Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kecskeméten GAMF gépészmérök...

Kecskeméten GAMF gépészmérök szakot vagy SZTE-n gépész/ mechatronikai mérnököt választanátok, tanácsoljátok?

Figyelt kérdés

Érdekel a gépész és a mechatronikai mérnök szak is, bár kicsit inkább Szeged felé húzok. Aki esetleg odajár vagy van ott ismerőse tudna mesélni a mechatronikai mérnökszakról illetve magáról a szegedi mérnöki karról.

(Erre a 2 egyetemre van lehetőségem.)



2017. júl. 28. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én GAMF-ra járok, de duális képzésben vagyok együtt SZTE-s gépész és mechatronikai mérnökökkel. A mecha plusz a gépész (én úgy látom) kb. ugyan az, legalábbis így első évben. Az biztos, hogy nagyon szívatva vannak, pl. matekon a számológép használata tilos. A GAMF sokkal könnyebb, pl. matekból/mechából nekünk elmélet se kell, rajtuk azt is bevasalják. Én azt mondom, hogy Szegeden nagyobb tudást lehet szerezni, a GAMF pedig könnyebb. Érdekes módon, a GAMF-os diplomát többre értékelik.
2017. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért értékelik többre a gamfos diplomát, mert mint ahogy az előttem válaszoló írta, az elméletet ugyan nem kérik számon, de a gyakorlatra nagy hangsúlyt fektetnek. Többet mint sok másik mérnökképző egyetemen.
2017. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szegeden kezdetben egy nagyon erős élelmiszergépész képzés volt, ezt leváltotta az mezőgazdasági élelmiszeripari gépész, majd jött az sima gépészképzés. Igaza van az előttem hozzászólónak nagyjából, jó képzést ad, szuper előadók vannak. Az utóbbi években az SZTE-MK jön fel, mint a belvíz, valószínű ennek az az oka, hogy az SZTE egy igen neves egyetem, próbálja a szintet a mérnöki kar is tartani. Sikerült MSc gépészképzést is elindítani, néhány éve egy iszonyat jól felszerelt új épület is épült a mérnöki kar részére. A GAMF-nak már két neve is idén volt egyszer Pallasz Athéné, aztán most talán Neumann? A gépész képzés jó.....volt, valaha.

Diploma szempontjából biztosan előrébb van az SZTE. Ha most kezdhetném SZTE, de, ha az idegeim kötélből volnának akkor BME.

2017. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A GAMF-on régebb óta folyik a képzés, ellenben nem olyan, mint régen. Szegeden már egyre több a gyakorlat. Meg aztán most volt valami tudományos konferencia a szegedi mk-n, van már msc is, ami köztudott, hogy a Neumann-nak nem sikerült elindítania. Szerintem ezek nem véletlenek.

Szegedre mennék, de a gatyát fel kell kötni, 80-90%-os a bukási arány matekon, szerintem a bme után a 2. legnehezebb ott az analízis és társai.

2017. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!