Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem - "Balekvizsga"?

Miskolci Egyetem - "Balekvizsga"?

Figyelt kérdés

Aki nem ment el gólyatáborba, nem vett részt a "balekoktatáson" az tényleg nem valétálhat, és nem hordhat kari egyenruhát sem?

Ha ennyire fontos ez a "keresztelkedés" vagy mi, később is meg lehet csinálni?

(Azért nem mentem gólyatáborba, mert nem iszok alkoholt és nem szeretek bulizni)



2017. szept. 8. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
ha ez igaz lenne, az nagyon nagy szégyen lenne arra az egyetemre nézve.
2017. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
mi a braner? meg jo h szegeden nincs ilyen mert tudod nem mindenki lezullott narkos fuggo aki szetkurja a csajokat. taborban van aki normalis eletet el es tojik az ilyen b.omsagokra
2017. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

A gólyatábor és a balekoktatás két teljesen egymástól független dolog. Az ivás és a buli gólyatáborban sem kötelező, sőt semmi amit nem akarsz megcsinálni, elvégre nagykorú vagy önálló akarattal. Mikor én voltam is volt aki nem ivott nem bulizott, csak a csapatvetélkedőkben vett részt.

És igen ez valóban így van, ha nem veszel részt az oktatáson nem lehet sem egyenruhád, sem szalagod, sem gyűrűd, és szakestélyen sem vehetsz részt. A balekoktatásokon alkoholfogyasztás egyáltalán SEMMILYEN MÉRTÉKBEN NINCS, utána lehet menni sörözgetni egyéni igény szerint. Karonként változó, hogy meg lehet e csinálni később is, általában az első két évben van rá lehetőség.

Fontosnak egyáltalán nem fontos a keresztelkedés, ha nem érdekel egyáltalán nem kell megcsinálni, fakultatív program, de akkor utolsó éven mikor a többiek szalagot tűznek, gyűrűt avatnak, nem illendő besértődni, hogy miért nem lehet. (Illetve szalagot lehet, de nem olyat, mint a keresztelkedetteknek)

A fentebbi válaszolóknak pedig annyit, akik szerint ez egy baromság, hogy nyilván azért lett kulturális világörökségnek nyilvánítva, mert ez a "narkóról, meg a piáról szól" jahogynem. Arról nem beszélve, hogy akár milyen baromság, a szalag Selmecbányáról indult, onnan vette át a többi egyetem (már ahol van), néhol már a gyűrűt is koppintják, és most állt perben a BME az egyetemmel, amiért jogtalanul vallják magukénak a hagyományokat. Szóval ha akkora baromság miért majmolják szinte mindenhol valamilyen formában? :)

2017. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
eltén semmit sem majmolnak, nincs egyenruha, sem gyűrű, sem szalag, semmi giccs. :D
2017. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen az eltén csak nemi erőszak van :) sokkal jobb
2017. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
ez a hozzászólásod nem a kimagasló intelligenciádat tükrözi, kimaradt a balekvizsga?
2017. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem gondolnám, hogy az én intelligencia szintemmel van a probléma, hisz gondolom az első hozzászólást is te írtad, hogy mekkora szégyen az egyetemre nézve hogy egy fakultatív dolog, egy másik fakultatív dolog függvénye, egyik sem kötelező és nem befolyásolja az ember előrehaladását a tanulmányaira nézve. Szerintem meg az nagyobb szégyen, hogy megerőszakolták szegény lányt. Csak gondolom ezt a nagy eltesek szívesen elfelejtik...Mert hat ugye az elit egyetem ott mindent lehet ;)
2017. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Na na. Azért mert egy helyen történt valami nem hasonlítjuk hozzá az egész egyetemet :D ÁJKn becsúszott egy hülyeség amit be kell valljunk mind a 2 részről hibás gondolkodásmód miatt történt :) De azért mert ott ez van nem jelenti azt hogy a BTK,Ik,TTK,TÁTK vagy a PPK is ilyen :) eltés vagyok nem felejtettük el mintörtént ott , de visszavágni egy ilyennel könyörgöm... savanyú a szőlő? valaki el merte mondani hogy nálunk nincs ez mert giccsnek tartjuk? én is giccsnek tartom , de csak azért írok ide mert könnyebb szapulnod neked is valamit , ha nem egyezik a másik véleménye a tiéddel. Hatalmas intelligenciára vall a dolog különben, igazi értelmiség lesz belőled. Meg mi az hogy nőket erőszakolnak?:D egyszeri eset volt ne általánosítaunk?:D Most mondjam meg hogy a Corvinusos diákok meg barbárok voltak mikor a világító versenyen odasz*rtak a BME bejárata elé mert vesztettek? Azért mert valaki csinál valamit nem kell megbélyegezni az egész egyetemet köszönjük szépen😊 a dologra visszatérve márpedig giccs dolognak tartom hogy egyenjogú diák vagyok a többiekkel és én nem vehetek részt valamin (bármilyen cifra giccsnek tartom én is), mert nem voltam valami hülyeségen. Legközelebb diplomát se adjunk annak aki nem volt gólyatáborban
2017. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Egy balekoktatásra mentem el, bőven elég is volt az egész selmeci baromságból ennyi.. Primitív, idióta feladatokat csináltatnak az emberrel, közben folyamatosan úgy beszélnek vele, mint a kutyával. Ráadásul azok az alakok akik tartják ezeket az "oktatásokat"... Itt élik ki magukat, hogy itt végre lehetnek valakik, parancsolgathatnak valakinek, mert a való életben senkik. Az egyetemen semmi eredményt nem tudnak felmutatni. Második féléves tárgyakkal szenvednek, pedig már ott vannak az egyetemen X éve. Aztán a nagy szakestélyek is... Vannak csoporttársaim, akik anno megcsinálták az "oktatást", elmentek 1-2 szakestélyre, aztán azóta se nagyon járnak. Több ezer forintért zsíros kenyeret enni és olcsó sört vedelni hányásig, ez aztán a minőségi szórakozás. :)
2017. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
aki oda elmegy az megis erdemli
2017. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!