Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek összességében...

Szerintetek összességében nézve melyik a legjobb magyar egyetem?

Figyelt kérdés
Ha a CEU-t nem számítjuk.

2017. szept. 9. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Nincs olyan, hogy összességében nézve „legjobb”. Mindegyik másban jó. Hogy hasolítasz pl. össze egy zeneművészeti főiskolát, egy műszaki egyetemet meg egy gazdasági egyetemet egymással meg egy olyan egyetemmel, ahol az említettek egyetlen egyetem különböző karait képezik? Nem lehet, nem érdemes és nem is kell ezeket egymáshoz képest rangsorolni.


Van számos olyan magyar egyetem, amik több nemzetközi ranglistán is rendre jól szerepelnek, ezek a következők:


vidéki nagyvárosok (nem sorrend):

szinte minden ranglistára felkerültek:

Pécsi Tudomáynegyetem, Szegedi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem

több ranglsitára felkerültek:

Miskolci Egyetem, Nyugat-Magyarországi Egyetem, Pannon Egyetem


Budapest (szintén nem sorrend):

szinte minden ranglistára felkerültek: ELTE, BME, Semmelweis

több ranglsitára felkerültek: Corvinus, Szent István Egyetem, CEU


Nem értem, hogy miért kellett odaírni, hogy „ha a CEU-t nem számítjuk”. Nem érdemes kiemelni a töbi közül sem fölfelé, sem lefelé. Elég speciális egyetem, éppen ezért egyes listákon az kerül az első helyre, más listákra meg fel sem kerül (attól függően, milyen szempontok alapján rangsorolnak)...


Amik általában nem kerülnek fel ezekre a listákra (pl. PPKE, Károli, NKE, ÓE, TE, LFZE, Kaposvári Egyetem, stb.), azok szintén lehetnek kiemelkedőek vagy akéár a legjobbak valamiben. A listákat általában egyébként is olyan, könnyen mérhető szempontok alapján állítják össze, amik nem korrelálnak egy egyetem képzésének színvonalával, aztán ezeket még szubjektív szempontokkal is kombinálják. A listára való felkerülés inkább nemzetközi ismertséget és elismertséget jelez. A listákon elfoglalt helyezéseknek sincs különösebb jelentősége.

2017. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

gazdasági, közgazdasági: Corvinus, CEU

Orvosi: SZTE, Semmelweis

műszaki: SZIE, BME

jogász, bölcsész, természettudományok: ELTE

2017. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az ELTE, a Corvinus, a SZTE, a BME, a pécsi egyetem és a debreceni egyetem
2017. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
77%
Lehet ezerféle szempont alapján vizsgálódni, csak nem érdemes. A gyakorlatban egy tényező fontos: melyik egyetemen végzettek kapnak könnyen munkát, és kinek megy a CV-je olvasás nélkül a kukába. Ez szakterületenként más és más.
2017. szept. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
a soros bérenceket ne is számoljuk
2017. szept. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nagyon buta vagy. Tudod, a magyar egyetemek közül a CEU volt az egyetlen, ami bejutott a világ száz legjobb egyeteme közé. Egyetlen egy másik magyar egyetem sem. A CEU egyébként magyar- amerikai egyetem. Lehet Soros- bérencezni, de valamit Soros jobban tud, mint bármelyik másik magyar egyetem vezetése. Egyébként pont ez nem tetszik Orbán Viktornak.
2017. szept. 10. 10:23
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

#6:

Bár nem nekem szólt, de itt álljunk meg egy pillanatra:

„Utolsó, te nagyon buta vagy.”

Mindig az a buta, aki mondja.


„Tudod, a magyar egyetemek közül a CEU volt az egyetlen, ami bejutott a világ száz legjobb egyeteme közé.”

Nem jutott be. Nem is értelemzhető kategória, hogy a „világ 100 legjobb egyeteme”. Legfeljebb azt mondhatnád, hogy bejutott az első 100-ba x vagy y ranglistán. De ez minden ranglistán más és más, és ha valóban mérni lehetne, hogy melyikek a legjobbak, mindegyik listán pontosan ugyanazoknak kellene szerepelnie pontosan ugyanazokon a helyeken... A valóság azonban az, hogy a CEU az első 1000-be is csak 3 listán fért bele a 9-ből, és 6 magyar egyetem stabilan előtte van a 9 közül 7 listán is... Mindegyik listán megnézheted úgy is, hogy nem választod ki Magyarországot, az eredmény ugyanaz, egy helyen szerepel amaerikaiként, ezt jeleztem is...


QS: [link]

CEU nincs az első 1000-ben, ellentétben 6 másik magyar egyetemmel.


