Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kötelező a tornaruha...

Miért kötelező a tornaruha /főleg / az általános iskolában?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 18:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
44%
Azért hogy ne büdösödjenek bele a gyerekek az utcai ruhába bár én nem értem hogy miért kell az iskolába testnevelést oktatni szerintem jobb ha ő inkább otthon edzenének vagy mindenki ahogyan ő szeretne.Amúgy meg ő van ahol nincsen normális infrastruktúra és lépcsőznek az a testnevelés óra...hát nem túl biztató...
2017. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Azért fiatal korban muszaj valamennyit mozogniuk, es kell nekik az a tesi.
2017. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát hiába pontozol le, ez bizony így van. Muszáj ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön a gyerek. Nem minden szülő ér rá külön még elvinni sportolni a sajátját, főleg ha a gyereket amúgy se érdekli, ezért kell tesi az iskolákban.
2017. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tornaÓRÁRÓL szól a kérdés, hanem a tornaRUHÁRÓL.


Azért kötelező, hogy ha már zuhanyozni nem lehet tesiórák után, legalább ruhacserével megszabadulhassanak az izzadságuk nagy részétől. Gondolom.

2017. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo kommentjere reagaltam.
2017. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért én tisztáznám mit értesz a tornaruha alatt. Általában mindenhol külön pólót és rövidnadrágot kérnek, de vannak olyan iskolák még ahol a lányoktól tornadresszt kérnek és sokan ezt nevezik tornaruhának. Egyébként soha sem értettem egy sima egyszerű testnevelés órára mi a fenének kell egy tornadressz ami ugye leginkább a tornászok megfelelő öltözete. Nekem is kellett a dressz még 8. osztályban is, középsuliban az iskola címerrel ellátott pólót kérték amit 2300 Ft-ért kellett megvásárolnunk de az alapból 2 darab volt hogy legyen váltás, és amennyire emlékszem a kihordási idő egy tanév volt, tehát akinek nem ment tönkre csak kinőtte, vagy hízott és ezért kellett nagyobb méret annak becserélték félárba amennyire emlékszem.


De egyébként alapból ha arra gondolsz hogy miért kell ruhát váltani, pofon egyszerű hogy ne az utcai nem túl kényelmes ruhában legyenek tesin, illetve mégis higiénikusabb. Én egyébként alsóneműt is cseréltetnék szintén a higiénia miatt és alapból kötelezővé tenném hogy le is tusoljanak tesi után, persze eszerint alakítanák ki megfelelő fürdőket az iskolákban és erre elégidőt is biztosítanék, mert sokszor az átöltözés a szünet teljes rovására megy és ebbe a fürdés sem fér bele egyáltalán.

Gimibe én letusoltam amikor tesi után nekünk lyukas óránk volt vagy az utolsó óra volt a tesi. Nekem azért volt lyukas órám mert tesi után angol volt, nekem mivel németes voltam így az 0. órában volt ezért akkor pár osztálytársnőmmel négyen szép kényelmesen letusoltunk, és normálisan feltudtunk öltözni, nem kapkodtunk, és nem voltunk izzadtak, meg büdösek sem, mert hiába használtunk dezodort, meg parfümöt tiszták attól nem lettünk.

2017. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kifejezetten arra gondoltam, hogy trikó, piros-kék-zöld nadrág, mindenáron hófehér zokni... Miért nem lehet mindenki olyan torna-edző- ruhában ami neki kényelmes??? Én például annak idején évente két pár tornacipőt megettem és mindig is utáltam a trikót...
2018. nov. 23. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi volt a gondod a trikóval? Az a legpraktikusabb a sportoláshoz.
2020. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kényelmetlennek tartom és tartottam...
2020. nov. 22. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:
És akkor inkább izzadják össze maguk a gyerekek?
2021. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!