Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak kizáró körülmények...

Vannak kizáró körülmények ahhoz, hogy valakit felvegyenek az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha 11., 12. osztályban nem tesiztem bizonyos egészségügyi okok miatt, akkor az kizáró ok lehet? Egyáltalán van valamilyen kizáró ok?
2017. júl. 30. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Például, ha valakinek nincs feje az kizáró ok.
2017. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, azt elfelejtettem feltüntetni a kérdésemben, hogy előny, ha valaki értelmes válaszokat ad... Egy jó tanács ;)
2017. júl. 30. 00:36
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

1-es értelmes választ adott!

Személyesen ismertem egy férfit, akinek a jobb karja csak könyékig volt meg. Alatta két rövid ujj, amikkel fogni tudott, semmi más. A bal karja ép volt.

Őt emiatt nem vették föl orvosira. Látszott, hogy ez nagy törés neki. Biológus mérnök lett és kórházban dolgozott. Paralimpiai versenyeken is indult és eredményes is volt. Feleségnek is orvost választott.

2017. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már sokat gondolkodtam, mert ugye az egyetemi felvételiknél még nincsen semmilyen egészségügyi vizsgálat, úgyhogy elméletileg még akkor is felvehetnének, ha magatehetetlen vagy, ha megvannak a pontjaid. Nálunk pl. orvosi vizsgálat csak az első vagy a második héten volt, de hát akkor ugye már fel voltam véve. Egy sima tesi felmentés még nem feltétlenül jelenti, hogy nem lehetsz jó orvos, azért egy kórházban vagy rendelőben nem kell felüléseket csinálni meg kötelet mászni :D De ha valaki pl. testi fogyatékosság vagy betegség miatt nem tud rendesen mozogni, fájdalmai vannak, a munkáját nem tudja(tudná) segítség nélkül elvégezni (vagy akár mentálisan nincs olyan állapotban, hogy emberekkel foglalkozzon, bár ez csak az én véleményem :D), akkor azért érdemes átgondolni, hogy biztos az orvosi-e a neki való pálya.
2017. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem létezik semmilyen kizáró ok. A 3-as válaszoló által leírt történet valószínűleg a régi rendszerben történt, amikor még felvételi elbeszélgetés meg hasonló dolgok voltak. Egy tesi felmentés szerintem semmiképp sem okoz gondot, sőt, szerintem manapság kar nélkül is el lehet végezni az egyetemet, legfeljebb elméleti kutató lesz az ember.
2017. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, hogy van-e kizáró ok.. Nyilván ha olyanról van szó, ami alkalmatlanná teszi a munkára akkor nem kapja meg az eü alkalmasságit (pl TBC, siket stb) így nem gyakorlatozhat és ebből az következik, hogy nem tudja elvégezni. Egy sima tesi felmentés semmit nem jelent.
2017. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-re:

Igazad van, az illető 1959-ben született.

2017. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A krónikus fertőző betegségek (HIV, hepatitisz) tudatállapotot befolyásoló állapotok, rohamok, segítség nélküli munkavégzést akadályozó állapotok. Egy asztma vagy egy enyhe mozgáskorlátozottság még nem ilyen.

Szűrővizsgálaton olyanokat fognak megkérdezni, hogy volt-e eszméletvesztésed, epilepsziás rohamod, van-e aktuális panaszod, szedsz-e gyógyszert és aláíratnak veled egy papírt, hogy eltitkolt betegséged nincs. Kell vinni egy érvényes tüdőszűrő leletet, és megnézik azt is, nem vagy-e színtévesztő, illetve egy általános betegvizsgálatot végeznek. Később, felsőben lehetnek olyan osztályok, amik pl. kérnek székletleoltást, legutóbb a szülészet kapcsán viccelődtek a hatodávesek, hogy az ott kért papírokkal el lehetne menni szexmunkásnak, de az még nem elsőévben van.

2017. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!