Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek államilag finanszíro...

Felvettek államilag finanszírozott egyetemi képzésre. (levelező). Már van két diplomám (1997-ben és 1998-ban összesen 18 félév). Hogyan lehetséges, hogy nem utasítottak el a "felhasznált" félévek alapján?

Figyelt kérdés
A Tanulmányi Osztályon szabadságon vannak, ott nem tudok érdeklődni. Ugyanerre a képzésre beadtam a jelentkezésemet önköltséges formára is, oda is felvettek volna a pontszámaim alapján. Már rég voltam iskolapadban és nem néztem utána pontosan a jogszabályoknak. Tudom, hogy elszúrtam . Aki tud, legyen szíves segítsen.

2017. aug. 13. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok és szintén diploma alapján jelentkeztem államiba de előtte attanulmanyoztam a jogszabályt. Nos sem a jelentkezéseket sem a felvetelednel nem vizsgálták az elhasznált félévet. De 2006 után új rendszer van és új szabályok. A beiratkozás során nyilatkoznod kell a végzettség ről a fir rendszerben ezt rögzítik amely szerint ha nem tudod igazolni hogy tandíjat fizettek a 2006 előtti félévek esetén akkor automatikusan 7 felhasznált félévet számol gondolom diploma után. Azért 2006 a határ mert onnan már minden félév a fir rendszerben rögzítve van. Tehát véleményem szerint amint felrogzitik a rendszerben a diplomaid és az állami volt akkor valószínűleg nem marad feleved és atsorolnak onkoltsegesre akkor is ha eredetileg államiba vettek fel.
2017. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ne aggódjak, beiratkozáskor kiderülnek a dolgok és kezdhetem a sulit. Kicsit (nagyon) felületes voltam jelentkezésnél és tényleg nem néztem utána pontosan a szabályozásnak.
2017. aug. 13. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2018. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!