Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen manapság az iskolai...

Milyen manapság az iskolai menza (középiskolában)? Mennyire egészséges? Megéri az árát? Hányan esznek nálatok?

Figyelt kérdés

2017. szept. 2. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk tavaj a 36 fős osztályból senki nem volt menzás.
2017. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hu, ennyire rossz vagy miért? :$
2017. szept. 2. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként intézménytől is függ, hogy milyen a minősége, mindenhol máshogy főznek, de úgy általánosságban azt szoktam hallani, hogy nem túl jó. Mikor 9.-esek lettünk, akkor nagyon sokan jártunk menzára, de elég hamar ott is hagytuk, a végén már senki nem járt az osztályból. A legtöbb kaja íztelen volt, keveset is adtak és én sok mindent nem is szeretek, úgyhogy nekem nem érte volna meg. Ráadásul nem volt időnk normálisan átjárni ebédelni mert általában 9 óránk volt, 10 perces szünetekkel és nem volt külön "ebédlős szünet". Eleinte még meg lehetett kérni egy-két tanárt, hogy picit kezdjük később az órát, de nem szerették és egyre többen ott hagyták a menzát is, egy-két embert pedig nem vártak meg.
2017. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

hát azért relatív

300ft/alkalomért levest, főételt és 'desszertet' kapni azért nem semmi

szóval anyagilag megéri, csak nyilván kompromisszumos

egészségesnek egészséges, mert rendelet szabályozza

nagy kár, hogy eddig a cukor, a liszt és só mértéktelen adagolása tette ehetővé, most meg egyszerűen csak kihagyják a receptből

2017. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Kerüld el!

Általánosban középiskolában is menzás voltam... NAgyon ritkán volt jó étel. Nem voltak jól elkészítve, igénytelen volt, rossz az íze, és csomószor alapvetően nem túl diákbarát ételeket ettek.

Kedvencem volt a csontpörkölt mikor csontszilánkos húsokat adtak.

2017. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Anno, ezelőtt 8 évvel amikor elsős gimnazista voltam nálunk szuper volt a kaja. Pedig eléggé válogatós vagyok.

Ha csak említenem kell pár dolgot:

Pörkölt, tarhonyához járt káposztával töltött almapaprika.

Minden csütörtökön süteményes nap volt, szóval kakaóscsiga, rákóczi szelet, máglyarakás, stb.

A levesből annyit szedtél amennyit akartál hiszen odavolt rakva az asztalokra(amit időközönként elvittek, hogy újramelegítsenek).

Másodikból is nagy adag járt, nem volt kispórolva semmi. S nem ritkaság volt a finom húsos!! étel.

Gyakran volt sportszelet, túrórudi, balatonszelet, kinderpinguin.

Ezért fizettünk 300-400Ft-ot diákként.


Annyira sikeres volt a menza, hogy az összes városban lévő hivatalból, rendőrségről oda jártak hozzánk ebédelni és még a tanárok is. Elvitel is volt.


Ötödik órától tömve volt a menza.. 20 perces várakozások pedig 4 ablakon szolgálták ki az embereket.


Azután a következő évben megszűnt az iskola menzája(szóval már nem ott főztek), hanem egy másik iskolából rendelték be.

Megszűnt az asztalon lévő leves, azt is porciózva kaptad. Megszűnt az édesség nap. Desszert is havi 1-2 alkalommal.

Nem volt már zöldség semmihez. Mindennek romlott a minősége és az adagok megfeleződtek.

Nem árulok el nagy titkot.. onnan számított 2 hónapon belül hirtelen 60%-al esett vissza a látogatottság.

Tanárok sem ettek már ott, a hivatalokból sem.

Pár diák/öreg szállingózott csak.


Beszívtam mert előttem 10 évig működött amúgy ez a menza ilyen minőséggel. :)


Mostani? :D Tesóm 1 hónapot evett menzán ugyanabban a suliban... anyának a harmadik nap után elkellett hoznia az ebédet a kutyának, mert a tesóm nem volt hajlandó bemenni.

Íztelen, gümős húsok, felvizezett levesek, stb.

Az egész évfolyamáról max 10 ember eszik bent, akiknek ingyenes a menza a rászorultság miatt.

2017. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor sztem nem megyek be:D
2017. szept. 2. 10:46
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

100%-ig iskola függő. Nem központilag intézik ezt, hanem minden iskola rendel/konyhát tart fent.

Az szerintem vitathatatlan, hogy árban verhetetlen. Ilyen olcsón sehol máshol nem tudsz enni. A minőség az meg nyilván változó. Én sosem voltam finnyás, ehetetlenül sz..r menzás étellel nem találkoztam.

2017. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt javaslom, hogy fizess be egy hónapra, aztán ha ne jön be, akkor maximum lemondd. Mindenképp jobb annál, mintha szendvicset vinnél ebédre. (Pár hét után hányni fogsz a gondolatától is, ha mindig azt eszed.)
2017. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Anyum is mondta, hogy egy hónapot nézzek meg. Aztán ha nem jó, akkor nem kérjük majd.

2017. szept. 2. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!