Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fellebbezzek vagy ne? Nem...

Fellebbezzek vagy ne? Nem értem, hogy.

Figyelt kérdés

A felvi.hu-s pontszámító kalkulátor kevesebbet ír ki elért pontszámnak, mint amit eredményként kaptam az E-felvételi menüben. Tehát ott több pontot számoltak, mint amennyit nekem a kalkulátor ugyanazokkal az adatokkal. Ennek van logikus magyarázata, pl. hogy nem pontos a kalkulátor, vagy valamire ott még adtak pontot, amire a kalkulátor nem ad? Vagy most ez mi?


Az elért pontszámom amúgy 1 ponttal maradt le a ponthatártól, de a pótfelvételit nem engedhetjük meg magunknak. Egyáltalán. Amúgy is elég nehéz évem volt, örülök, hogy ennyire is sikerült.


Ezek nagyon mondvacsinált indokok, amik elfogadhatatlanok? Miért más a két számított pontszám? Mit csináljak?


2017. júl. 27. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Az általuk számolt pontszámom marad le 1-gyel, az általam számított 5-tel marad el.
2017. júl. 27. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Egészen biztos, hogy nem fogsz több pontot kapni. Sajnálom hogy lecsúsztál a szakodról, közhelynek hangzik, de ne add fel az álmod próbáld meg jövőre. Addig pedig valahogy csinálj majd több pontot, esetleg egy okj ami plusz pontot ad, vagy nyelvizsga szóba jöehet?
2017. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálok egy nyelvvizsgát, csak jó lett volna idén. :/ Én is úgy gondolom, hogy esélytelen. :D Viszont csak ezt az egy szakot jelöltem be, ennyire nem érdekel semmi más. XD Majd akkor jövőre :D Köszönöm a segítséget!
2017. júl. 27. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

#2 Azért ezt elég merész dolog így kijelenteni. Mert nem véletlenül lehet fellebbezni a felvételi határozattal szemben.


[link]


(A szobatársamnál is a felvi nézett be valamit, ami miatt kevesebb pontja lett és le is csúszott. Jogorvoslati kérelmet adott be és igaza is lett. Végül felvették az adott szakra, de csak a beiratkozás után és dönthetett, hogy kapkodva elkezdi ott szeptemberben a képzést vagy halaszt 1 évet - az utóbbi mellett döntött, nyilván a következő évben már nem kellett neki ismét felvételizni).

2017. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a barátodnak sikerült, de ebben az esetben sem a kérdező által sem a felvi által számolt pontok nem érik el a küszöböt. Szerintem nem fog +1 pontot kapni, hogy felvegyék.
2017. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!