EECA: [link]

CEU nincs az első 200-ban még Európában sem, nem ám a világon! Ellentétben 8 másik magyar egyetemmel.


CWUR: [link]

CEU nincs az első 1000-ben, ellentétben 6 másik magyar egyetemmel.


URAP: [link]

A CEU legalább felfért a 2000-es listára (az 1655. helyre), de attól még 8 másik magyar egyetem is megelőzi...


CCHS, Webometrics:

A CEU az 1170. helyen áll (bár amerikainak van feltüntetve). [link]

6 magyar egyetem is megelőzi. [link]


USNews: [link]

A 6 egyetem ismét belefért az 1000-be, a CEU nem...


Scimago: [link]

CEU a 624. 6 magyar egyetem és az MTA töb intézete is megelőzi.


THE: [link]

A CEU itt viszonylag jó helyen áll, a 301-350. hely között, és itt meg tudta előzni azt a 6 egyetemet is, amely a többi listán előtte van.


Round: [link]

A CEU itt áll a legelőkelőbb helyen, de itt is csak a 199. helyet tudta elfoglalni...


Tehét melyik listán került is akkor a 100-ba? És miért pont azt kellene komolyan venni? Amit szeretnek lobogtatni, az az, hogy a THE listáján (ahol eleve irreálisan jó helyen van a többi listához képest, de még így sincs az első 300-ban sem) csak az 5 évnél fiatalabb egyetemek közül került asz első 100-ba...

[link]

Ennyi erővel külön rangsorolhatnánk azokat az egyetemeket is, amelyek neve c-vel kezdődik, hátha ott még előrébb sikerül szerepelni... De ha a 9 lista közül 6-on az 1000-be sem fér bele, és 7 listán is megelőzi 6 másik magyar egyetem is, akkor valószínűleg még az országban sem érdemes a legjobb egyetemnek tartanunk, és azt meg főleg ne gondoljuk, hogy a világ legjobb 100 egyeteme között van... Vagy ha mégis, akkor nyugodtan gondolhatjuk azt is, hogy a másik 6 magyar egyetem szintén a világ legjobb 100 egyeteme között van.... Gondolkodjunk már egy kicsit néha, bármilyen nehéz is!


Innentől az is nyilvánvalóvá vált, hogy a kérdésed valódi célja a provokáció, továbbá az, hogy a CEU-t indokolatlanul a többi egyetem fölé helyezd, reklámozd.

2017. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az "A buta, aki mondja." mondás szerintem még óvodás korban is ciki, nemhogy fölötte. Egyik közeli rokonom a CEU-ra járt. Teljes ösztöndíjjal. Nem, nem vagyunk zsidók. Jelenleg azon az európai egyetemen végzi a doktoriját, ahol az ő szaka legjobb Európában. Ez a CEU nélkül (ha tetszik, ha nem) nem jött volna össze. Bizony, lehet szidni a CEU-t, de nem biztos, hogy érdemes bedőlni a kormány propagandájának, pl. ez a "Soros- egyetem" kifejezés. Érdekes, pár éve a Corvinust próbálták meg ellehetetleníteni, csak azért, mert az egy egyértelműen baloldali egyetem. A legnagyobb baj a magyar emberekkel, hogy rengeteg előítélet van bennünk, gondolkodni meg csak ünnepnapokon szoktak. Nem, nem reklámozom a CEU-t, csak elismerem, hogy ott színvonalas oktatás folyik.
2017. szept. 10. 11:47
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

#8:

„Az "A buta, aki mondja." mondás szerintem még óvodás korban is ciki, nemhogy fölötte.”

Nem ez a ciki, hanem az, hogy úgy kezded valakinek a választ, hogy butának nyilvánítod. Ha még így is gondolod, vagy ha esetleg nyilvánvalóan így is lenne, akkor sem illik kimondani. Innentől meg ne csodálkozz, ha óvodás szinten fognak kezelni.


„Egyik közeli rokonom a CEU-ra járt. Teljes ösztöndíjjal. Nem, nem vagyunk zsidók.”

Mi köze van ennek bármihez is?


„Jelenleg azon az európai egyetemen végzi a doktoriját, ahol az ő szaka legjobb Európában.”

Melyik ez az egyetem, melyik ez a szak, és honnan gondoljuk, hogy ott a „legjobb”? Az a baj, hogy folyamatosan olyan dolgokat állítasz be nyilvánvaló tényként, amiket nem indokolsz semmivel, és egyszer (CEU a „világ 100 legjobb egyeteme” között lenne) már kiderült, hogy nem is igazak...


„Ez a CEU nélkül (ha tetszik, ha nem) nem jött volna össze.”

Ezt nem tudhatod. Bizonyára nem mindenki úgy kerül be az adott egyetemre, hogy előtte a CEU-ra jár. Talán még másik magyar egyetemről is sikerülhetett volna.


