Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kötelező olvasmányok...

Milyen kötelező olvasmányok vannak évfolyamonként középsuliban?

Figyelt kérdés
Soroljátok fel mindet! Köszi😊

2017. aug. 24. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Iskolánként, sőt, tanáronként is változik. Most hirtelen a Rómeó és Júlia, Isteni színjáték és az Antigóné ugrik be, de asszem' volt még egy csomó. A tesóm meg most gimis, neki semmit sem kell elolvasnia... Szerintem inkább az iskolád felsőbb évfolyamosainál érdeklődj, úgy jobb képet kapsz a követelményekről :)
2017. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg iskolától, tanártól függ. Nálunk például a tanárunk kiválogatta, hogy szerinte mely művek azok, amiket érdemes elolvasnunk és azokat tette kötelezővé, de a többiből csak az órán olvastunk vagy megnéztük filmen, majd utána megbeszéltünk. A cselekményt, a tartalmát és az ebből levonható dolgokat mindig megbeszéltük, de igazából kevés volt az, amit valóban el kellett olvasnunk. Én az Antigonéra emlékszem, az Iliászra, a Bánk bánra, Gulliver utazásaira, Az ember tragédiájára, Rómeó és Júliára és egy Spiró műre. Bár ezeknek a nagy részét is csak azért kellett elolvasnunk mert vizsgatétel volt, tehát nekünk ilyen szempontból könnyű dolgunk volt, de azoknak, akik humán tagozaton voltak minden kötelező olvasmányt el kellett olvasniuk.
2017. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez olyan mint általánosban, de nem! Köszönöm!
2017. aug. 24. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk még általánosban is más volt, mint mondjuk más iskolában/osztályban (pl. nekünk a Vuk volt akkor, mint másnak a Kincskereső kisködmön, vagy nekünk Az arany ember volt, amikor másnak meg A kőszívű ember fiai). Középiskolában szintén tanáronként eltértek a kötelezők. Biztos voltak olyanok is, ami mindenkinek kötelező volt. De ha szeretnéd, előkeresem a kötelezőinket, még csak idén érettségiztem, és tudom, hol vannak a füzeteim, amikben le vannak írva:'D
2017. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg tanáronként változik. Nekem ezek voltak (de az már összefolyik, hogy melyiket melyik évben olvastuk):

Antigoné, Rómeó és Júlia, Tartuffe, Isteni színjáték, Csongor és Tünde, A csinovnyik halála, Ivan Iljics halála, Az ember tragédiája, Édes Anna, Anyegin, Kurázsi mama és gyermekei, A vadkacsa, Beszterce ostroma, Tóték, Mario és a varázsló, Az a fekete folt, A vörös halál álarca, A köpönyeg, Anyagyilkosság, Godot-ra várva.

2017. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket majd a tankönyvben megtalálsz.
2017. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!