Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem - "Balekvizsga"?

Miskolci Egyetem - "Balekvizsga"?

Figyelt kérdés

Aki nem ment el gólyatáborba, nem vett részt a "balekoktatáson" az tényleg nem valétálhat, és nem hordhat kari egyenruhát sem?

Ha ennyire fontos ez a "keresztelkedés" vagy mi, később is meg lehet csinálni?

(Azért nem mentem gólyatáborba, mert nem iszok alkoholt és nem szeretek bulizni)



2017. szept. 8. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
ha te egy darab esetből statisztikát csinálsz, akkor nem lehet túl jó a matek oktatása az egyetemeteken. de nekem mindegy, húzd fel a szalagod, gyűrűd, karpereced, hadikalapod, meg amit akarsz, aztán nézegesd magad a tükörben. :)
2017. okt. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám akár a BTK listabotrányát is, vagy ezt itt, mint egyszeri eset (csak a cikk elején mindjárt kettőről van szó, de gondolom erre is meg lesz a válasz, hogy ez valami kamu szar) [link]

De igazából nem én kezdtem azt, hogy olyan dolgot véleményezek, amibe nem látok bele, csak hallok róla ezt-azt... Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nem szereted a krumplifőzeléket, pedig még nem is kóstoltad...

Szóval szerintem nem az én intelligencia szintemet kellene vizsgálgatni.


Félreértés ne essék, engem pont nem érdekel, hogy más egyetemeknek mi a véleménye erről, de valaki itt feltett egy kérdést Miskolci Egyetem témában, ráadásul olyat ami az egyetemi élethez kapcsolódik, amit nyilván egy ELTE-n tanuló nem ismer, mint ahogy én sem ismerem az ELTE, vagy más egyetem diákéletét (nem is vagyok rá kíváncsi, ezért nem is kezdek el más egyetemekhez kapcsolódó kérdéseknél nekiállni sarazni).

Szóval nem engem minősít az, hogy nem is az én sulimról szólt a kérdés, de azért elkezdek fikázódni, mert én egy hú de kemény ELTE-s vagyok, végre lehet szarozni a vidéki kis szart, ha már próbálnak valami egyedit alkotni. Senkit nem érdekel, hogy más egyetemek ezt mennyire látják "giccsnek", a kérdező sem azt kérdezte, hogy "ELTE-n tanulók, nektek mi a véleményetek a selmeci hagyományokról?". A "megbélyegzést" sem én kezdtem, hanem az, aki egyből leírta, hogy mekkora szégyen az egyetem.

"a dologra visszatérve márpedig giccs dolognak tartom hogy egyenjogú diák vagyok a többiekkel és én nem vehetek részt valamin (bármilyen cifra giccsnek tartom én is), mert nem voltam valami hülyeségen. Legközelebb diplomát se adjunk annak aki nem volt gólyatáborban"

Ez pedig megint azt tükrözi, hogy fogalmad sincs a dolog mikéntjéről, mivel SENKI nincs kizárva semmiből, senkit nem tiltanak ki sehonnan. Nyilván van egy menete, de erre mindenkinek fel van hívva a figyelme év elején, aki nem volt gólyatáborban még neptunban is kap üzenetet, szóval hallhatja eleget. Nyilván aki nem vesz részt ezen azt nem érdekli a szalag sem, a gyűrű sem, a szakestélyek sem... Ha meg idő közben meggondolja magát mindig van lehetőség becsatlakozni...

Nem tudom miért lenne savanyú a szőlő, nem én kezdtem el fikázódni... Én is kérdezhetném ugyan ezt, hogy ha már a magad portáján kell sepregetni akkor ugye előjön hogy ne nyomjuk rá a bélyeget, meg hogy egy esetből ítélek blabla.. Más szemében a szálkát...

A személyeskedést meg inkább fel sem veszem.

Nekem nincs bajom sem az ELTE-vel, sem a BME-vel, sem más egyetemmel, de mindenhova lehet találni belekötni valót, hát nálunk ez legyen a legnagyobb gond mindig, hogy giccsesek vagyunk. Viszont én nyitott vagyok, ha úgy van szívesen megismerem az ELTE giccsmentes diák életét, és talán én is el tudom neked mondani, hogy ez nem az, aminek ti gondoljátok, és akkor a véleményeink is megváltozhatnak. ;)

2017. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy itt van keverés.

Nem miskolci egyenruha van.

Selmeci egyenruha van. Ennek nincs köze miskolchoz sajnos, csak itt kapott helyet.

Ha selmeci diák vagy (azaz keresztelkedtél), akkor lehet selmeci kari egyenruhád, ha nem keresztelkedtél, nem lehet, ilyen egyszerű, olyan mintha azt kérdeznéd, lehet-e szegedi egyetemes kitűződ ha miskolcon végeztél. Igaz, hogy Miskolc és a selmeci hagyományok egy helyen vannak, de ugyanaz a szitu, ha nem vagy selmeci, nem lesz selmeci cuccod, ha az vagy, lesz.

Ha nem keresztelkedtél, akkor végzel az egyetemen, mint minden máshol, magyarul nem maradsz ki semmiből, nem tudom miért olyan nagy baj ez, ingyenbe meg kicsit giccses elvárni egy egyenruhát szerintem.

Ha selmeci diák vagy akkor valétálsz és lesz mindened, de ehhez keresztül kell menni a ranglétrán, munkahelyen is jó a főnök öltönye, mégsem kapjuk meg csak mert tetszik és sok ideje ott vagyunk.

Az, hogy valaki selmeci, nem lesz egyből hülye, de vannak itt is mindenféle emberek, valaki valóban y éve tanul valamit, de valaki gyorsan végez, itt is vannak tanulósok és bulizósok is, egy több részre osztott közösség, ennyi az egész.

Nincs azzal semmi baj ha nem tetszik selmec, sok embert ismerek aki nem bírná a kiképzést, de ez így természetes. De selmec elsősorban a közösségről szól, ha valaki csak gyűrű meg ilyenek miatt jön a többit meg leszarja, az inkább el se kezdje.

2018. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!