„Bizony, lehet szidni a CEU-t, de nem biztos, hogy érdemes bedőlni a kormány propagandájának, pl. ez a "Soros- egyetem" kifejezés.”

Lehet szidni, mivel szólásszabadság van. Mint ahogy magasztalni is lehet, de nem biztos, hogy érdemes bedőlni a kormányellenes propagandának... Én pl, nem szidom, de nem is magasztalom, próbálok objektív lenni.


Az pedig, hogy a CEU elég szorosan kötősik Soroshoz, az tény, nem érdemes tagadni. Hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.


Ettől persze még lehet nagyon jó egyetem. Én pl. biztosan nem akarnám bezáratni (mint ahogy a kormány sem akarta, a törvényjavaslat CEU-ra nézve legrosszabb verziója szerint annyi történt volna, hogy nem működhetett volna magyar egyetemként, de amerikai diplomát ugyanúgy kiállíthatott volna). Ugyanakkor nem kell túlmisztifikálni sem. Talán van 1-2 képzési terület, ahol az országban az a legjobb (és amelyen belül talán valóban bekerülhet a világon az első 100-ba egyes elemzők szerint), de egyrészt nem mindegyiken, másrészt nem is túl széles az oktatási profilja, a publikációs telejsítményük szintén nem túl fényes, így valószínűleg a legtöbb ember számára nem ez a „legjobb” egyetem még az országban sem, ezért is előzi meg nagyjából 6 egyetem még az országon belül is...


„Érdekes, pár éve a Corvinust próbálták meg ellehetetleníteni, csak azért, mert az egy egyértelműen baloldali egyetem.”

A Corvinus ettől még köszöni, jól van. A CEU is. Azt is lehetne mondani, hogy 2000 körül meg a szegedi, debreceni vagy a pécsi egyetemeket próbálták meg ellehetetleníteni az akkor különálló orvosi egytemek és a többi kart tartalmató másik egyetem összevonásával, aminek senki sem örült az érintettek közül. Az orvosi karok azért nem, mert lényegesen csökkent az önállóságuk, a többiek meg azért nem, mert csak annyit láttak belőle, hogy így az anyagi gondokkal küzdő klinikákat is az egyetemeknek kell átvenni. Aztán azóta is megy a huzavona, hogy kinek mennyi jár a közös kasszából, mivel az egyetemek bevételének nagy részét az orvosi karok termelik meg az idegen nyelvű oktatás révén, ugyanakkor a legtöbb pénzt a klinikákra kell költeni... Mindig vannak döntések, amik kedvezőtlenül érintenek 1-1 egyetemet, és mindenki rögtön politikai okokat sejt mögötte. Néha joggal, néha nem.


„A legnagyobb baj a magyar emberekkel, hogy rengeteg előítélet van bennünk, gondolkodni meg csak ünnepnapokon szoktak.”

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezt magadra is érvényesnek tartod, vagy csak másokra? Meg arra is, hogy ezt vajon specifikusan magyar jelenségnek tartod-e?


„Nem, nem reklámozom a CEU-t, csak elismerem, hogy ott színvonalas oktatás folyik.”

Azt én is elismerem. Mint ahogy a CEU-t a legtöbb listán megelőző 6 egyetmen is. Meg a CEU mögött rangsorolt egyetemek nagy részén is.


De te már a kérdés kiírásakor is kiemelted a CEU-t többi közül (akkor még nem volt világos, hogy miért), meg a 6. hozzászólásban is valótlan adatokkal próbáltad a többi fölé helyezni. Talán nem volt célod, de ezzel igenis reklámozod.

2017. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy ezt mondom, de nehéz téged objektívnek tartani, hogyha szerinted az egy intelligens reakció, hogy "CEU", akkor Soros-bérenc. Magyarázhatsz itt hosszasan, látszik, hogy szereted a saját hangodat hallatni, de attól még látszik, hogy te sem vagy objektív, bármennyire próbálod magadat úgy beállítani. Amúgy nyilván nem fogom leírni melyik egyetem melyik szakára jár a rokonom, semmi közöd hozzá. Nem véletlen, hogy akinek csak van egy kis esze, meg beszél nyelveket, az elhúz ebből az országból. Egyébként nem igaz, hogy a CEU-t 5-6 magyar egyetem megelőzné. [link]

Lehet, hogy az első 100-ban tényleg nincs benne minden szak(7 szak bekerült) , de mindenképpen előrébb van, mint más magyar egyetemek. Sajnálom, hogy ezzel nem értesz egyet/nem vagy képes egyetérteni, ez már legyen a te bajod.

2017. szept. 10. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!