Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Soproni Szt. Orsolya suli...

Soproni Szt. Orsolya suli vélemény? Széchenyi? Berzsenyi?

Figyelt kérdés
A szüleim munkája miatt nagyon sokat kell költöznünk és lehet, hogy a második sulis félévet már ebben az iskolában fogom folytatni. Nektek mi a véleményetek erről a suliról? Azt hallottam, hogy nagyon vallásos és kissé erőltetik is. Ha jól tudom van még Sopronban a Széchenyi és Berzsenyi. A három közül szerintetek melyik a legjobb és miért? Előre is köszi annak aki válaszol! :)

2017. szept. 2. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, én idén érettségiztem a Berzsenyiben. :)

Az Orsolya valóban katolikus suli alapvetően, kötelező hittanra járni, de tudtommal felekezetednek megfelelőre járhatsz (katolikus/evangélikus/református). Mivel nem ide jártam, többet nem is mondanék, mert aki odajárt, az tud róla nyilatkozni. Egyébként nem rossz suli tudtommal.

A Berzsenyiről beszélnék inkább. Ez a suli evangélikus, heti két hittanóra kötelező, de itt is a felekezetednek megfelelőre járhatsz (én a katolikusra jártam pl.). A vallásosság annyiban merül még ki, hogy van hétfőn reggelente áhitat reggel még tanítás előtt, amin állítólag jó, ha részt veszel (én az itt töltött 5 évem alatt kettőn ha voltam, az is első évben volt még, és a diákok többsége ugyanígy van ezzel :D ). Egyébként tényleg nem lennének ezek rosszak, csak a mostani lelkész kritikán aluli... Ezenfelül több istentisztelet van évközben (tanévnyitóval, tanévzáróval egybekötve, valamint kb. 4-5 alkalommal még, de ez tanítási órák alatt van, tehát emiatt nem kell pluszban bemenni/bent maradni suliban). Én azt mondom (persze vallásos létemre könnyen beszélek), ezt túl lehet élni, volt több ateista osztálytársam is, és mindenki egyben maradt. :) Tanítást tekintve tanárfüggő a helyzet. Van istenkirály biosztanár, matektanár, kémiatanár, fizikatanár... és mindegyikből akad 1-2 selejtes is. (személyes rész: én biosz-kémia faktos voltam, a biológia faktos tanárom nagyon jó volt, imádtam az óráit, míg a kémia faktot egy idősebb tanárnő tartotta, aki egykor nagyon penge volt, de sajnos most már nem az igazi - finoman fogalmazva...) Ez azonban a legtöbb suliban így van, nem gondolom, hogy egy egyedülálló helyzettel állnánk szembe. Én a német nemzetiségi osztályba jártam, és megérte; gondolom te nem oda fogsz, szóval ezt a részt átugranám, hogy milyen jó az a tagozat, stb... :)

A sulinak van egy új természettudományos laborja, ami - ha kémiával/biosszal/fizikával mész tovább, óriási előnyt jelent. A nyelvoktatás is egész jó a suliban (kevésbé jól tanító tanárok azért vannak itt is), heti 4 óra van egy idegen nyelvre 10. osztály kivételével. Én pl. lazán letettem az angol középfokút 2 és fél év angol után, mindenféle különtanáros segítség után. Ha németből jó vagy, tökéletes lehetőség közép- és felsőfokú nyelvvizsga megszerzésre az iskolában megszerezhető DSD-nyelvvizsga (ilyen idéntől van a Széchenyiben is, de a berzsenyis tanároknak jóval nagyobb tapasztalata van a felkészítésben, itt már megy ez egy jó ideje). És ez teljesen ingyen van. :)

Ha fontos szempont, a közösség nagyon jó, a suli kifejezetten sok hagyománnyal rendelkezik, amelyek megszínesítik a szürke hétköznapokat. Gondolok itt sütiakciókra, diáknapra, művészeti hétre...

