Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire reális...

Szerintetek mennyire reális számomra az egyetem?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és matekból diszkalkulia miatt felmentésem van, viszont nagyon szeretnék gépészmérnök lenni majd. Sokan mondták, hogy ott komoly matek van, ez mennyire igaz?

Jelenleg már 2 éve rendesen gyakorolom a matekot és érettségire is készülök (annak ellenére, hogy fel vagyok mentve belőle), a legtöbb középszintű érettségi tesztsoron 65-75%-os eredményt értem el eddig (de még van benne olyan témakör, amit nem tanultam eddig). Ez szerintetek elég lenne ott? Mármint, hogy ott mennyire tudnék boldogulni, ha a középiskolás teszteken ennyit tudok? A felvétellel nem lenne baj, a ponthatár felett lennék 50-60 ponttal, csak attól félek hogy kibukok majd a matek miatt...



2017. szept. 19. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem ismerem ezt a szakot, de pont a matek szokott minden szakon a buktatotárgy lenni. Nálunk például az egyik srácot kétszer már kirakták az egyetemröl a matek miatt, de nem adja fel, állandoan ujrajelentkezik :D
2017. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Az egyetem reális, de a gépészmérnőki egyáltalán nem.
2017. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
2017. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%
Hát én nem vagyok az egyetemi dolgokkal képben, de ha az ember minden erőt belefektet semmi sem lehetetlen, én most fogok festő szakmunkára (ott meg kenni vágni kell a méréseket meg négyzetméter és anyag mennyiség számolásokat) menni és eléggé hülye vagyok a matekhoz, mert diszkalkuliás vagyok és néha szégyenlem magam, hogy egy egyszerű matek műveletet meg szöveges feladatot önállóan képtelen vagyok levezetni, csak úgy tudom megcsinálni, ha már levezették nekem már sok példák alapján és megpróbálom kiókumlálni a menetét az egésznek, de hajrá!!!
2017. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Kizártnak tartom, hogy diszkalkuliád van,ha 65-75%-os érettségit tudsz írni. A diszkalkuliás nem tudja értelmezni, összehasonlítani a számokat, mennyiségeket. Szerintem úgy adtak neked felmentést, hogy az nem volt megalapozva.
2017. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#5: Először 8-ban állapították meg, majd 10-ben újravizsgáltak. De igen, diszkalkuliám van. Ez számomra annyit jelent, hogy nem értek meg egy új matek feladatot 5-10 perc alatt mint sok osztálytársam, hanem otthon több órát kell gyakorolnom azt. (Jelenleg úgy napi 4-5 órát foglalkozok matekkal, és azért is írtam ki most ezt a kérdést, mert úgy vettem észre, hogy hiába fordítok rá több időt egyszerűen nem fogom jobban tudni, elértem a saját határomat, szerintem.)

2017. szept. 19. 21:09
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem vesznek fel. Matek érettségi kell oda. És te matekból nem fogsz érettségizni.
2017. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha fel voltál mentve, nem fogsz tudni érettségizni belőle.


2. Gépészmérnökihez emelt szinten sem jelentene tuti alapokat egy ilyen százalékú matekérettségi.


3. Gépészmérnökin nem-diszkalkuliás, sőt, kiváló matekos emberek is vért izzadnak a matekkal, egyszerűen nincs annyi idő, mire kigyakorolnád, ha már a középsulis alapanyag gondot okoz.


4. Sok érdekes egyetemi szak van, amihez nem kell matek vagy nem ilyen szinten kell. Vagy nem vagy diszkalkuliás (erősen biztosan nem vagy az), vagy nem érdemes még nekifutni sem. De ha nem lenne a diagnózis, akkor is azt mondanám, hogy ha 65-75 középen a max, akkor egy tök jó szakember leszel más területen, még csak nem is tűnik úgy, mintha gondod lenne a matekkal, de mérnökin ez más. Sajnálom, ha lelomboztalak.

2017. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 8-as válaszolóval!

Két mérnöki szakra is van "rálátásom" (az egyikből msc is).

Erős közepes szintű matektudással vágtam bele. Nos a vért izzadtam az gyenge kifejezés. És nem csak közvetlenül a matek miatt, a matekkal párhuzamosan más tárgyak (mechanika, statika, numerikus módszerek, optimális tervezés) már stabil matektudást "feltételeznek". Tehát ott már használni is kell (csípőből) azokat az ismereteket amit vele párhuzamosan "tanítanak". És az anyag nem sok, hanem rengeteg.

2017. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

ha ennyire szeretnéd, akkor mindenképpen próbáld meg a felvételit, ha az érettségi jelentkezésig úgy érzed, hogy nem akarsz lemondani róla, akkor hajrá :)

csak válassz más alternatívát is

meg ha nem megy, akkor fél év után otthagyhatod, ha akarod és simán elmehetsz másik szakra vagy egyetemre

de a gépész az tényleg nehéz, bár nagyban függ melyik egyetemre gondoltál

lehet akkor egy kevésbé kemény helyen menne :)

2017. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!