Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éveseknek hogy működik a...

Első éveseknek hogy működik a Neptun?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezen az oldalon ez az ezredik ilyen kérdés, ezért bocsi, de annyira el vagyok veszve még. :(

Az egyetemtől még nem kaptam hivatalos e-mailt (csak a felvitől az sms-t). Viszont itt az oldalon már jópár kérdésnél azt láttam, hogy regisztrálni kell a neptunba..Én eddig úgy tudtam, hogy majd az egyetem küldi meg a kódot + jelszót, amit első lépésnél meg kell változtatni.. Ezek szerint mégsem így van?

Valamint, mikor és hogy lehet majd órarendet összeállítani? Elsősként nem lehet kérni, hogy állítsák ők össze nekem? Félek, hogy valamit elrontok :/

És hallottam, hogy a neptunon keresztül fizetni is kell, az mit takar? Mit kell fizetnem, ha nem önköltséges vagyok?

A diákigazolvány igénylést már el kell kezdenem a járási hivatalban?

Tényleg bocsi a sok kérdésért, de nagyon elveszett vagyok még :(


2017. júl. 29. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd kapsz egy beiratkozasi level csomagot, abban minden ilyen info benne lesz. Addig meg ne parazz rajta, ahany szak annyi fele eljaras van az ilyen ugyekben.
2017. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Majd az egyetem küldi a neptun kódot, ha még nem kaptál majd a napokban megkapod. Nem minden egyetem egyszerre küldi ki őket. Elsőre majd lesz ott egy jelszó, pl 1234 és ahogy belépsz a neptunba automatikusan kéri a rendszer az új jelszót.


Órarend egyetemenként eltér, sok helyen első szemeszterben felveszik a gólyáknak, de vannak egyetemek ahol magadnak kell megoldani. Melyik egyetemre jelentkeztél? Hátha vki ugyanoda jár az jobban tudja. Ha meg nem veszik fel neptunon keresztül lehet, nem túl bonyolult. Esetleg ha nem veszik fel akkor leírom részletesebben hogyan veheted fel, de nem kell félni, tényleg nem vészes.


Ha nem önköltséges vagy akkor majd a diákigazolványt meg esetleg kolit kell fizetned. Ha be tudsz majd lépni meg tudod nézni van-e valami fizetendő díjad, de nem valószínű még. A diákot majd amikor igényled akkor írja, hogy fizesd. A kolit meg csak akkor kerül kiírásra mikor megvan ki hova megy (ez majd augusztus végefele szokott lenni). Ha nem leszel kolis ez nem érint.


Diákigazolvány kapcsán viszont sokat nem tudok :/ Én őszintén szólva fél év csúszással csináltattam, szóval nem sürgős. Valamilyen számot kellett csak kérni amit a neprunra be kellett írni aztán. Úgy emlékszem pár perc volt az egész, de ez is majd a neptunban fenn lesz.

2017. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Az okmányirodába minél előbb menj, mielőtt odamegy a város összes felvett tanulója :)

NEK-azonosítóhoz kell sorszám.

2017. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként az egri Eszterházy egyetemre megyek :)

2017. júl. 29. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
En mesterre megyek de nalam sincs semmi a neptunban... a diploma kb az utolso azota kihalt az oldal...
2017. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én szegedre megyek idén, vártam a levelet..de többen is beléptek én is beléptem :) vagyis regisztráltam és már fent vannak az adataim alapból. szerintem egyetem válogatja

Sok sikert! :)

2017. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kérdező én is az EKE-re megyek, és még nekem se érkezett meg a hivatalosabb e-mail, csak egy ilyen üdvözlő levél.

Reméljük már nem kell sokat várnunk!

2017. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, én is csak annyit kaptam. Remélhetőleg lassan megkapjuk a hivatalosat is. :)
2017. júl. 31. 10:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 31. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!