Szakkörökből is akad bőven, legyen az sport, nyelvtanulás (itt még finnt is lehet tanulni) vagy más egyéb. Már kilencediktől választani kell ún. modult, ami mondhatni olyan, mint a fakt, csak kisebb óraszámban (van többek között biológia-kémia, matek-fizika, angol, magyar-töri, informatika-angol-földrajz). Ebben az a jó, hogy kipróbálhatod magad akár több területen is, nyugodtan válthatsz modult évvégén. Tizenegyediktől pedig ott vannak a faktok, amikor már biztosra tudhatod, milyen tantárgyakat szeretnél emelt óraszámban tanulni.


S hogy a három közül melyik a legjobb: objektíven nézve ez megválaszolhatatlan kérdés, általában mindenkinek a sajátja, és nagyon megvan a Széchenyi-Berzsenyi ellentét, ami szerintem undorító. :) A Széchenyit legtöbb esetben előkelőbb helyeken látod a rangsorokban, azonban ez ne tévesszen meg. A rangsor összeállításakor nem veszik figyelembe, hogy azok a végzett berzsenyisek, akik nem tanulnak tovább Magyarországon, általában külföldi egyetemre járnak. Az idén végzett évfolyam negyede (!) megy külföldre (jobbára Ausztriába) egyetemre (van, aki orvosi, jogi... szakirányba, tehát nem feltétlenül ilyen tingli-tangli szakokra kell gondolni). Ők mind úgy lesznek elkönyvelve a rangsoroláskor, hogy nem tanultak tovább, így a Berzsenyi elég sok helyet csúszik hátrafelé, szóval ez így csalós.

Én azt mondom, mindegyik suliban szuperül le lehet érettségizni úgy, hogy bárhova felvegyenek. Ha meg valaki nem teszi bele a szükséges energiát, ritkábban rossz módszerrel tanul, az sehol sem fog tudni leérettségizni normálisan, járhat bárhova is.

Írhatnám tovább a kisregényemet, de azt hiszem, felesleges. Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan, és válaszolok! ;)

2017. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És az Eötvös ?
2017. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.: Fuh nagyon szépen köszönöm a részletes választ, nagyon sokat segíttettél.


2.: Én csak ezt a három iskolát ismerem Sopronban, szóval ezért nem írtam bele a kérdésbe.

2017. szept. 3. 20:30
 4/9 anonim válasza:
Én a Széchenyit ajánlanám.Nem ismerem a Berzsenyit, ezért nem is mondok róla véleményt, csak annyit, hogy több osztálytársam is van aki onnan jött át a SZIG-be és fordított esetről még nem hallottam, bogy innen mentek volna át a Berzsenyibe.Vannak jó és rossz tanárok egyaránt, de ez mindenhol így van.Itt is sok lehetőség van sportolásra, pl.röplabda,kosár,önvédelem,és még sok más.Valamint itt is tanulhatsz hobbi-szinten nyelvet pl.japán de azt hiszem spanyolt is.Szóval azt akarom ebből kihozni hogy ha a Széchenyit választod biztos nem bánod meg.
2017. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ismét egy régi kérdés de hátha segítek valakinek.

Én a Berzsenyit ajánlom. Nem vagyok túl vallásos, de szerintem teljesen kibírható, főleg hogy é az orsolyából jöttem át. Ha egy mód van rá az Orsolyát soha ne válasszátok. én 5. től már Berzsenyis vagyok, nővérem Orsolyába érettségizett és jahh, szinte mindenki utálja a sulit aki oda jár.

Hát a Széchenyiről reális véleményt nem tudok írni, tekintettel a Bezsenyi- Széchenyi versengésre. Az biztos hogy az is nagyon jó suli. Az Eötvös jó suli, nagyon jó, jók a programok, közvetlenek a tanárok, van gimi, és egészségügyi része is, meg most már tánc rész illetve SNI rész is. Nagyon jó suli, de igen, oda még a gimi részbe is viszonylag gyengébb tanulók mennek.

2021. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Csak egyet mondok. SOHA SENKI NE MENJEN AZ ORSOLYÁBA
2023. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Katolikuuus eskolaaaahahaha
2023. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, Orsolya plusz dániai Szvot patkány.
2023. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó! Nem ő, hanem az ágfalvi barátnője.
ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!