyan ez érvényes minden más tárgyra.
2017. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Igen el van hanyagolva de a lakosság 90%-a teljesen alkalmatlan ahhoz hogy programozó legyen. Bevezethetjuk mi a kötelező programozás oktatást, de semmi értelme nem lenne, mert akit érdekel, az eddig is megtanulta az internetről, akit még nem, az meg keményen fog vele szendevni. Persze az tény, hogy gimnáziumokban berakhatnak. Én a megye legerősebb gimnaziumaba jártam és az info fakosok arra panaszkodtak hogy az 50 éves tanáruk csak a turbo Pascalt tudja, így mindenki magától elkezdett tanulni a C++ meg C#-ot.


Kötelezően felesleges berakni, mert nagyon sokan szopnának vele, talán jobban mint a matekkal ( elég csak megnézni hogy hány olyan kérdés van itt h minek menjek továbbtanulni, ha nem megy a matek ). Viszont az tény, hogy erős gimikben tanithatnak rendesen..bár ne csodálkozzunk, hiszen ha valakinek megy a prog, akkor programozonak fog menni hogy nettó 700-at keressen és nem tanárnak nettó 150 ért. Így aztán nem is lenne ki tanítsa. Amúgy akinek megy a matek és a fizika annak jó eséllyel a prog is fog menni. Én sem tanultam progot , matek fizikával mentem, mégis bár nem volt egyszerű, de sikerrel vettem az akadályokat

2017. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Én úgy gondolom, hogy akit érdekel a programozás és tudja, hogy ezzel szeretne majd tovább tanulni az otthon nekiül és megtanulja. Idén érettségiztem és az egyik jó barátom infóból emeltezett, előkészítőn érintették a programozást, heti 1 alkalommal foglalkoztak vele ő pedig otthon megtanult programozni. Ha valamit nem tudott, akkor a tanárát megkereste elmondta mi a probléma, megbeszélték és csinálta tovább. 1 év alatt elég jól megtanult programozni. Ha valaki akar valamit akkor megoldja. Nem a sült galambot kell várni, hogy majd mindent eléd tesznek és neked csak nézni kell. Ugyan ez érvényes minden más tárgyra."


*Ennyi erővel az iskolának sincs semmi értelme, ha valaki valamit akar akkor "otthon megtanulja", s "felkeres egy tanárt s megkérdi ha valamit nem ért".....

*Honnan tudja bárki is hogy ezzel szeretne-e tovább foglalkozni, ha életében nem foglalkozott vele, mert iskolában nem tananyag? Ha én suliban nem találkozok programozással most bizonyára közgázra vagy villamosmérnökire készülnék...

2017. júl. 11. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Most van egy kis időm, így pontosabb leszek(#2 válaszoló vagyok)

A rendszerünk egy kalap sz*rt sem ér, azonban ne nézd le a magyar diákokat és azt, hogy milyen lehetőség is van bennünk.

Van pár román ismerősöm, jobb iskolákból is de egyik sem üti meg azt a szintet, amit egy itthoni tényleg erős gimnázium képvisel. S most nem is beszéltem az itteni elit iskolákról.


Nálunk nem erőltetik a programozást, ha direkt nem erre orientálódó "szakra" jársz.

Azonban minden általános gimnáziumi osztályban tananyag a programozás. Ez azt jelenti, hogy ha sima általános osztályba mész is(gimnáziumi keretek), akkor találkoznod kell a programozással. Hiszen tananyag.

Azonban a diákok nem szeretik, sőt nehéz is ha nem gyakorolsz eleget így hülyeség volna erőltetni!

Szóval mindenki kap egy kis ízelítőt, akinek tetszik lehet otthon gyakorolni, akár a tanárral egyeztetni és az egyetemek is várják a programozást tanulni akaró diákokat!

Az emberek túlnyomó részének nem tetszik a programozás, hiszen nagyon hamar azon kapod magad, hogy kell hozzá a matek és azon belül is a logika. Emellett rengeteg gyakorlás. Anélkül nem fog menni.

Egyetemen is nagyon tolják a matekot! El ne varázsold magad, hogy programtervezőin csak programozás van... jó vicc... :D


Arre vonatkozóan meg, hogy a románok szerinted jobb tanulók és nem lehet összehasonlítani... akkor szerinted mire van a PISA teszt?

Románia jóval Magyarország alatt van, miközben a legutóbbi eredmények nálunk botrányosra sikeredtek..

Ha pedig szimplán azt veszem, hogy hol van több kiemelkedő szintű tanuló, szintén mi győzünk!


Ennyit arról, hogy milyenek a képességeink. Egy rossz rendszerben is simán magunk mögé utasítjuk Romániát, főleg úgy, hogy bizonyos középiskolákban azért a szint nagyon alacsony. (Béka feneke alatt sincs..)


Ha már olyan érdekes dolgokat érintesz, mint a GDP, akkor legalább tudd, hogy mit jelent. :D Főleg, hogy nem ártana az infóhoz egy minimális közgáz tudás is.

Lehet, hogy több informatikusra van szükség, azonban a többi is ugyanúgy fontos!! Ők is a gazdaság részét képezik és ha nem lennének, akkor az informatikus is éhen halna...


Magában a programozás egy nagyon érdekes dolog. Tényleg kell hozzá egyfajta szemlélet mód(programozó felfogás), emellett kőkemény gyakorlás.

Ha pedig egyetemen akarsz tanulni, akkor brutális matek. Anélkül soha nem végzed el.


