Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikával hol lehet...

Anglisztikával hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Idén megszerezetem előrehozottan a középszintű angol érettségit, jövőre pedig emelt szinten akarok angolból érettségizni. Milyen szakot érdemes mellé majd párosítani?

2017. júl. 12. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én jártam az ELTE-n angol-francia tanárira,és együtt voltak angolóráim az anglisztikásokkal.

Hát mit mondjak, én nem volt tőle elájulva, egy értelmes óránk sem volt szinte:D

Persze néhányan élvezték,hogy csak angolul vannak az óráink.

Anglisztikával lehetsz fordító,tolmács de sok mindenre nem igazán jó szerintem mert ugye az angol nyelvtudás manapság már minden normális munkahelyen elvárt. Nézz utána felvi.hu-n mit ír róla,de egy jó tanácsot fogadj el: Csak akkor menj anglisztikára,ha perfekt beszéled az angolt és képes vagy a nyelvtani magyarázatokat angolul felfogni tömény mennyiségben máskülönben neked is csak egy vakvágány lesz mint nekem volt.

2017. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az anglisztika nem tipikusan büfészak, de nagyon jónak kell lenned ahhoz, hogy vidd valamire. Érdemes mellé egy ritkább nyelvet tanulnod minornak és akkor lehetsz fordító vagy tolmács.
2017. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanítás, fordítás/tolmácsolás, Helpdesk valamelyik multinál... valamilyen egzotikusabb nyelvvel párosítanám, pl svéd, holland. Vannak még más, speciálisabb lehetőségek is anglisztikások számára, ám ezekhez MA, sőt PhD elvégzése is szükséges, valamint lelkesedés, ész és némi tehetség. Sajnos a BA-val nem sokra megy az ember, főleg, ha nem tudja, mit is akar az élettől.
2017. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!