Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mentőtisztire szeretnék...

Ha mentőtisztire szeretnék menni, akár DE akár SE, mennyire kellene a biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Már leérettségiztem, kihagyok egy évet és oda szeretnék menni, de nincs biosz érettségim. De nem is követelmény, válaszható helyette más. El lehet így oda menni?

2017. szept. 12. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem követelmény, akkor nem muszáj, viszont be tudnád helyette vállalni pl a kémiát? Ez a kettő nagyon fontos, de ezen belül is főleg a biológia. Szerintem mindenképp csináld meg, a középszint nem is egy tragikum. Az emeltre már azért kell készülni alaposan, de nagyon jó, ha megvan.
2017. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most úgy döntöttem, hogy okj-s mentő ápolót megcsinálom. Úgy jó lesz előtte szerintem.
2017. szept. 13. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik suliba mész?
2017. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint mentőápolóira?
2017. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tiszti felvételhez valóban nem kötelező, nekem volt pluszban biosz is, mégis másik kettő pontszámából lettem felvéve, mert azok jobban sikerültek.

Biológiai, kémiai tudás (nem a papír róla, hanem a tényleges tudás a fejedben!!!) viszont nagyon fog kelleni.

2017. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

DE-re könnyebb bekerülni, mint SE-re... Nem szükséges biosz érettségi, bár ahogy előttem mondták árt ha tanulod, vagy érettségizel belőle, hiszen minden bikémre, élettanra, anatómiára alapul. Úgy is azt számítják bele, amelyik jobban sikerült az érettségik közül, tapasztalat alapján. De ha elmész Sote-ra előkészítőre, emeltet megpróbálhatod, ha nem érzed úgy, hogy jó lesz, akkor több pontot érhetsz el ha sima bioszra érettségire mész. Viszont, ha meg van bőven 290 pontod szerintem felvesznek, évek óta 280-85 a ponthatár DE-n. Én DE-t ajánlanám, SE-n nem annyira diák orientáltak, úgy hallottam. Sokan nem tudták mikor jöttek ide, de a Debreceni Egyetem Egészségügyi kara Nyíregyházán van nem tudom tudod-e?

Remélem sikerül felvételizned!

Sok sikert kívánok!

DE-EK mentőtiszt hallgató.

2017. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem árt*
2017. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!