Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehát a helyzet az lenne,...

Tehát a helyzet az lenne, hogyha az alapszakomtól eltérő MSc képzésre jelentkeztem, de kreditelismerési kérelmet nem csináltam akkor mi történik?

Figyelt kérdés

A felvi.hu n már be van írva a pontszámom. A helyzet az, hogy mivel az adott kar honlapján nem volt kérelem benyújtására papír ezért emailben kértem őket, de nem válaszoltak.

Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor felvesznek és aztán bonyolítják le a kreditelismerési eljárást, vagy fel sem vesznek és egyből a második helyen megjelölt helyre ugrok a felvételi eljárásban.


Remélem olyan nincsen hogy felvesznek, majd azt mondják h nem járhatok mégsem oda, vagy nem vehetem fel a tantárgyakat mert nincsen kreditelismerési igazolásom



2017. júl. 21. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés. Miért nem mentél be személyesen a Tanulmányi Osztályra?

Ha felvire feltöltötted a teljes leckekönyvedet, akkor azt átnézik és meghatározzák, hogy hány kreditet kell pótolnod, elvileg. 50et kell elfogadniuk, hogy elkezdhed az MSc-t, 80at pedig ahhoz, hogy ne kelljen BSc tárgyakat pótolnod.


A gond az, hogy így nem fogod tudni azt se, hogy hány kreditet kell felvenned pluszban, se azt, hogy pontosan milyen tárgyakat. Lehet 15 kreditet rögtön első félévben, azokat pedig elsőre teljesítened kell, különben repülsz. Aztán ha mindegyik ütközik egy MSc tárggyal, akkor utóbbiakra nem tudsz bejárni, buktad őket.

Nem érdemes így MSc-re menni, hogy lehet 2 héttel előtte tudod meg ezeket az infókat.

2017. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt mondom menj be személyesen az egyetemre és kérdezz meg mindent@
2017. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!