Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bge nemzetközi gazdálkodás...

Bge nemzetközi gazdálkodás szakán valóban nem lehet a második nyelvet teljesen alapszintről kezdeni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ugye nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem. És van nekem egy középfokú komplex nyelvvizsgám, de két szaknyelvi kell, vagy egy felső és egy szaknyelvi. Na most én az egyik nyelvet a nulláról kezdeném és félek hogy olyat nem lehet. Remélem csak félreértettem valamit, mert ha komolyan középszintről kell kezdenem azt amit alapszinten se tudok akkor nem tudom mit fogok csinálni.

2017. aug. 16. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdhetsz nulláról nyelvet, de akkor vállalnod kell, hogy magadtól készülsz fel a másik nyelvből a C1-re vagy szakmai B2-re. A nulláról kezdős nyelvet 6 félévig tanulod, tehát végig az egyetem három éve alatt, míg a haladó nyelvek csak három félévesek, hiszen ott csak a szakmai szókincset kell megtanulni, nem magát a nyelvet. Összegezve, hat félév nyelv kötelező, ez lehet 1 nyelv hat félévig vagy kettő három félévig.

Eddig legalábbis így volt, eléggé megkavarták a tantervet idéntől, biztosat majd a regisztrációs héten fogsz hallani a szaknyelvi tájékoztatón.

2017. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2017. aug. 17. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!