A többség pedig nem szereti a matekot, sem az ezzel kapcsolatban álló dolgokat. Azonban emiatt ők nem érnek kevesebbet, hiszen a programozó gyereke ugyanúgy fog tesiórára járni, meg a történészek által feltárt ismereteket fogja tanulni a gyereke s még folytathatnám. S nem minden programozónak lesz programozó a gyermeke...


(Kiegészítés: Itt Mo-n pedig nem csak matek-infó, és nem csak matek-fizika osztályok vannak, hanem mindkettő!!!

Elárulom neked, hogy nem csak programozó kell, hanem mérnökök is. Oda jobban kell a matek-fizika de ők is megtanulnak egy bizonyos szinten programozni.

Ennyit arról, hogy biztosan jó-e az, hogy csak egy oldalra erősítünk...


Gondolom még gimis vagy... de el ne hidd, hogy mindig elég lesz 3 számot összeadó, adat bekérés-kiírás-beolvasó programokat írni.

Egy profi nagyon hamar a matematika világában találja magát és akkor jön el az igazi programozás, amikor 80% az elméleti gondolkozás, probléma megoldás, (ez mind matek és logika), 5% megírni, és 15% a hibajavítások és ellenőrzések.


Az utolsó megjegyzésre meg annyit, hogy a programozásnál soha nem az a lényeg, hogy halat adjunk a diák kezébe hanem, hogy tanítsuk meg halat fogni!

Ezért is az itteni egyetemeken csak az elmélet megy meg az alapok zömével. Persze vannak mintafeladatok, de minden rajtad múlik, hogy mennyit gyakorolsz.

Az életben is ez fog rád várni!

Mindig új program nyelvek, új feladatok, autodiktata módon kell tanulj.

Emellett az itthoni egyetemekről fél év után leléphetsz minden kötelezettség nélkül. Annyi idő alatt meg úgyis látod, hogy tetszik vagy nem!

2017. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Örülök ha van időd mert egyáltalán nem tudnánk mi rövid idő alatt közös nevezőre jutni.


Kezdjük az elejétől:

*Nekem a kérdésem onnan ihletődött hogy két Budapesti "elit" gimibe járó ismerősömtől is hallottam hogy középsuliban még nem programoztak. A semmi pedig elég hatástalan ízelítő.

Én amúgy matekból vagyok jobb, csak infóra megyek, mert a lehetőségek közül ez tetszik a legjobban.


*A PISA teszt nem témába vágó, elvileg aki infón tanul tovább az alapból élmezőny, és a PISA meg azt mérte hogy az átlag milyen. És nem mellesleg mi a középsuliról beszélünk, a PISA teszt a 15 éveseket mérte fel. S amúgy mi az infó oktatásról beszélünk, attól hogy én azt mondom hogy romániában jobb az infó oktatás, nem mondom azt hogy úgy általánosan minden jobb.............. A PISA tudtommal nem az infó tudást mérte szóval háromszorosan sem vág ide a dolog.


*Azt hogy a Magyarországi élmezőny jobb, te azzal támasztottad alá hogy ismersz románokat (tényleg románok,

vagy magyarok, csak te magyarabbnak gondolod magad a külhoniaknál?) akik gyengék ezért a magyar élmezőny erősebb? Én mondok NORMÁLIS érvet amellett hogy pl. matekból nem erősebb az élmezőny, nézd meg a 2015 és 2016-os diákolimpia eredményeit, és rájösz hogy nem állja meg a helyét az érvelésed. Hiszen a csapatokat a legjobbakból válogatták, az eredmények meg közel megegyeznek a két országot tekintve.


*Ki mondott olyat hogy nincs szükség közgazdászra? Én azt mondtam hogy nem azzal foglalkoznék amit jobban szeretek ha Magyarországon tanultam volna.



*Éppen hogy Magyarországon támasztják CSAK egyik oldalról a falat, mivel csak fizikát oktatnak, egy matek-infó osztályban van 4 infó, 4 fizika itt. Magyarországon meg nincs semmi infó. Bár kezdem megunni hogy mindig csak én támasztom alá az érveimet, azért utoljára mégegyszer megteszem, és nem azzal hogy há én ismerek egy embert aki......

Kerestem egy gimit Budapesten, megnéztem mit tanulnak: [link] vedd szemügyre, semmi programozásról nem esik szó sehol, levan írva melyik osztály mit tanul +ba, sehol nem oktatnak programozást. De amúgy én megkérdeztem két másik ismerősömet is, ők is azt mondták hogy semmi programozást nem tanultak. (egyik matek-fizika osztályban van Budapesten, másik általános osztályban).


Iskolában amit mi csinálunk az szerintem nem szám bekérés, de nincs miért részletezzem, szerintem hidd el mindennapi programozás mellett azért többet tanulunk mi mint Magyarországon középsuliban.

2017. júl. 11. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidéki iskolából mentem mérnöknek. (Végül sikerült is befejeznem).


Azóta is szidom az egész oktatási rendszert. Matek/fizika terén olyan hatalmas lemaradással indultam, hogy csak na.

Programozást is szerettem volna tanulni de esély sem volt rá.


Az a lényeg, hogy a legmagasabb óraszámban a nagyon fontos magyar irodalmat meg történelmet és a hasonlókat tanultuk. Egyszerűen szánalmas ez az egész. Semmi lehetőséged nincsen bizonyos iskolákban. Sajnos ezt 14 évesen nem látja át az ember, meg sok helyen sajnos nagyon távol van csak megfelelő iskola.

2017. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!