Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi köze van egy magyar és...

Mi köze van egy magyar és matematika feladatlapnak ahhoz, hogy német tagozatra kerüljek be?

Figyelt kérdés
Most leszek nyolcadik osztályos, és böngészgetem a városunk iskoláinak honlapját. Az egyik gimnáziumot már ki is néztem, de találtam valamit ami szerintem egyszerűen nevetséges és értelmetlen. A "haladó német" nevezetű tagozatukra csak olyan tanulók jelentkezhetnek, akik már tanultak német nyelvet. Szóbeli meghallgatás egyáltalán nincsen. Tehát most komolyan egy magyar és matematika feladatlap alapján kell eldönteni, hogy egy haladó német tagozatra kik kerülnek be? És ha x például tökéletesen beszél németül, de matematikából nem valami jó, nem veszik fel. De ha y matematikából ötös, de németből egy mondatot nem tud makogni, felveszik. Ez most komoly? Szerintetek ez nem értelmetlen?
2017. aug. 23. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem értelmetlen. Haladó német nyelvoktatás lesz abban az osztályban, kezdő nem lesz. De más tantárgyak is lesznek... A magyar és a matematika felvételi alapján döntik el, ki kerülhet a gimnáziumba, azok akik a legjobban írják meg. Azon belül a német tagozatra azok mehetnek, akik már tanultak német nyelvet. Ha mondjuk a példádban a matek és a magyar megüti a szintet, amit elvárnak, de nem tanult németül másik osztályba veszik fel.
2017. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

"De ha a matematikából ötös, de németből egy mondatot nem tud makogni, felveszik."

Ez nem így működik. Azt sem veszik fel. Vagy a véletlenül igen, egy héten belül kirúgják.

2017. aug. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahová jelentkeztél az egy középiskola. Ahol bizony az emelt német mellett van matematika, magyar stb oktatás is. Így nem jogos a felháborodásod. A középiskolának az érettségire kell felkészítenie. Az már csak hab a tortán, hogy van emelt német.

Majd mész egyetemre germanisztika szakra, ott csak a német tudásodat nézik.

2017. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában a központi matek és magyar felvételin kívül szokott lenni az ilyen iskolákban beiratkozáskor/első héten nyelvi szintfelmérő és az alapján osztják be a csoportokat.
2017. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így van - más nyelvekkel is
2017. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki teljesen kezdő, ne akarjon egyből a haladó osztályba menni
2017. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!